The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A dzisiaj REBEL. Vienna Lager i Lager Dunkel.
Bardzo mi przypasowały.
Po pierwszej degustacji w tygodniu kilku sampli Single Malt'ów wieczór umila mi piwko z Belgii - Leffe Blonde.
Mimo, że koncerniak to bardzo dobre.
6,6% alk - niewyczuwalne.
W skrócie: słodko-pszeniczno-korzenny w smaku, lekko miedziany w barwie trunek.
Polecam jeśli ktoś nie próbował. Wink
Liga angielska przy Faktoria Peacemaker

http://ocen-piwo.pl/mobile/Faktoria_Peacemaker,1,2002
A dziś ponowna rewizja poglądów odnośnie zdolności warzenia przez Komesa.. za chwilę notki Wink
Wrzucaj noty, Komesa jestem ciekaw.
Mnie Komes również ciekawi Wink
no komesik potrójny mniam ;-)

a ja wczoraj próbowałem http://recenzjepiwa.pl/recenzje-zza-wink...cornelius/ i polecam
No to jedziem, proszę traktować z przymróżeniem oka, bo już słyszałem komentarze na temat mojej piwowarskiej wiedzy i słownictwa.. oczywiście nie na tym forum.. ale i tak mam to w dup... Wink

Komes Potrójny Złoty 750ml 8,5/10
Barwa- jasno-złota, mętna
Zapach- kandyzowane owoce dominują
Pianka- duża, dość grubo tkana, szybko redukuje się do krążka
Smak- owoce się przebijają, belgijska drożdżowa składnia, przyprawy, kolendra
Uwagi- alk.9%obj., ekstra.19%wag.,temp. 6-8st.C

Komes Potrójny Złoty 0,5l 5/10
Barwa- złoto-żółta, mętne, mega mnóstwo zawieszonych drobinek zawieszonych i opadających na ścianki pokalu
Pianka- niewielka, szybko znika, minimalny krążek
Zapach- owoce, kwaskowe i winne nuty
Smak- powtórka smaku
Uwagi- alk.9%obj., ekstra.19%wag.,temp. 6-8st.C, bardzo dziwi spadek formy w porównaniu do obj. 0,7l,
butelki sporo leżały w piwniczce


Komes Poczwórny Bursztynowy 7,5/10
Barwa- piękna, bursztynowo-pomarańczowa, mętne
Pianka- spora pianka, grubo tkana, zostaje krążek pianki
Zapach- owoce, karmel, wychodzi po czasie chmielenie, prażone ziarno
Smak- owocowa kwaskowość, posmak drożdżowy, z osadem dużo ciekawsze
Uwagi- 10-12st.C, alk.10%obj., ekstra.19,5%

Komes Podwójny Ciemny 5,5/10
Barwa- koniakowo-bursztynowa, z osadem brązowa z refleksem bursztynu, nieprzejrzysta, potężny osad z resztek drożdzy.. grudy, płatki
Pianka- pianka niewielka, szybko znika, minimalny krążek oblepiający głównie brzegi pokalu
Zapach- ocet winny dominuje, tanie wino, zmokłe kartony, beczka po winie
Smak- przejrzałe i fermentujące owoce spady, ocet, tanie wino, zemszałe mury, pleśni, zmokłe kartony
Uwagi- nie mój styl, ale jak ktoś jest fanem Belgów z beczek po winie, to nie będzie zawiedzony,
Alk.7%obj., ekstra.15%wag.,temp. 10-12st.C


cdn. .. nastąpi :mrgreen:
tomaj676869 napisał(a):a ja wczoraj próbowałem http://recenzjepiwa.pl/recenzje-zza-wink...cornelius/ i polecam


pyszne jest! Wink
Mnie Komesy w ogóle nie smakowały (oprócz Portera, którego spory zapas stoi w piwnicy Wink ). Tyle, że ja piłem je jako świeże :roll: Oczywiście kupiłem po sztuce i także zaniosłem do piwnicy, żeby dojrzały Wink