The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Petrus Aged Red Foundre Rouge 7,5/10
Barwa- rubinowa
Zapach- sok ze świeżo wyciśniętych wiśni, olejki do ciasta
Smak- wiśnie prosto z drzewka, kwaskowość, winne nuty
Pianka- niewielka, momentalnie znika
Uwagi: 8,5%alc.
U mnie dzisiaj Dubbel Cieszyński. Niestety nie zdążyłem wyjść z pracy przed zamknięciem Lidla i nie zaopatrzyłem się w belgijskie piwa. Tak więc raczę się tym co mam w domu, nie mniej jednak pozostając w klimatach belgijskich.
Piwo, które zdecydowanie przypadło mi do gustu i mogę polecić. W zapachu wyczuwalne wino, coś jakby rum, coś lekko wędzonego, czekolada, odrobina drożdży, banan. Prawdziwa eksplozja zapachów. W smaku lekko owocowe: ponownie wyczuwalny banan, śliwka, coś jakby owocowa guma do żucia poza tym czekolada, bardzo lekko wyczuwalna goryczka. Naprawdę dobre piwo.
Dzisiaj widzę wszyscy na belgijsko. Ja aktualnie piję Charona z Olimpu (Belgian Pumpkin Ale), wcześniej był Dubbel cieszyński. Obydwa to porządne piwa, 6/10.
sebastian_ka napisał(a):U mnie dzisiaj Dubbel Cieszyński. Niestety nie zdążyłem wyjść z pracy przed zamknięciem Lidla i nie zaopatrzyłem się w belgijskie piwa. Tak więc raczę się tym co mam w domu, nie mniej jednak pozostając w klimatach belgijskich.
Piwo, które zdecydowanie przypadło mi do gustu i mogę polecić. W zapachu wyczuwalne wino, coś jakby rum, coś lekko wędzonego, czekolada, odrobina drożdży, banan. Prawdziwa eksplozja zapachów. W smaku lekko owocowe: ponownie wyczuwalny banan, śliwka, coś jakby owocowa guma do żucia poza tym czekolada, bardzo lekko wyczuwalna goryczka. Naprawdę dobre piwo.

Też mi bardzo podeszło! Zwłaszcza w śmiesznej cenie 2,7zł w tesco. Zaopatrzyłem się w parę sztuk na przyszłość. Nie wiem czy to moja percepcja, aczkolwiek z butelki na butelkę smakowało inaczej, coraz bardziej wytrawnie, coraz mniej owocowo-słodko. Niestety, już nie ma ich więcej w sklepie.
Ok, Panie i Panowie, skosztowałem i mogę powiedzieć, że ...

Złoty smok (Gulden Draak) robi WEJŚCIE SMOKA Big Grin Pierwsza myśl po pierwszym łyku: O KUR.., JA PIER.... ALe Dobre!! Big Grin

Jutro robię nalot na okoliczne Lidle!!!

Tongue Piraat też przedni, Corsedonk dark faktycznie bez rewelacji, ale też niezły - dobry na rozgrzewkę.

___________________________________________________________


Neptune & Surykatka - Dzięki za wskazówki! Ten Draak .... , masakra - Confusedhock:, to chyba najlepsze piwo jakie dotychczas piłem
Dokupiłem jeszcze 8 Guldenów, ale były dopiero w 3 Lidlu. Reszta dalej jest w pełnym wyborze wszędzie.
malthead napisał(a):Neptune & Surykatka - Dzięki za wskazówki! Ten Draak .... , masakra - Confusedhock:, to chyba najlepsze piwo jakie dotychczas piłem

Nie ma sprawy. Wink
Widzę, że Draak wszystkim podszedł. W przyszłości jak już powypijacie zapasy złotych smoków, będę mógł wrzucić kilka innych polecanych pozycji - z ocenami w moim notesie na 8 i wzwyż.
A niech to szlag! Obskoczyłem pięć sklepów i nigdzie już nie znalazłem Draaka. Shit! :twisted:
ja właśnie wróciłem z lidla. Draaków stało sporo (z 20 czteropaków). Piratów kilka kartonów. Reszty jeszcze więcej. Mam swoje draaki i piraty. Zobaczymy koło weekendu co to warte Smile
No nic, nie ma wyjścia, trzeba zajechać do Lidla Big Grin