The Taste of Whisky

Pełna wersja: Ardbeg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Poza dyskusją. Czy ktoś ma do odsprzedania szklaneczki albo puszke po Ardbagu ?
PawelWojcik napisał(a):...
destylarni, ktore schodza na psy chyba nie nalezy chwalic, a spotkalem sie z tym na WMW. OK, byc moze to magia masterklass.
...

daj jakiś przykład - może być na priv, może być tu.

Szczerze mówiąc dla mnie na koniec dnia liczy się jedynie whisky. Mam w głębokiej dupie wszystkie koncerny, prywatnych bottlerów, ceny i etc. Magię jednych czy nędzę drugich. Co mam nadzieje sprawia, że nie zawyżam ocen jak i ich nie zaniżam, bo mnie jakiś koncern wpienia. Wink Destylarnia schodzi na psy? nie zastanawiam się nad tym i nie odejmuję jej punktów tylko skupiam się nad tym co mam w kieliszku.

Z resztą jak degustujemy z Grzesiem to w zasadzie zawsze jeden z nas ocenia w ciemno, i oceny zapisujemy. Taka praktyka uwalniania się od wpływu.

Magia Masterclass chyba nie może dotyczyć nowego Ardbeg, bo jeszcze nie jest opisany na WMW. Na innym masterclass Arbega nie byłem. Masterclass Glenmorangie i Milsean jeszcze nie opisany więc ten koncern nie odpada. Swoją drogą Milsean będzie miał dość ciekawy opis Wink Można sobie popatrzeć na opisy masterclas Amruta, Kavalana czy Glenfarclasa z Limburga :mrgreen: nie ma tam nic zawyżonego.

Co do sampli i różnic to ja miałem taki przypadek z Auriverdes, degustowany sampelek w jednej linii z różnymi staruszkami był po prostu lepszy. Później z pełnej butli był słabszy i słabszy, ale wciąż na przyzwoitym poziomie.

Natomiast dajmy sobie prawo do subiektywnych różnic w odbiorze. Wystarczy popatrzeć na listy z ocenami z degustacji naszych czy innych. Często ludzie różnią sie o kilka punktów i myślę, że tam nie ma żadnej polityki.

Ale rozumiem, że łatwo jest nas posądzać o wiele rzeczy. Cóż, nic z tym nie mogę zrobić. Są szanse że kolejny duży niepokój wzbudzimy chyba we wrześniu, a dokładnie w drugiej połowie września, ... 21 września. Wink So be it.
waclaw napisał(a):Poza dyskusją. Czy ktoś ma do odsprzedania szklaneczki albo puszke po Ardbagu ?

Hej, mam kieliszki z tego zestawu.

https://propaganda24h.pl/mobile/pl/p/AR ... DRANT/1904

Niestety puszka pewnie gdzieś na złomie Smile Jkbc pisz na priv.
@ Daniel
pewnie nie nalezy tu robic OT, ale wyzwany do tablicy odpowiem w kilku slowach:
przestalem wchodzic na Wasza strone po przeczytaniu textu pod tytulem "Glenfiddich - jak odkryliśmy i zakochaliśmy się w tej whisky". http://whiskymywife.pl/glenfiddich-from-...with-love/
tak, ja probowalem tylko trzy sample z wymienionych przez Was (fatalne zreszta IMHO), ale pozostalych nie mozna przeciez kupic, wiec dziwne, ze robicie fan club lechtaczki Pameli Anderson.
teraz wchodze na WMW, aby skopiowac powyzszego linka i co czytam? http://whiskymywife.pl/glenlivet-w-limb ... y-na-nowo/
oczywiscie sa biusta i biusciki Smile
Próbowałęm tego Ardbega 21YO w CS w JG. I w tym CSie był naprawdę zacny, tak z 5-6/10 na pewno (90-92/100). Jak go rozwodnią pewnie będzie gorzej.
Po spróbowaniu dopytywałem w różnych źródłach jaka może być cena tej butli (zalali z tego co pamiętam tylko 3-4 beczki) i usłyszałem coś o okolicach 2k zł...
"Próbowałęm tego Ardbega 21YO w CS w JG. I w tym CSie był naprawdę zacny "

Szczęściarz Smile
Dyskusja rozwija się burzliwie i tak pewnie nie wielu go spróbuję . Pomijając cenę to butelki w Cs dotrą tylko do królika i jego dobrych znajomych a reszta ? Jak zwykle :evil:
konio23 napisał(a):"Pomijając cenę to butelki w Cs dotrą tylko do królika i jego dobrych znajomych a reszta ? Jak zwykle :evil:
to wlasnie mialem na mysli piszac o Pameli Anderson Wink
PawelWojcik napisał(a):tak jak by porownac sex z 18-to latka, ktora wlasnie poczula smak penisa z sexem ze stara prostytutka. oczywiscie "co kto lubi"

PawelWojcik napisał(a):robicie fan club lechtaczki Pameli Anderson.

:mrgreen: :mrgreen: Nie spodziewałem się, że temat o nudnym w ostatnim czasie Ardbegu, przyniesie mi tyle radości :twisted:
@PawelWojcik
Widzę że często zamawiasz sample na tym forum ode mnie jak i innych forumowiczów. Ciekaw jestem czy trafiła ci się jakaś wybitna whisky i taka której byś już więcej nie spróbował, taka z którą wiązałeś duże oczekiwania i się zawiodłeś, i odwrotnie. Wtedy można byłoby porównać opinie innych forumowiczów.
PawelWojcik napisał(a):@ Daniel
pewnie nie nalezy tu robic OT, ale ...

Racja - Przeniosę ten kawałek do wątku whiskymywife. Forum jest po to aby rozmawiać.

konio23 napisał(a):"Próbowałęm tego Ardbega 21YO w CS w JG. I w tym CSie był naprawdę zacny "

Szczęściarz Smile
Dyskusja rozwija się burzliwie i tak pewnie nie wielu go spróbuję . Pomijając cenę to butelki w Cs dotrą tylko do królika i jego dobrych znajomych a reszta ? Jak zwykle :evil:

Z tego co ja wiem, to tego Ardbega w CS nigdzie nie będzie i nigdzie nie było wydanego. Brendan przywiózł ze sobą smaple wersji nieoficjalnych.
Trzeba bywać na festiwalach Tongue z tego co widziałem, to na ten "prywatny masterclas" w zasadzie wchodził kto chciał po jego rozpoczęciu :mrgreen: więc wystarczyło po prostu wejść. Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44