The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wojtek1300 napisał(a):Mieliście rację z tym Gulden Draakiem Big Grin -rewelka !
Jak jeszcze jutro będą to biorę parę czteropaków :lol:

Nasi forumowi "piwosze" zawsze mają rację Wink
Piraat Fajnie przykryl moc alko ale w smaku dupska nie urwał, próbuje następnych ;-)
tomaj676869 napisał(a):Piraat Fajnie przykryl moc alko ale w smaku dupska nie urwał, próbuje następnych ;-)

Mnie też w sumie niczego nie urwało, ale za 3.99 jak dla mnie warto Wink
Cytat:Piraat Fajnie przykryl moc alko ale w smaku dupska nie urwał, próbuje następnych ;-)
Cytat:Mnie też w sumie niczego nie urwało, ale za 3.99 jak dla mnie warto Wink

piwa z tego regionu są dość specyficzne, nie każdemu podejdzie ten klimat
surykatka napisał(a):
Cytat:Piraat Fajnie przykryl moc alko ale w smaku dupska nie urwał, próbuje następnych ;-)
Cytat:Mnie też w sumie niczego nie urwało, ale za 3.99 jak dla mnie warto Wink

piwa z tego regionu są dość specyficzne, nie każdemu podejdzie ten klimat

Mnie akurat "belgi" podchodzą. To, że Piraat "niczego mi nie urwał" nie znaczy, że uważam go złe piwo. Wręcz przeciwnie, lecz "normalnej ceny" = około 10 PLN bym nie dał. Jednak w cenie 3.99 żałuję, że kupiłem tylko jedno Wink
Oj, jak rodzinkę spać położę, to chyba też sobie mini przegląd zrobię Smile , tylko że ja po Piraat'cie i Draak'u już pisać nie będę w stanie Big Grin
Cytat:Oj, jak rodzinkę spać położę, to chyba też sobie mini przegląd zrobię Smile , tylko że ja po Piraat'cie i Draak'u już pisać nie będę w stanie Big Grin

moja rodzinka ogląda You Can Dance na TVN-ie, a ja.. cdn. zaraz wrzucę swoich wypocin Wink
W Łodzi dobry boom na piwka. W wielu lidlach o gulden draaka można było sobie pomarzyć po 16 Wink
Mnie się udało kupić choć też już brałem z ostatniego kartonuSmile
Petrus Gouden Tripel 7/10
Pianka- średnia, szybko się redukuje, pozostaje niewielka warstewka
Zapach- świeży, miód lipowy ,misie haribo, kandyzowane owoce
Smak-czuć bąbelki gazu, posmak drożdzy, zdecydowane chmielenie, goryczka
Barwa- blado-złota, zawieszone mnóstwo drobinek
Uwagi- 7,5%alc., górna fermentacja, 8-12st.C

Petrus Oud Bruin 6,5/10
Pianka- niewielka, szybko znika
Zapach- octowy, winny
Barwa- brązowo-rubinowa
Smak- winne i octowe nuty ale bardzo łagodnie zaznaczone, idące w kierunku rodenbacha, przyjemne w smaku
Uwagi: 8-12st., Old Brown, alc.5,5%, górna fermentacja, dojrzewa 20mies. w dębowych beczkach

Petrus Speciale 6/10
Barwa- jasna, bursztynow-herbaciana
Pianka- znikoma, natychmiast znika
Zapach- stara beczka, skórki od chleba
Smak- chmielenie nadające specyficzny posmak, suchość jak dla mnie pochodząca z ryżu.. nie wiem czy tu był użyty? ..
Uwagi: 5,5%alc., górna fermentacja, 6-10st.C
Właśnie spożyłem Gulden Draka i Piraata. Mam nadzieję że jutro dojdzie reszta dostawy do mojego Lidla, bo te draki będę brał w kartonach, skrzynkach, tirach... cokolwiek mają! FENOMENALNE piwo! Co do Pirataa, naprawdę fajna rzecz, zwykle z tego typu jasnymi piwami mam taki problem że o ile smakują na początku, koniec butelki już mnie męczy. To pierwsze jasne jakie kojarzę (chociaż piłem ich bardzo mało, nie znam się na tym zupełnie) które mi smakowało od początku do końca. Absolutnie super doświadczenie!