Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 1,560
» Najnowszy użytkownik: wiseaset
» Wątków na forum: 1,882
» Postów na forum: 50,133

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 196 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 194 Gość(i)
Bing, Yandex

Ostatnie wątki
Enter and try your luck!
Forum: Cafe - pogaduszki
Ostatni post: kalwasek
05-18-2024, 12:45 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
Super Сasual Dating - Rea...
Forum: Cafe - pogaduszki
Ostatni post: kalwasek
04-22-2024, 10:38 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65
[Notki] notki
Forum: Degustacja
Ostatni post: Tomek
04-13-2024, 10:54 PM
» Odpowiedzi: 375
» Wyświetleń: 200,611
Super Сasual Dating - Rea...
Forum: Cafe - pogaduszki
Ostatni post: kalwasek
03-06-2024, 07:38 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 209
Exemplary Сasual Dating -...
Forum: Sample
Ostatni post: kalwasek
02-10-2024, 06:49 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 324
Premier Сasual Dating - L...
Forum: Sample
Ostatni post: kalwasek
02-10-2024, 06:11 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 219
Sample aktualizacja
Forum: Sample
Ostatni post: Piernik
01-01-2024, 07:20 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 654
@pump_upp - best crypto p...
Forum: Regulamin, nowości, ogłoszenia
Ostatni post: kalwasek
02-01-2023, 12:45 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 1,353
Gdzie kupujecie online
Forum: Cafe - pogaduszki
Ostatni post: Zbylek13
12-07-2022, 10:08 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 1,641
[Notki] Surykatkowe notki
Forum: Degustacja
Ostatni post: surykatka
09-01-2021, 12:12 PM
» Odpowiedzi: 834
» Wyświetleń: 461,414

 
  Dział nowe wypusty - potrzebny?
Napisane przez: Neptune - 06-18-2013, 08:58 PM - Forum: Regulamin, nowości, ogłoszenia - Odpowiedzi (5)

Chętnie bym brał. Może jak będę bogaty... kiedyś...

Poza tym to nie żebym był czepialski, ale w inwestycjach jest już temat o Balvenie, a przez dublowanie tematów robi się śmietnik i bałagan. Poza tym mam wrażenie, ze działy "inwestycje" i "szkocka whisky" służą głównie jako "nowe wypusty". Być może się mylę, ale na prawdę nie uważam, by każda nowa whisky warta była zakładania nowego tematu. Tym bardziej, że whisky za 1000zł i tak żaden z nas raczej nie kupi aby wypić, czy rozsamplować. Więc nie będzie można dyskutować na temat jej walorów zapachowo-smakowych, a co za tym idzie temat kończy z 2-3 odpowiedziami typu "chciałbym to", czy "może kiedyś sobie kupię", a raczej nie o to chodzi. Wiem , że forum jest na razie malutkie, użytkowników jest mało, ale i tak postuluję utrzymywanie porządku, żeby po prostu było czytelne. Dlatego sugeruję utworzenie tematu zbiorczego "nowe wypusty", w którym będą one przedstawiane i dyskutowane.

Wydrukuj tę wiadomość

  Balvenie
Napisane przez: menran - 06-18-2013, 07:28 PM - Forum: Whisky - Odpowiedzi (36)

Nowy wypust........ Balvenie Tun 1401 Batch 8

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.whiskyintelligence.com/2013/06/the-whisky-shop-stocks-balvenie-tun-1401-batch-8-scotch-whisky-news/">http://www.whiskyintelligence.com/2013/ ... isky-news/</a><!-- m -->

Niestety szybko sie sprzedal Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  Whisky Piątkowego Wieczoru, czyli oblewamy egzaminy
Napisane przez: Neptune - 06-14-2013, 08:33 PM - Forum: Degustacja - Odpowiedzi (4)

Jaka to była zależność? Że oblane egzaminy trzeba zdać, a zdane oblać. No więc zasiadam w ten uroczy piątkowy wieczór do degustacji sampli, których się już sporo nazbierało. Akurat świetna okazja, by spróbować tych łych. Big Grin

1. Loch Lomond NAS
Legendy, które słyszałem o tej eee... cieczy sprawiają, że nie patrzę za dobrze w przyszłosć. No ale co cię nie zabije to cię wzmocni. No, chyba że zabije, to wtedy nie :mrgreen:
Nos - Pierwsze wrażenie - niskiej jakości bimber. Karmel, zboże, przejrzałe jabłka, karton i mokry pies. Później nieco soku z cytryny. Brzoskwinie z puszki. Albo likier brzoskwiniowy. Niezbyt zachęcający nos.
Smak - Ostry, płaski, dosyć chemiczny. Nos przekłada się na smak. Mocno zbożowy malt, karmel, karton i znowu nutka tych brzoskwiń.
Finisz - Zbożowy, pieprzny i alkoholowy.

No, nie najlepiej zaczęta degustacja, no ale najgorsze za mną. W sumie obiektywnie patrząc, piło się gorsze whisky, jednak żadna z nich nie była single maltem.
60/100


2. Glenfiddich 15
Nos - kwiaty, świeże jabłka, gruszka, banan, bez, miód, cynamon. Owocowa i bardzo zachęcająca.
Smak - Łagodna, kwiatowa. Jednocześnie słodka i gorzka. Owoce, suszone śliwki i banany, nieco drewna.
Finisz - Gorzki, dosyć krótki, ale przyjemny.

Mam wrażenie, że jest to zupełnie niezła whisky. Nie jest to może szczyt marzeń, ale jest smaczna i niejednowymiarowa, a przez to interesująca.
75/100


3. Glenfiddich 18, batch no.3374
Nos - Słód, cytrusy, dębowa beczka, nieco sherry. Po dodaniu wody słodki, miodowo-karmelowy. Mam wrażenie, że 15 letnia była bardziej interesująca.
Smak - Bardziej stonowany niż 15ka. Pierwszą rzeczą, którą odnotowuję jest duży wpływ drewna. Słodka, niemalże kremowa, krówki, zwęglona beczka i nutka goryczki sherry. Niezbyt złożony smak, ale smaczny.
Finisz - Niedługi, dość mocno drewniany. Rozgrzewający.

Jak wyżej. Przyjemny dram, ale bez fajerwerków, ani złożoności.
75/100


W miarę jak będę dalej degustował, będę edytował tego posta dopisując kolejne pozycje.
Wszystkie oceny zostaną też dodane do wypitych przeze mnie maltów na whiskybase:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://whiskybase.com/profile_lists.php?userviewid=14333&list=rates">http://whiskybase.com/profile_lists.php ... list=rates</a><!-- m -->

Wydrukuj tę wiadomość

  Moje zamówienie z Reichu
Napisane przez: Neptune - 06-14-2013, 07:10 PM - Forum: Ogólnie o whisky - Odpowiedzi (36)

Na początku lipca mam zamiar zamówić whisky z tego sklepu:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.finlayswhiskyshop.de/index.php/Whisky-Whiskey-158.html">https://www.finlayswhiskyshop.de/index. ... y-158.html</a><!-- m -->
Z tego co widzę, wysyłka kosztuje 21,5 ale jeszcze wysłałem do nich maila z zapytaniem jak to jest dokładnie, bo nie znam niemieckiego a tam jest coś o dodatkowych kosztach. Tak więc miło by było gdyby ktoś się podłączył. Big Grin
Myślę też, że jest to dobra okazja do wspólnego rozłożenia na części pierwsze jakiejś buteleczki. Proponowałbym jedną z poniższych:
Glenfarclas 21 - 65€ (9,3€ za sampla)
Ardbeg Corryvreckan - 63€ (9€ za sampla)
Lagavulin Distillers Edition 1995-2013 - 70€ (10€ za sampla) - średnia ocena na whiskybase - 93

Swoją drogą myślę że przydałby się jakiś osobny dział, albo przynajmniej temat zbiorczy na te wszystkie zamówienia, jako że pojawiają się dość często. Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  Scotch Rill
Napisane przez: wsh - 06-13-2013, 08:50 AM - Forum: Ogólnie o whisky - Odpowiedzi (9)

Witam, jestem na forum nowy, mam prośbę.
W latach 2005-2006 dostałem w paczce z Włoch, Whisky prezentowane na fotkach.
Czy może ktoś go zidentyfikowac oraz odczytac wiek ?

[Obrazek: 1zdskrd.jpg]
[Obrazek: jjtfkn.jpg]
[Obrazek: 4j5ac4.jpg]
[Obrazek: 3478h95.jpg]
[Obrazek: 23jqp2p.jpg]
[Obrazek: 33w7bxl.jpg]
[Obrazek: 2zdppmq.jpg]

Wydrukuj tę wiadomość

  Laphroaig
Napisane przez: menran - 06-07-2013, 02:17 PM - Forum: Whisky - Odpowiedzi (118)

Laphroaig Feis Ile 2013 - Cairdeas Port Wood Edition (70cl, 51.30%)

Nowy wypust cena bedzie rosla Big Grin
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.masterofmalt.com/whiskies/laphroaig/laphroaig-feis-ile-2013-cairdeas-port-wood-edition-whisky/?srh=1">http://www.masterofmalt.com/whiskies/la ... sky/?srh=1</a><!-- m -->

Wydrukuj tę wiadomość

  Whisky and Wine Place ( 12.06.2013 )
Napisane przez: Sendilkelm - 06-05-2013, 07:52 PM - Forum: Spotkania, wspólne degustacje - Odpowiedzi (15)

Wstępnie jesteśmy z Tomkiem umówieni na wieczór tam. Około 18-19. Tak więc fajnie by było być w więcej osób. Z tego powodu komunikuję Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  JIM MURRAY’S WHISKY BIBLE AWARD WINNERS 2013
Napisane przez: menran - 06-04-2013, 10:22 PM - Forum: Ogólnie o whisky - Odpowiedzi (8)

JIM MURRAY’S WHISKY BIBLE AWARD WINNERS 2013
2013 World Whisky of the Year
Thomas H. Handy Sazerac Rye (128.6 proof)
Second Finest Whisky in the World
William Larue Weller (133.5 proof)
Third Finest World Whisky in the World
Ballantine’s 17 Years Old
SCOTCH
Scotch Whisky of the Year
Ballantine’s 17 Years Old
Single Malt of the Year (Multiple Casks)
Ardbeg Day
Single Malt of the Year (Single Cask)
Balblair 1965
Best Scotch New Brand
Dewar House Experimental Age 17 Years
Scotch Blend of the Year
Ballantine’s 17 Years Old
Scotch Grain of the Year
SMWS G5.3 Aged 18 Years (Invergordon)
Scotch Vatted Malt of the Year
The Last Vatted Malt
Single Malt Scotch
No Age Statement (Multiple Casks)
Ardbeg Day
No Age Statement (Runner Up)
Aberlour a’bunadh Batch No. 33
10 Years & Under (Multiple Casks)
Glen Grant Aged 10 Years
10 Years & Under (Single Cask)
SWMS 33.116 Aged 8 Years (Ardbeg)
11-15 Years (Multiple Casks)
Lagavulin 12 Years Old Special Release
11-15 Years (Single Cask)
Berry’s Own Selection Macduff 2000
16-21 Years (Multiple Casks)
Old Pulteney Aged 17 Years
16-21 Years (Single Cask)
Old Masters Strathmill 21 Years Old
22-27 Years (Multiple Casks)
Highland Park Aged 25 Years
22-27 Years (Single Cask)
Macallan Masters Of Photography 1989
28-34 Years (Multiple Casks)
Benromach 30 Years Old
28-34 Years (Single Cask)
The Whisky Agency Caol Ila 33 Years Old
35-40 Years (Multiple Casks)
The Balvenie Aged 40 Years Batch 2
35-40 Years (Single Cask)
Berry’s Own Selection Glen Grant 1974
41 Years & Over (Multiple Casks)
Highland Park 50 Years Old
41 Years & Over (Single Cask)
Balblair 1965

Wydrukuj tę wiadomość

  Logo
Napisane przez: Sendilkelm - 06-03-2013, 02:30 PM - Forum: Regulamin, nowości, ogłoszenia - Odpowiedzi (15)

Mamy osobę, która nam m.in do forum projektuje logo. Ja oczywiście nie mogę się zdecydować co w nim mi się podoba, a co nie, co można zmienić itd. Na razie przygotowane są 3 wersje wg moich wskazówek, każda w różnej kolorystyce, bo wiadomo, że logo można wykorzystać później gdzie indziej. I np. trzeba będzie na innej powierzchni dać inną kolorystykę, więc kolor, biały i czarny - takie 3 wersje. Daje to też pod waszą ocenę i ew. komentarze. W końcu to też wasze forum Smile

PDF'a z logiem macie tutaj: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.copy.com/s/WfyY0yNHpx1jfdRx">https://www.copy.com/s/WfyY0yNHpx1jfdRx</a><!-- m -->

Wydrukuj tę wiadomość

  Ardbog Day
Napisane przez: menran - 06-02-2013, 04:10 PM - Forum: Ogólnie o whisky - Odpowiedzi (3)

Ardbog Day London 01/06/2013
[Obrazek: img0493jx.jpg][Obrazek: img0491hx.jpg][Obrazek: img0488tb.jpg]
[Obrazek: img0489th.jpg][Obrazek: img0490tk.jpg][Obrazek: img0486ci.jpg]

Wydrukuj tę wiadomość