The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
U mnie wczoraj AIPA od Ciechana i Cieszyński DUBBEL.
Cytat:U mnie wczoraj AIPA od Ciechana i Cieszyński DUBBEL.

Ostatnio sporo właśnie tych dwóch piwek piłem, jak dla mnie rewelacyjne. Po Ciechanie nie spodziewałem się aż tak fajnego AIPA, a Cieszyński Dubbel Grupy Żywiec to rewelacyjny krok w przód w kierunku klimatów Belgii
Polałem sobie dziś Komes Porter i tak jak nigdy nie lubiłem tego typu piwa, tak muszę przyznać, że ten mi smakuje. Jedyny minus, że jest bardzo świeży - data ważności do czerwca 2016 (drugi zaniosłem do piwnicy, żeby sobie poleżał)
W przyszłym tygodniu Pracownia Piwa&Szałpiw z nowym produktem "Coffe Nelson Belgian Blonde".
Palone ziarna kawy, chmiel nowozelandzki i belgijskie drożdże.
Niezła mieszanka, ciekawe co z tego wyjdzie Big Grin Dostępne będzie tylko w specjalistycznych pubach/multitapach.
No to trzeba będzie zapolować. Tym bardziej, że na Pracowni Piwa jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Szkoda tylko, że cenią się tak wysoko. Wink

U mnie dziś porównanie Dr Brew Mosaic IPA i Dr brew Centennial IPA. Co ciekawe, jedna z butelek jest zalana ledwie do podstawy szyjki, a druga dosłownie 0,5 cm pod kapsel.
A dzisiaj test Ciechan Porter Grudniowy Wink
malthead napisał(a):U mnie wczoraj AIPA od Ciechana i Cieszyński DUBBEL.

Świetne piwka w smaku, dla mnie najlepsze. Muszę koniecznie sie zaopatrzyć w nie na weekend.
Kto z was miał okazję próbować jakiegoś piwa od BRAUFACTUM - http://www.braufactum.de/Kollektion:::1.html
Właśnie porównuję dwa portery: Ciechan 22 i Grand Imperial. Ciechan tragedia: jakiś taki żadki, wodnisty, do tego za słodki: wiśnie, czereśnie (tanie wino)...za mało porterowy. Dla mnie tragedia.
Grand imperial zupełnie odmienny: gęsty, kawa z mlekiem, bardzo dużo skórki od chleba. Nie był to super porter ale w porównaniu do Ciechana to 2 ligi wyżej i 3 złote taniej

Swego czasu kończyłem podyplomówkę w Ciechanowie i przerobiłem chyba wszystkie Ciechany w zaciszu hotelowego pokoju. To co teraz rozlewa Ciechan w porównaniu to tego co rozlewał jakieś 2-3 lata temu to koszmar. Ostatnio piłem Ciechana pszenicznego i nie dało się tego pić - kwasidło!!!
Ciechan Porter Grudniowy jest naprawdę fajny snoopku Wink