The Taste of Whisky

Pełna wersja: 1. Spotkanie Forum SmakWhisky 10.04.2015 - Warszawa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Butelki miały być do 300 bo to jest spotkanie forumowe nie degustacja i są tylko dodatkiem do świetnej atmosfery jaka będzie Wink
Z drugiej strony butelki po 600 są często samplowane na forum i dostępne . Na te do 300 raczej rzadko spoglądamy i jest okazja do zrobienia naprawdę sporego przeglądu tanich IB.
I wydaje mi się ze jest to ciekawsza opcja na spotkanie a nie degustacje .
Widziałem też tego Lafroja przed chwilą Wink
menran napisał(a):Butelki miały być do 300 bo to jest spotkanie forumowe nie degustacja i są tylko dodatkiem do świetnej atmosfery jaka będzie Wink
Z drugiej strony butelki po 600 są często samplowane na forum i dostępne . Na te do 300 raczej rzadko spoglądamy i jest okazja do zrobienia naprawdę sporego przeglądu tanich IB.
I wydaje mi się ze jest to ciekawsza opcja na spotkanie a nie degustacje .


Moim zdaniem to nie robi różnicy czy spotkanie forumowe czy degustacja. Spotykamy się przecież m.in. (a może głównie) z powodu whisky. Można się więc spotkać całkowicie swobodnie i pogadać przyjemnie sącząc jakąś dobrą (albo nawet bardzo dobrą) whisky nie robiąc z tego "oficjalnej" degustacji.

Jest jeszcze jeden aspekt. Kupując 7 butli (przy 14 osobach) na każdego wypada 14 sampli po 50 ml (!), co jest dość sporą ilością wg. mnie. Przy jednej butelce na osobę najprawdopodobniej każdemu zostanie ok. połowy w butelce. Pół biedy, jeżeli trafi się na coś niezłego. Ale co z tym zrobić, jeżeli smakowo będzie średnio. W takiej sytuacji ca. 150 PLN poszło kazdorazowo w błoto.

Rafał podsunął fajny pomysł. Mogli byśmy ustalić, że na każdym spotkaniu (mam nadzieję, że będzie to nie rzadziej niż 1 x w roku) będziemy robić "przegląd" jakiegoś IB. Mieli byśmy tym samym każdorazowo fajne motto mniejszą trudność z wyszukiwaniem butelek.

Myślę, że jest to warte przemyslenia.
K@mil napisał(a):Jeszcze takie opcje:
http://www.whiskybase.com/whisky/52671/ ... ol-1988-vw
...


tego też już oglądałem tylko, że znalazłem go za 360 zł, więc odpuściłem.
Jeszcze jedno pytanie z mojej strony.

Kupujemy każdy osobno, czy robimy jakieś wspólne zakupy, żeby ceny przesyłki redukować?
malthead napisał(a):Jeszcze jedno pytanie z mojej strony.

Kupujemy każdy osobno, czy robimy jakieś wspólne zakupy, żeby ceny przesyłki redukować?
Zróbcie wspólne .
Sendilkelm napisał(a):Mi sie marzy zestawienie z The Whisky Agency, wiec u Daniela mozecie z tym dzialac Smile Jak ktos chce to mozna maksymalnie w 2 osoby sie zlozyc na cos lepszego. Po prostu. Wtedy przy 14 osobach bedziemy mieli 7 butli co i tak jest ladnym wynikiem
Mi się marzy zestawienie IB Brory 72 możecie z tym działać Smile Wtedy przy 14 osobach mamy 1 butle co i tak jest ładnym wynikiem.
Nie lepiej, żeby każdy kupił tak jak chce? Ktoś chce przynieść sam - kupuje butelkę za 300. Ktoś chce coś lepszego - składa się z kimś i wspólnie biorą za 600.
A to że zostanie potem każdemu połowa butelki - myślę, że znajdą się na nią chętni - choćby ci, których zabraknie na spotkaniu.