The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na początku tyg. podczas wieczornych (nocnych) zakupów w Tesco (u mnie Tesco Extra) idę sobie z wózkiem i oglądam regał z piwami (jak zawsze) i patrzę a tam Leffe Royale za 15.99 szt! napełniłem wózek Wink, zrobiłem pozostały zakup i ustawiłem sie w kolejce do kasy i tak sobie stoję i patrzę a tu ... dubbel cieszyński Confusedhock: !

Stały 4,5 kartony - przy mąkach !! Po moim odejściu było już odpowiednio mniej ale kto jest zainteresowany niech odwiedzi Tesco. Mam wrażenie, że mają tego więcej.
http://www.browarbirbant.pl/piwa/citra-ipa-dark rewelacyjne piwko jak ktoś lubi takie klimaty Big Grin
Byłem w Tesco i jak zwykle nic tam nie ma oprócz wszechobecnego bałaganu :?
Na zakończenie długiego dnia Po Godzinach - Altbier od Browaru Amber: http://ocen-piwo.pl/Po_Godzinach__Altbier,1,3099
Lekkie, aczkolwiek intensywne w smaku. Orzeźwiające. Mam wrażenie, że dobrze by się komponowało z mięsem grilowanym.
Limburg a.d. Lahn to nie tylko The Whisky Fair czy The Whisky Agency.

Przy następnych odwiedzinach polecam sklep "Hopfen & Malz" na ul. Diezer Strasse 10.

[attachment=377]


...
[attachment=380]


Nie można było nie zrobić zakupów!

:mrgreen:
Uwielbiam niemieckie sklepy z piwem. Ceny, wybór, jakość - wszystko super.
Jedynym mankamentem jest, że sprzedają właściwie 3 gatunki piwa - jasny lager (pils, keller itd), pszeniczne (jasne, ciemne, koźlak od biedy) i ciemnego lagera. W odpowiednich miastach jeszcze lokalny styl: - rauchbier, roggenbier, kolsch, berliner weisse, gose, dortmunder, czy lichtenheiner, ale nowofalowe piwo wbrew pozorom ciężko jest upolować.
Gdy jestem w Niemczech bardzo lubię pić ich piwa, ale jakbym miał przez cały rok pić tylko je, to chyba już wolę polski rynek.
Neptune napisał(a):Uwielbiam niemieckie sklepy z piwem. Ceny, wybór, jakość - wszystko super.
Jedynym mankamentem jest, że sprzedają właściwie 3 gatunki piwa - jasny lager (pils, keller itd), pszeniczne (jasne, ciemne, koźlak od biedy) i ciemnego lagera. W odpowiednich miastach jeszcze lokalny styl: - rauchbier, roggenbier, kolsch, berliner weisse, gose, dortmunder, czy lichtenheiner, ale nowofalowe piwo wbrew pozorom ciężko jest upolować.
Gdy jestem w Niemczech bardzo lubię pić ich piwa, ale jakbym miał przez cały rok pić tylko je, to chyba już wolę polski rynek.


Trochę racji jest w tym co piszesz. Ale moim zdaniem (już) tylko trochę, bo rynek niemiecki, który w wielu gałęziach jest bardzo hermetyczny ze względu chociażby na wysoką jakość produktów lokalnych, dopiero zaczyna się otwierać i powoli zmieniać.

Sklep, którego zdjęcia wstawiłem ma w swojej ofercie w zasadzie wszystko co podałeś poniżej, choć przyznam, że nie kojarzę Roggenbier. Piwa Craft-owe to aktualnie trzy regały (pierwsze zdjęcie - ostatnie trzy) a na zdjęciu nr 4 pierwsze 4 regały przed Lagerbier to, w zasadzie w całości, piwa belgijskie. Rok temu było tego po jedym regale.

Rozmawiałem trochę z Gościem, który to prowadzi i dowiedziałem się, że ma konkretne plany właśnie na rozbudowę oferty Craft'ów i piw Belgijskich. Mam nadzieję, że mu sie to uda. Łatwo pewnie nie będzie bo przeciętny niemiecki klient (mowa o tych, którzy nie mieszkają w dużych miastach i metropoliach) ze zdziwieniem kręci głową i nie potrafi zrozumieć dlaczego miałby zapłacić za butelkę 0,33 piwa Craft'owego np. 3,50 Eur, kiedy za butelkę 0,5 jakiegoś tam Bitburgera czy innego Warsteinera płaci ca. 0,60 Eur.

Zobaczymy za jakiś czas.