The Taste of Whisky

Pełna wersja: Ardbeg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Dobra opcja na zwiększenie zysku z Supernowej to kupienie wersji Commite Release.
Sendilkelm napisał(a):
Cask Strength napisał(a):Ja już podjàłem decyzjè. Nie wchodzè w to tym razem.
Patrzàc na Supernovy z poprzednich lat a bardziej na ich ceny aukcyjne, to inwestycja z tego niewielka. Średni zarobek to 135zł za Supernovy z 2009 i 2010 po kilku latach leżakowania w szafach, po odjèciu wszystkich poniesionych kosztow. Do picia za droga wièc rachunek jest prosty.

135 zł to nie taki mały zarobek - ale fakt, są lepsze rzeczy.
Whisky przyzwyczailo nas do dużych wzrostów, ale biorąc pod uwagę czyste %, to 125 zł to ok. 20% - gdzie w ciągu 3-4 lat zyskasz 20% z tak niskim ryzykiem?

Racja Sendil, nie ma co psioczyć.
Osobiście nie mam jeszcze jakiś zwrotów za butelki i nie jestem przyzwyczajony do "dużych zwrotów", a 20% to nie jest wcale tak źle, nawet jak na 4 lata.
Nie byłbym do końca uczciwy, gdybym nie przyznał, że poniosły mnie lekkie emocje dzisiejszego ranka i tak wypiąłem się na Supernovę w postach powyżej.
Dlaczego to przyznaję?
Ano dlatego, że inwestycja to zaledwie jedna część przygody a kolekcjonerstwo z całą gamą emocji i nieprzewidywanych zwrotów akcji, jest jej kolejną częścią.
Ardbeg ma wszystko czego potrzeba by szczycić się sukcesem: setki tysięcy wielbicieli, rozpoznawalne smaki, dobr prezencję na półce, i kosmiczne ceny 8-)
Jedna więc Supernova do kolekcji nikomu nie zaszkodzi.

..............
W linku poniżej krótki przykład jak ludzie histerycznie wręcz potrafią reagować na niektóre wypusty:

http://caskstrength.blogspot.co.uk/2014 ... atest.html
Ardbegów w rozsądnej cenie w stosunku do jakości nie uświadczymy niestety.
Ja mam w kolekcji kilka ardbegów Wink , żadne tam rocznikowe CS- ale i tak się bardzo cieszę z ich posiadania.Jestem zakochany w tej destylarnii, ale mój entuzjazm do ich kolejnych wypustów niestety wygasa.
Rafał ma sporo racji w tym co napisał, obecne edycje ardbega nie są specjalnie inwestycyjne, bo stopa zwrotu jest kiepska, nawet w dłuższej perspektywie.
Oczywiście wersje Commite Release są potencjalnie bardziej korzystne na przyszłe horyzonty sprzedażowe, ale pod warunkiem że je tanio wyjściowo zakupimy.
Co innego stare CS z lat 70-tych, ale te już mają obecnie zabójcze ceny- nawet w formie sampla co mi ostatnio boleśnie Daniel uświadomił.I pomimo że od dawna marzyłem żeby napić się takiego sampla CS po sherry to szybko ochłonąłem jak usłyszałem cenę Confusedhock:
Supernova Committee Release zamieszka w mojej kolekcji ♥

Chyba miałam sporo szczęścia , kupiłam przez telefon Big Grin
Pochwal się gdzie kupiłaś, może ktoś skorzysta Wink
Cask Strength napisał(a):Pochwal się gdzie kupiłaś, może ktoś skorzysta Wink

Kupiłam na stronie Ardbega , jako Committee.
Ambasadą Ardbega w Londynie jest TWE i podobno dziś dla Committee mają butelki , ale tylko na miejscu, nic online.
Nie sprawdzałam , nie chciał mi się po pracy tam jechać , zresztą ja już swoją buteleczkę mam Big Grin

Ciekawostka - Ardbeg sprzedawał po dwie butelki na osobę i nie płaciłam nic za przesyłkę , to jakaś specjalna oferta , dostawa następnego dnia za free Big Grin zobaczymy Big Grin
Zazwyczaj za przesyłkę kasują jak za zboże Wink
Wnioskuję Milady, że Twoim łupem padły dwie sztuki Big Grin Big Grin Gratulacje!
Bartek napisał(a):Wnioskuję Milady, że Twoim łupem padły dwie sztuki Big Grin Big Grin Gratulacje!

Bartek tylko jedna , mam na horyzoncie kolejne zakupy i urlop za pasem.
Butelka jest droga jak na wypust NAS , jest w kolekcji i to wystarczy.
Już kilka lat temu zachorowałam na posiadanie Committee Supernova , wtedy był to pierwszy wypust 2009 r.
Nie kupiłam , zawsze było coś bardziej pilnego :evil: , noooo to w końcu JEST ! :twisted:

:mrgreen:
Super, fajna buteleczka, to czekamy na wieści co jeszcze tam masz na liście zakupów Smile
Milady napisał(a):Już kilka lat temu zachorowałam na posiadanie Committee Supernova , wtedy był to pierwszy wypust 2009 r.
Nie kupiłam , zawsze było coś bardziej pilnego :evil: , noooo to w końcu JEST ! :twisted:
Smile
:mrgreen:

Każdy chyba to przechodzi, że coś by się chciało ale po drodze coś bardziej pilnego wyskoczy Smile

Gratuluję butelki!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44