The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Roggen to jeden z bardziej popularnych z tych niszowych stylów. Żytnie piwo, smakowo podobne do weizena, ale gęstsze i bardziej kleiste. Fajna rzecz. W Polsce najłatwiej chyba o Pintowy "Apetyt na Życie".

A z tego co piszesz, wynika, że tam jest to co i u nas. Tutaj też Janusze przygryzają wąsa, zastanawiając się, po co kupować jakiś belgijski, kolorowy sok dla pedziów, skoro można za tę samą cenę kupić czteropak Harnasia.
Różnica jest taka, że u nich, nawet lagery są dobre. U nas o to ciężej.
Neptune napisał(a):Roggen to jeden z bardziej popularnych z tych niszowych stylów. Żytnie piwo, smakowo podobne do weizena, ale gęstsze i bardziej kleiste. Fajna rzecz. W Polsce najłatwiej chyba o Pintowy "Apetyt na Życie".

A z tego co piszesz, wynika, że tam jest to co i u nas. Tutaj też Janusze przygryzają wąsa, zastanawiając się, po co kupować jakiś belgijski, kolorowy sok dla pedziów, skoro można za tę samą cenę kupić czteropak Harnasia.
Różnica jest taka, że u nich, nawet lagery są dobre. U nas o to ciężej.


Różnica jest taka, że u nas wolą Harnasia czy Tatrę bo jest taniej a też kopie a u nich ludzie się zastanawiają czy może to być o tyle lepsze, żeby warto było zapłacić kilkukrotnie więcej.

Zmiana mentalności niemieckiego konsumenta piwa zaczęła nastawać w chwili, kiedy niemiecki przemysł piwowarski chcąc obsługiwać rozwój rynkowy (np. UE) jednocześnie starając się optymalizować koszty zaczął grupować się w Multi-koncerny walczące o prym światowy. Produkowanie 20-tu czy 30-tu różnych marek piwa w tych samych zakładach i to często na bazie ekstraktów chmielowych zamiast naturalnego chmielu nie przypadła konsumentom do gustu efektem czego był ogólny spadek konsumpcji.

Aktualnie chyba rynek niemiecki zaczyna zdrowieć. Wiele browarów wyodrębniło się z powrotem z koncernów i zgrupowało sie w związkach browarów rzemieślniczych, powstało wiele browarów niezależnych, craftowych. Wyraźnie daje się zauważyć renesans - na rzecz jakości, na szczęście.
Wczorajsze zakupy 8-)

[Obrazek: 25s63yq.jpg]
A gdzie to nabyłeś szanowny kolego?
Odkryłem w Płocku ciekawy sklep "Winoteka Płocka" którego właściciel ma hopla na punkcie piwa Wink

https://www.facebook.com/winotekaplocka?fref=ts
Kilka dni temu próbowałem takie piwka . Za bardzo się nie znam na piwach ale od czegoś trzeba zacząć naukę Wink z tych bardzo smakowało mi Klasztorne.
A dziś zobaczę co to takiego Smile
No i ktore polecasz Konrad?
Serwus Piter. Bardzo smakowało mi piwko Klasztorne i Senojo Vilniaus ( ciemne i mocny browarek 8.2 % alk z dodatkiem rzyprw. Myslę że fajnie piłoby się go w zimie ) . Jeszcze nie piłem Nelsona bo też mnie interesuje.
kg będę zbijał od jutra hehe a dziś zakupiłem sobie
Pomorskie niefiltrowane z naturalnym miodem gryczanym zaj....