The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:a co do Imperium to z warki na warke troszke gorzej niestety Wink niemniej jednak po Imperial Citra z Birbanta jest to moje ulubione źródło IBU :lol:

.. masz 100% rację, trochę to boli Sad
Imperium piłem w piątek i szczerze njjak się ma do tego Imperium które piłem z pół roku temu. Strasznie czuć alkohol a goryczka jakaś taka nieprzyjemna "łodygowa". Citrę od Birbanta też mam, ale nie ma kiedy... :roll:
Teraz po treningu jestem ale małego Kwasika Alfa sobie strzele Wink
Podobnie z Atakiem Chmielu.. ostatnio próbowany był naprawdę kiepski Sad dokończony z lekkim niesmakiem.
A ja dziś mały przeglądzik Petrusa w celu weryfikacji poglądów:
http://www.bavik.be
Znalazłem dziś na półce w sklepie kilka ciekawych rzeczy.. przegląd zacznę od Stout Cieszyński- Browar Zamkowy Cieszyn, Tenczynek Marcowe i Lager- Browar Tenczynek Wink
Ja dziś znalazłem nowy Żywiec Saison...jedna butelczyna na półce stała Smile
Doctor Brew - Black Weizen
Pszenicy wprawdzie nie czułem, ale interesująca pozycja, 50 IBU jest mylące, piwo jest bardzo goryczkowe. W wielkim skrócie smakowało jak skrzyżowanie IPA z porterem, poza tym bardzo silne skojarzenie z czekoladą zawierającą 99% kakao.
Dzisiaj Niedobity, nie mogę i nie chcę uwolnić się od tego piwa, już je rekomendowałem, ale jest to jedno z moich największych piwnych odkryć, kto nie próbował, ten do sklepu Arrow
Dalej Birbant 10 Hops, co tu dużo mówić, niezłe, zapach mylący, bardzo miodowy :!: , ale w smaku czuć te pokłady chmielu :twisted:
BTW to dopiero pierwszy (z trzech) Birbant, który mi przypadł do gustu...
Cytat:Dzisiaj Niedobity, nie mogę i nie chcę uwolnić się od tego piwa, już je rekomendowałem, ale jest to jedno z moich największych piwnych odkryć, kto nie próbował, ten do sklepu Arrow

potwierdzam Wink

Dziś większość na Festiwalu w Wawie, a ja w domku mały przegląd browaru Wrężęl, ich literówek czyli:
http://browarwrezel.pl/wrezel.html .. CDA,APA,AIPA,DIPA,BBA,AAA

Marcowego i Stouta akurat nie było, jednego pszenicznego jeszcze dorwałem. A na koniec coś i z Belgii się znajdzie :twisted:
Browar Wrężel AIPA- American India Pale Ale 8,5/10
Ekstrakt: 16,5 Plato
Goryczka: 70IBU
Kolor: 17EBC
Alkohol: 6,8%
Temp. podawania: +11 do +13st.C

Barwa- jasno- bursztynowa, z refleksami pomarańczy, mętne
Pianka- średnia ,delikatnie tkana, pozostaje krążek
Zapach- mnóstwo soczystych i aromatycznych owoców, żywiczne nuty, las iglasty w upalne popołudnie, karmel
Smak- spore chmielenie, goryczka, pełno owoców, igliwie



Browar Wrężel SIMCOE- Single Hop IPA 7,5/10
Ekstrakt: 16,5 Plato
Goryczka: 75 IBU
Kolor: 10 EBC
Alkohol: 7,%
Temp. podawania: ++8 do +12st.C

Barwa- żółto-brzoskwiniowa, mętne
Pianka- średnia, pozostaje krążek na brzegach pokalu, drobno tkana,
Zapach- cytrusy.. głównie skórki grapefruita, żywica
Smak- cytrusy, goryczka, żywiczne nuty



Browar Wrężel DIPA- Duble India Pale Ale 8/10
Ekstrakt: 19,1 Plato
Goryczka: 95 IBU
Kolor: 14 EBC
Alkohol: 8,0%
Temp. podawania: +10 do +13st.C

Barwa- żółto-pomarańczowo-bursztynowa
Pianka- potężna, drobno-średnio tkana, trwała, kremowa, biała z odcieniem przełamanego beżu
Zapach- nuty słodowe, chmiel, przebłyski karmelu, leśno-iglaste klimaty w tle
Smak- krągłe, pełne, z lekko kwaskową kontrą, chmiel, drożdzowa nuta, goryczka


przerywnik z Belgii Wink

Delirium Tremens 8/10
http://www.delirium.be/nl

Barwa- jasno-złota
Pianka-duża, bardzo trwała, puszysta, biała, dość drobno tkana, oddaje cały czas bąbelki gazu
Zapach- bardzo przyjemny aczkolwiek dość neutralny, z powiewem kolendry której pewnie tu nie ma, świeży, z lekkim drożdżowym zaciągiem
Smak- drożdze, świeżość, owocowe nuty ale wycofane



Browar Wrężel RIPA- Rye IPA 8/10
Ekstrakt: 15,5 Plato
Goryczka: 86 IBU
Kolor: 11 EBC
Alkohol: 6,4%
Temp. podawania: +5 do +8 st.C

Barwa- ciemno-żólte, mętne
Pianka- średnia, trwała, biało-lekko brudna, drobno tkana
Zapach- chmiel, cytrusy, owoce, żywice, żytnie słody
Smak- kłosy żyta tłuczone , chmiel, goryczka wyczuwalna, lekka mączność na tyle języka

cdn.. nastąpi :twisted: