The Taste of Whisky

Pełna wersja: [Notki] Surykatkowe notki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ledaig 2005/2017 11yo 61,8% Cadenhead 175-th Anniversary 4/10
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... ig-2005-ca

zapach- przyjemny, kremowy, olej silnikowy, żelastwa, zielone trawska, słonecznik, przebłyski mięty
smak- żar, żeliwo, olej, słodycz, potężna moc, bucha dym, czarny pieprz tłuczony na końcu języka
finisz- masywny, długi, żar, węgiel, dym, popiół


.. idę kończyć rozlewać butelki Wink
Tego Glen Granta 1985 31yo jestem bardzo ciekaw Wink
Nie tylko Ty Wink
W środę będę w domku po południu to spróbuję Wink .. w wolnej chwili przy pakowaniu paczek dla was
surykatka napisał(a):W środę będę w domku po południu to spróbuję Wink .. w wolnej chwili przy pakowaniu paczek dla was

Ja też czekam z niecierpliwością na tego Glen Granta od Cadenhead. Gdybyś miał w domu jakieś ciekawe otwarte butelki w domu to daj znać na priv. Może wezmę jeszcze jakiegoś sampelka.
Na razie do sampelków się nie dostanę, bo są zakopane w szafie. Ale jak porobię trochę porządków to zobaczę co mam Wink
Caol Ila 5yo 10/05/2011 01/06/2017 c.900009 61,1% prywatna beczka 4/10

zapach- słód, żelastwo, apetyczne słodkie bryły torfu, morska piana, oleje, wapno, minerały, elementy ziemi, kutrowe deski, słodycz, liny okrętowe na słońcu, podwędzony węgorz, glony na brzegu
smak- słodycz, torf, dym, żar, żelazo, po chwili igrają ostre papryczki na bokach języka, stłumiona goryczka, deski
finisz- długi, żelazisty, torf, dymek, słodycz, lekko suszący, jakby mączysty
uwagi: młoda i narowista CI, potrzeba jej czasu.. ale i tak już jest nieźle Wink
Glen Grant 1985/2017 31yo 44,8% Cadenhead 6/10
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... nt-1985-ca

zapach- słodycz, ciemne czerwone i czarne owoce, wiszą na gałęziach zmrożone pierwszym podmuchem zimy jarzębiny i pojedyńcze wiśnie, brązowy cukier muscavado,
ciemny na wpół skrystalizowany miód w słoiku, zwietrzała krajanka tytoniu, orzechowy placek, stare drewno, sparciała skóra
smak- gęsta słodycz, tytoń, gorzkie czerwone pomarańcze, suchość, goryczka wyczuwalna, po chwili nadciąga ostrość przypraw.. gozdziki, otarta gałka muszkatałowa, zwój cynamonu, imbir
finisz- średnio długi, dość suchy, orzechy, pikantne przyprawy, gorzkie czerwone pomarańcze, stare orzechy
Glendronachy 1990,1992,1993 od cubuska Wink
no to jestem ciekaw tych GD bo w sieci dominują na razie oceny dość zaskakujące Smile