The Taste of Whisky

Pełna wersja: Jakie piwa polecacie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
surykatka napisał(a):A my tu gadu, gadu.. a ja właśnie Lidlowy test browarków na żywym organizmie przeprowadzam Wink


jakieś dysfunkcje?
Cytat:jakieś dysfunkcje?

jestem na półmetku testu, więc pewnie niedługo i dysfunkcje się pojawią zważywszy na procentowość testowanych piwek :mrgreen:
na pomorzu kompletna bieda Corsendonk i Petrusy zaraz na wejściu na sklep. Pełno tego stoi ale nic poza tym.
Spróbuję jeszcze jutro.
W Płocku dowieźli resztę piwek z oferty 8-)
Lajtowe notki, takie moje przemyślenia, proszę pamiętać iż są to tylko moje wypociny.. bez fachowej wiedzy, słownictwa.. itd.
Całego belgijskiego zasobu dziś nie spróbuję.. rano niestety trzeba iść do pracy Sad

Corsendonk Summum Goud 8 Blond 6/10
Pianka- duża, biała, średniotkana, oddaje dużo gazu, stosunkowo nietrwała, pozostaje spory krążek
Barwa- bursztynowa
Zapach- dominują drożdze, kolendra
Smak- nuty drożdżowe, minimalnie słodkawe, wyczuwalne korzenne przyprawy, kolendra, wyczuwalne spore ilość gazu, ale zupełnie to nie przeszkadza
Uwagi: piwo górnej fermentacji, Dark Ale, alc. 7,8%vol.

Petrus Blond 5/10
Pianka- mniej niż średnia, szybko znika, miamlanie oblepiając brzegi pokalu
Barwa- Jasnozłota
Zapach- ciekawy, intrygujący zapach
Smak- delikatny, wyczuwalna owocowość, chmiel, goryczka, wychodzą stopniowo drożdze
Uwagi: górna fermentacja, Alc.6,6%vol.

Petrus Dubbel Bruin 7/10
Pianka- niewielka, momentalnie znika
Smak- karmel, espresso, słodycz, czekolada deserowa
Barwa- rubinowo-bursztynowa
Uwagi: górna fermentacja, alc.6,5%

Gauloise amber 6/10
Barwa- mętne, bursztynowe
Pianka-najobfitsza z trójki Gauloise, kremowa, średnio trwała
Zapach- subtelny, bardzo przyjemny, kwiatowo-owocowe nuty
Smak-owocowe nuty, słodyczy
Uwagi: najciekawsze z trójki, ale generalnie wszystkie poniżej poziomu belgiskich piw, refermentujące, 5,5% alc., 5st.C

Piraat Triple Hop 8/10
pianka- niewielka, średnio-grubo tkana, szybko znika, zostaje spory i bardzo trwały krążek
Smak- gęste, intensywne, lekka owocowa kwaskowość, na tyle języka goryczkowość, chmielenie, alkohol wyczuwalny bardzo wyraznie
Zapach- dominują chmiele, wychodzi udział ryżu
Barwa- pomarańczowa, mętne
Uwagi: alc. 10,5%vol., 8st.C, bardzo fajne piwko dla wielbicieli mocnych doznań

Corsendonk Pater Dubbel 0,33l 4/10
Pianka- potężna, kremowa, trwała, zostaje bardzo gruby kożuch
Zapach- nic specjalnego się nie wyczuwa
Barwa- brunatna, ciemna, nieprzejrzyste
Smak- syropowatość, ciemne owoce, kakao
Uwagi: to piwo w butelce 0,75l jest rewelacyjne 10/10.. pamięć mnie na pewno nie myli.. nie wiem co tu jest nie tak? .. ta wersja jest kompletnie nijaka, gdzie te maliny w zapachu prosto z krzaka obecne we wcześniej mi znanej wersji.. to piwo jest na granicy pijalności.. cóż począć Sad

Gulden Draak 9/10
Pianka- średnia, średnio-grubo tkana, intensywnie oddaje bąbelki gazu, trwała, z potężnym kożuchem czapą, która z czasem opada ale do końca pozostaje gruby kożuszek, beżowa
Barwa- czerwona
Zapach- nuty alkoholowe, ciemne owoce, czerwone porzeczki, truskawki
Smak- słodycz, intensywne nuty alkoholowe, konfitura z truskawek, porzeczki czerwone, czuć potężną moc
Uwagi: piwo dla niegrzecznych chłopczyków Wink.. rewelacja
Ja na razie otworzyłem Piraata...oj czuć te 10,5% Wink Żałuje, że wziąłem tylko jedno, no ale po Piraacie po więcej nie pojadę :lol:
Poprawiłem Gulden Drakiem i powiem szczerze że niby dwa małe (0.33) ale zdradliwe :?
a zapomniałem Wink

Leute Bokbier 6,5/10
Pianka- obfita,gęsta,kremowa
Barwa- rubinowa
zapach- standardowe nuty dla tego gatunku
smak- typowy kozlak, aczkolwiek bardziej wytrawny niż tradycja nakazuje
uwagi: 7,5% alc.

notka krótka.. bo i stan nieważkości się zbliża dużymi krokami Wink

Cytat:Poprawiłem Gulden Drakiem i powiem szczerze że niby dwa małe (0.33) ale zdradliwe :?

a uprzedzałem żeby na moc uważać Wink
surykatka napisał(a):
Cytat:Poprawiłem Gulden Drakiem i powiem szczerze że niby dwa małe (0.33) ale zdradliwe :?

...a uprzedzałem żeby na moc uważać Wink

A kto by tam pijanego słuchał :roll: Big Grin

Niech moc będzie z nami Wink
Mieliście rację z tym Gulden Draakiem Big Grin -rewelka !
Jak jeszcze jutro będą to biorę parę czteropaków :lol: