The Taste of Whisky

Pełna wersja: [Notki] Surykatkowe notki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
piłem Niedobitego ale nie wstawiałem rekomendacji w dziale o piwach bo za cholere nie wiem czy mi smakowało czy nie :roll:
w tym piwie siedzi ZŁO tego jestem pewien :-)
Cytat:piłem Niedobitego ale nie wstawiałem rekomendacji w dziale o piwach bo za cholere nie wiem czy mi smakowało czy nie :roll:
w tym piwie siedzi ZŁO tego jestem pewien :-)

i też tak je oceniam :evil:
OOO kurka co to za horror ???? koniecznie trzeba spróbować Smile
Ciekawy jestem morganku, co powiesz jak spróbujesz tego piwka, piłem przeróżne chmielowe dziwactwa, ale czegoś takiego jeszcze nie. Ciężko mi nawet powiedzieć czy ono jest dobre czy nie? Wypiłem wczoraj dwie butelki żeby wyrobić sobie jakąś opinię, ale nic to nie dało.
hehehe jak tylko znajdę chwilę to się napiję. I muszę odwiedzić obok mnie sklepik z browarkami . Podobno mają ciekawe piwka Smile i coś Ci zakupie Bartoszku , tego raczej nie piłeś Smile ale kto wie hehe
No to powoli szykuję się spotkanko Wink .. coś tak czuję
Dziś popołudnie browarkowe, albowiem wieczorkiem u znajomych whisky będziemy popijać, więc trzeba podkład zrobić.. wszystko co z lodówki wyciągnąłem już opisywałem wcześniej, chyba z wyjątkiem tegoż to piwka Wink

Chmielarium Squeezer 6,5/10

pianka- średnia, biała, z dość szybką redukcją
kolor- złota
zapach- bardzo świeży, cytrusy, zielone witki
smak- chmielenie, goryczka na odpowiednim poziomie, pełne w smaku, krągłe, cytrusy.. głównie grapefruit różowy miąższ i skórki zielonego
uwagi: fajnie że komuś się udają dobre piwka, w chwili kiedy rynek jest zalewany przez tak wiele mini, mikro itd. browarów o przeróżnej jakości.. i tylko krzykliwych etykietach.. co prawda jeszcze potrzebują czasu na dopracowanie składników i procedur, ale jest naprawdę dobrze
Z powodu braku sampli ostatnimi czasy Sad .. muszę oceniać piwka z lodówki

Pinta-Call me Simon-Imperial Irish Red Ale 9/10

pianka- potężna, beżowa-biała, drobno tkana, zostaje gęsty kożuch przez cały czas, osad resztek drożdzy na dnie
kolor- czerwono-brunatny
zapach- bardzo aromatyczne.. kwiaty, żywica, igliwie, karmel
smak- pełne, solidna goryczka, słód, żywica, igliwie
uwaga: świetne piwko, tak jak to Pinta potrafi uważyć

Pinta- Raj z rajs 8/10

pianka- biała, drobno tkana, średnia
zapach-aromatyczne, dominują płatki ryżowe
smak-gęste, treściwe, spora goryczka, intensywne, cytrusowe nuty, igliwie
kolor- jasno-złota, mętne, mega mnóstwo zawieszonych drobinek z płatków ryżowych, z czasem coraz więcej osadza się na dnie pokalu
Dotarły sample, więc jeszcze tylko Pinta Odsiecz Wiedeńska.. i możemy zacząć działać:

Linkwood 12 3,5/10
https://www.whiskybase.com/whisky/201/l ... 2-year-old

zapach- świeży, brzoskwinie, mięsiste skórki cytrusów, zielone trawy, suszone krążki banana, noty kwiatowe, delikatne akcenty polnych ziół, babka piaskowa
smak- delikatna słodycz, dość wytrawna, skórki cytrusów, trochę przypraw
finisz- średnio długi, kontynuacja cytrusów, delikatne dymne notki


Blair Athol 12 2/10
https://www.whiskybase.com/whisky/274/b ... 2-year-old

zapach- na wpół dojrzałe czereśnie z sadu, pomarańcze, echa czekolady mlecznej, karmel, zielone roślinne elementy
smak- wytrawny, elementy drewna, przyprawy, suszone czerwone pomarańcze, susz owocowy
finisz- dość długi, suchy, echa dymu, drewno


Inchgower 14 3/10
https://www.whiskybase.com/whisky/283/i ... 4-year-old

zapach- delikatny, świeży, cytrusy.. limonki, pomarańcze, na wpół dojrzałe brzoskwinie na drzewkach, miód lipowy, skoszona łąka, upalne popołudnie
smak- przyprawy, cytrusy, wyczuwalne słone notki na ustach
finisz- średnio długi, kontynuacja smaku.. dominują przyprawy i cytrusy


Teaninich 10 2,5/10
https://www.whiskybase.com/whisky/202/t ... 0-year-old

zapach- cytrusy, biała czekolada, sporo zielonych traw, akcenty roślinne wyraznie zaznaczone
smak- cytrusy, drewno beczki, przyprawy
finisz- długi, dość suchy, przyprawy, echa skórek cytrusów
Dzisiaj dzięki namową Piokilerka przegląd oferty pewnego browaru:
http://www.pilsweiser.com/

Pilsweizer Premium alc. 4,7%obj. Ekstrakt 10' Blg 4,5/10

kolor- blado-złoty/miód lipowy
pianka- minimalna, grubotkana
zapach- słód, chmiel, woda ze studni mocno zmineralizowana
smak- lekkie, z delikatną nutą rozcieńczonego miodu lipowego?, słodowe, chmiel, wyraznie czuć wpływ użytej wody do produkcji
uwagi: bardzo przyjemne, lekkie piwo.. w sam raz na upalne popołudnie


Pilsweizer Lach alc. 6,8% Ekstrakt 14'Blg 5/10

kolor- złoty
pianka- średnia, biała, drobno tkana, szybka redukacja praktycznie do zera
zapach- słód
smak- pełne, słodowe, z lekką goryczką, dobrze ukryty alkohol w tym dość mocnym piwie


Pilsweizer Góralskie alc.4,7% Ekstrakt 10'Blg 4,5/10

kolor- złoty
pianka- mniej niż średnia, grubo tkana
zapach- słód
smak- mocno słodowe, woda studzienna z minerałami, delikatnie zaznaczone chmielenie


Pilsweizer Krzepkie alc.7,6% 15,1'Blg 6/10

kolor- złoty
pianka- średnia, biała, drobno tkana
zapach- słód, przyprawy ziołowe jako echo, dość aromatyczne
smak- słód, dość wytrawnie, przyprawy w tle, chmiel, nie wyczuwa się nut alkoholowych


Pilsweizer Strong alc.6,8% 14'Blg 4,5/10

kolor- złoty
pianka- średnia, biała, drobno tkana, szybka redukcja praktycznie do zera
zapach- słód
smak- dość lekkie w smaku jak na tą moc, słodowe mocno

Podsumowanie:
Generalnie piwa trzymające poziom na tle koncerniaków, ale to dziś w zupełności nie wystarczy. Pije się je przyjemnie, ale są bardzo podobne i dość jednorodne. Bardzo ciężko wyłuskać w zapachu, czy to smaku ciekawe smaczki. Za mało żeby się zachwycić Sad