The Taste of Whisky

Pełna wersja: [Notki] Surykatkowe notki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Uuuaaaa sroga whisky widzę, ślinka cieknie Wink
Bartoszku czyli to ta z Iskra Boża ?
Ps.Kamil chyba Wszystkim ślinka cieknie ;-)
Jak dla mnie apogeum Ardbega, tak genialnego a jednocześnie tak nie Ardbegowego Ardbega nie piłem. Na Whisky Legend oceny wysokie, lecz lekko zróżnicowane.Dla mnie to niepowtarzalne indywiduum.. obym takie łychy pijał częściej.. aczkolwiek to mało realne przy obecnych cenach Wink

Dla mnie może i trochę stłamszona Iskra Boża.. ale zasługująca na najwyższe podium w kwestii docenienia za kunszt selekcji i starą dobrą szkołę gorzelniczą, a nie obecną masową i pośpieszną produkcję nastawioną na ilość bez trzymania jakości i dbałości o produkt końcowy Wink
Fakt. Nie wszyscy tak wysoko ocenili tego Ardbega, ale dla mnie magiczna i niezapomniana. Mam nadzieję, że za rok też coś takiego będzie. Wink
Glen Grant 1956/2006 50yo 40,0% G&M 7,5/10
http://www.whiskybase.com/whisky/11941/ ... nt-1956-gm

zapach- czerwone winogrona, skórka z zielonego banana, intensywne warzywne nuty, słodycz , soczyste brzoskwinie, miód, tytoń fajkowy, zakurzone stare książki, złożony i wielowarstwowy.. pojawiają się co rusz kolejne nuty, a poprzednie się zatracają, powracając po czasie
smak- delikatny, jedwabny, stonowana słodycz, cukier trzcinowy, tytoń, przyprawy egzotyczne, owocowe nuty, czekolada mleczna, kruche krówki, nie wyczuwa się nut alkoholowych
finisz- długi, ciepły i rozgrzewający, dominują owoce i powracją mleczne i kruche krówki, przyprawy
uwagi: pomimo rozcieńczenia ta whisky nie traci nic ze swojego uroku, 50 lat w beczce zrobiło swoje
Czy to była najstarsza whisky jaką wlałeś do dzioba Bartoszku ? Tak jak ktoś kiedys pisał , starocie od G&M nawet te wykastrowane całkiem dają radę.
Piękny rocznik, piękna butla (jednak szkoda że 40%), zazdrość pełna Big Grin Wink
Port Ellen 1983/2012 52,0% Maltbarn 7,5/10
http://www.whiskybase.com/whisky/55012/ ... n-1983-mba

zapach- ależ ciekawie się dzieje.. morze, torf, algi, sól, rozgrzana kamienista plaża, świeża trawa
smak- początkowa spora doza słodyczy stopniowo łagodnieje lecz cały czas jest obecna, pojawia się zrazu świeżo mielony pieprz, papryczki chilii, dym, torf, wędzone ryby
finisz- bardzo długi, dym, torf, papryczki chilii łaskotają
Cytat:Czy to była najstarsza whisky jaką wlałeś do dzioba Bartoszku ? Tak jak ktoś kiedys pisał , starocie od G&M nawet te wykastrowane całkiem dają radę

W czymś jeszcze moczyłem dzioba w podobnym wieku i raczej też wykastrowane było, na pewno ta Stratishla z Wawy z tego co kojarzę.. ale wszystko spełniło pokładane w nich oczekiwania
Przy okazji przypomnę morganku iż Glen Grant i Stratishla dzięki tobie Wink

Cytat:Piękny rocznik, piękna butla (jednak szkoda że 40%), zazdrość pełna Big Grin Wink

Niestety wiele staroci jest właśnie w rozcieńczonej mocy Sad Ale G&M ma sporo starych i rozcieńczonych dobrych wypustów z tego co wiem, zresztą napisał o tym powyżej morganek
A mnie to ineteresuje jaka jest w smaku ta Strathisla którą posiada Tomek i nie jest wykastrowana Smile