The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kuszące, ale ja chyba poczekam do jakiegoś festiwalu. Już kilka razy było tak, że jakieś portery po 50-60zł za butelkę, były dostępne później z kija za kilkanaście zł.
Jan Olbracht - KORD Jack Daniel’s Barrel Aged

http://dom-piwa.ontap.pl/download/beer/ ... 5cfa65.jpg

Piwo uwarzone przez Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego, leżakowane w beczce po Jack Daniel`s Whiskey.

Alk. 11,2% Ekstr. 26,0%

Miałem okazję próbować na festiwalu piwa i muszę przyznać, że świetna pozycja na zbliżające się jesienne wieczory. Alkohol bardzo dobrze ukryty, nie czuć że ma prawie 12% Big Grin Bardzo treściwe, gęste i winne. Polecam.
Kolejne świetne piwo spod znaku whisky:

Browar Hopkins - BIOHAZARD (whisky Porter)
Zasyp: słód suszony torfem,
Dodatki: wiórki dębowe
Alc: 7,5%

Polecam z całą odpowiedzialnością

http://piwolucja.pl/wp-content/uploads/ ... porter.jpg
Qbik, skoro siedzisz w temacie dobrych piw to może znasz jakiś sklep sieciowy z tymi co polecasz, ale żeby mieli punkt na Śląsku?
Browar Stu Mostów WRCLW Rye RIS
Kto nie lubi RISów Big Grin ?? A to jest ciekawa wariacja na ten temat. To piwo można prawie ugryźć, jest bardzo treściwe, gładkie, dobrze zbalansowane, przełamane dyskretną goryczką. Świetne piwo na długie grudniowe wieczory.
mooka napisał(a):Qbik, skoro siedzisz w temacie dobrych piw to może znasz jakiś sklep sieciowy z tymi co polecasz, ale żeby mieli punkt na Śląsku?

Hejka nie wiem jak przeoczyłem to zapytanie Big Grin
Może jeszcze nie jest za późno na odpowiedź, więc odpowiadam Smile Z sieciówek to akurat Leclerc'i mają spory wybór różnych piw. Ten który znajduję się u mnie w mieście jest dosyć wyjątkowy pod tym względem, bo właścicielem jest pasjonat dobrego piwa i whisky więc wybór jest przekozacki Big Grin Co do innych miejsc to teraz modne są sklepy typu "Piwne chaty" z browarkiem regionalnym. Na pewno znajdziesz w nich coś po whisky lub innym barley wine Smile
A ja zrobiłem ostatnio mały przegląd polskich porterów bałtyckich, do pomocy wziąłem kumpla, żeby się nie zmęczyć za mocno Tongue (w zestawieniu Kormoran, Amber, dwa Komesy i Ciechan oraz lokalny mini-browar Chmielarium). Testowaliśmy je porównawczo, więc wyniki nie zostały zachwiane efektami upojenia.
1. Kormoran Porter Warmiński
2. Komes Płatki Dębowe
3. Komes Porter
...
4. Grand Imperial Porter
5. Ciechan Porter 22
6. Chmielarium Porter 21

Chmielarium to była duża pomyłka, kwaśny zapach zdradzał poważną "wadę produkcyjną". Ciechan był niespodziewanie ostry, alkohol wyjątkowo słabo ukryty, duże rozczarowanie, nie piłem go wcześniej i nie wiem, czy to gorsza warka, czy zwyczajnie niski standard. Grand Imperial, bez szału, wolny od wad, ot poprawny, trochę dawał o sobie znać niski ekstrakt. Komesy wyraźnie lepiej, bardzo solidne, standardowy, w swojej cenie nie ma moim zdaniem konkurencji. Ten na płatkach dębowych wydawał się nieco bardziej treściwy i zarazem stonowany aromatem wanilii, odrobinę lepszy. Kormoran - klasa i byliśmy zgodni w tej w ocenie, dla mnie wyznacznik jakości w swoim gatunku, w ogóle browar Kormoran trzyma poziom.
UWAGA WARSZAWA!

Jako blog zinnejbeczki.com, szukamy jednej chętnej osoby do przeprowadzenia wielkiego testu porterów bałtyckich, w związku ze zbliżającym się świętego tego piwa (21.1). Łącznie mamy ich 20 sztuk, więc trochę za dużo na 3 osoby - pilnie poszukujemy czwartego do brydża. Termin to najbliższa sobota (14 stycznia), koszt: 5 porterów, więc na oko 25-30zł. Także jeśli ktoś nie ma planów na weekend i chce podegustować coś innego niż whisky, to proszę się zgłaszać Smile

Menu:

1 - Podgórz 652 m.n.p.m
2 - Okocim Porter
3 - Komes Porter
4 - Jurajski Porter
5 - Kormoran Porter Warmiński
6 - Witnica Porter
7 - Cieszyn Porter
8 - Staropolski Porter
9 - Primator Double
10 - Lwowski Porter
11 - Ciechan Porter
12 - Lwówek Porter
13 - Hopster Czarny Szkuner
14 - Black Boss Porter
15 - Cornelius Porter
16 - Łódzki Porter
17 - Żywiec Porter
18 - Deer Bear Porter
19 - Amber Grand Imperial
20 - Perła Porter
Nie wiem jeszcze czy polecam Smile
EDIT: Polecam, fajne palone Smile

[attachment=595]