The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miał ktoś okazję próbować?
Qbik napisał(a):Miał ktoś okazję próbować?
Miałem zadać to samo pytanie, ale zrobiło się jakby mniej aktualne, kiedy dostałem identyczny kartonik w prezencie od żony. Gdybym miał 2 sztuki, od razu jedną bym spróbował, a tak jeszcze trochę poleży...
BTW piłem standardowego I.B. z nowej edycji, bardzo dobry, ale troszeczkę przesadnie nachmielony, podobno leżakowanie w beczce pozwoliło go m.in. w tym kontekście bardzo dobrze ułożyć, podobno...
Skoro masz jednego to czemu ma leżeć? Nie będziesz miał i tak z czym porównać. Jak masz dwa, to pijesz jednego i drugiego odstawiasz w celach porównawczych, a jak nie przeleżany się okaże lepszy to tracisz Smile

Ja nie będę miarodajny, bo uwielbiam ciemne piwa począwszy od zwykłych porterów aż po stouty. Więc mi bardzo, bardzo smakował. Drugi w spiżarni stoi Smile
Wychodzę z założenia, że jeśli trochę postoi, to z dużym prawdopodobieństwem nieco zyska i prawie na pewno nic na tym nie straci.
Zrobiłem natomiast, z pomocą kumpla, test porównawczy standardowego Imperatora i nowego RISa z Radugi (Space Odyssey) i jeśli któreś ma aspirować do miana wybitnego, nie jest to Bałtyk... Jest dobry, ale tylko dobry, porównanie z Odyseją ujawniło niedociągnięcia, których nie dostrzegałem przy poprzednim podejściu. Imperator jest nieco zbyt wysycony, oczywiście IMHO, ale nie do końca mi to pasuje do stylu, a propos, no właśnie, jest solidnie nachmielony i tu mam te same obiekcje, i nie dlatego, że jestem ortodoksem, zwyczajnie wdały się 2 fałszywe nuty do tej symfonii. Pozostawia po sobie zbyt długą goryczkę, ale to już drobiazg. Odyseja wydaje się lepiej ułożona, alkohol (12,5%) fantastycznie zakamuflowany, piwo jest oleiste, lepkie, zarazem potężne, ale nie ma w tym nic wulgarnego. Jedyne do czego udało mi się przyczepić to intensywny pumpernikiel w aromacie, który nie jest niczym złym, ale trochę zdominował piękne nuty marcepana i czekolady. Jeśli wpływ czasu stonuje nieco te chlebowe akcenty, będzie to dla mnie absolutnie fantastyczne piwo. Odyseja okazała się lepsza od Imperatora, nie wspominając, że jest trochę tańsza.
Dotarł do mnie Nafciarz. Leżakowany pół roku w beczce po Lafroju.
[Obrazek: rack5d.jpg]

Pił ktoś już?
2 pytania; jak udało Ci się ją załatwić i ile kosztowała Tongue
Na RateBeer bardzo dobra średnia 3,92, co plasuje to piwo praktycznie na szczycie wśród wędzonych.
Bezpośrednio od Brokreacji Wink
Nie miałem jeszcze okazji spróbować.
Trzeba troszkę odkurzyć temat.
Wybiera sie ktoś w weekend na Warszawski Festiwal Piwa? My jesteśmy w piątek. W sumie to Neptune jest we wszystkie dni Smile

A tak przy okazji to sprawdźcie nasze nowe piwne Old vs New:
http://zinnejbeczki.com/old-vs-new-8-im ... -baltycki/
Ja na pewno będę w piątek. Smile Co do pozostałych dni, to jeszcze nie wiem.
Kopsnąłbym się w piątek Smile