Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Arran
#1
Pił ktoś z was może jakiegoś Arrana. Warto wydać kasę, czy lepiej zakupić coś innego?
Odpowiedz
#2
Zawsze warto sprobowac. Big Grin
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3
ja piłem (podstawkę chyba), nie pamiętam smaku ale nie mam jej w barku więc coś nie ten teges Wink
Odpowiedz
#4
Witam wszystkich
To mój pierwszy post
Jakiś czas temu zakupiłem sobie butelkę Arran 10 w zestawie z dwoma szklaneczkami za 135 zł
I tak się zastanawiam czego mogą się po niej spodziewać ?
Z SM piłem tylko Caol Ila 12 kupioną w Tesco za 79 zł
Czy są jakieś SM które są słodkawe i owocowe ?
Odpowiedz
#5
Witam nowego maltowicza.
Swoją drogą swietna cena za Caol Ila 12 , jeżeli była za 79, jak dawano czy może gdzieś teraz? ale nie sądzę .
A Arran 1o spróbuj a się przekonasz.
A jeśli szukasz czegoś słodkawych i owocowych, proponuję destylarnie: Glendronach( super), Mortlach ( super), Dalmore ( fajowa),
Dailuaine, oczywiście Macallan.
Poczytaj tez forum a napewno coś znajdziesz dla siebie.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#6
Cena przeciętna, whisky przeciętna Wink Oczywiście jako początek przygody z sm, dobry wybór. Będzie słodkawa i owocowa.
No i czy nie miało być 179zł przypadkiem przy tej Caol Ili? :mrgreen:
Odpowiedz
#7
Tam na 100% zabrakło setki z przodu Smile to wydanie za 135 jest całkiem fajną opcją na prezent dla początkującego fana whisky. Butelka 0,7 do tego dwa kieliszki ogólnie całość z dałością o detale. Samej whisky nie piłem z Arrana tylko Devilek gościł w moim kiliszku ale jak na taką cenę nie należy zbyt wiele o niej wymagać i myśle że po wypiciu nie powinno być rozczarowania.
Dla nowego kolegi sugestia aby zajrzał do działu z samplami, znajdziesz tam wiele ciekawych trunków w przystępnych cenach a po wypiciu 50tki albo 100tki można łatwiej podjąć decyzję o zakupie całej butelki.
Odpowiedz
#8
79 zł było Smile
Już parę ładnych miesięcy temu
Ale dokładnie nie pamiętam kiedy
W każdym razie stały nawet sporo czasu po tej cenie i było ich bardzo dużo
A Tesco było w Łodzi na ulicy Pojezierskiej 93
W sumie SM kupuję tam i w Makro oraz w sklepie Sztuka Wina
Obecnie staram się skupić na tym aby kupować te najtańsze
SM mam jakieś 14 sztuk
Plus dodatkowo jakieś 55 butelek zwykłej whisky w tym bourbonów
Zawsze się znajdzie ktoś chętny do wypicia
A towar ma tą zaletę że może stać bardzo długo

Dzięki za podpowiedzi Smile
Odpowiedz
#9
Czyli co, kolekcjonujesz butelki sm? Bo jak masz ich 14, a będziesz otwierał dopiero drugą, to rozumiem po nicku, że "nie lubisz pić" :mrgreen:
Dodatkowe 55 butelek to też ładna kolekcja. Wrzuć zdjęcie jak możesz Smile
Jeśli do picia, to nie nastawiałbym się tylko na te najtańsze, gdyż większość z nich jest dosyć do siebie podobna. Lepiej czasem zamiast 2, czy 3 tańszych za 150, kupić jedną droższą, ale ciekawszą.
Odpowiedz
#10
Pić lubię, jakbym nie lubił to może bym zbierał monety albo znaczki Smile
Butelka za 500 zł to już chyba nie na moją kieszeń Smile
Chyba że jako dobra inwestycja to wtedy co innego
Myślę że w dużej mierze wysokie ceny odstraszają umysł
Jeśli ktoś zarabia 15000 zł miesięcznie to może pozwolić sobie na takie zakupy
I pewnie właśnie tak jest
Kto ma dużo kasy ten szaleje
Zwykły śmiertelnik musi się liczyć z tym że taki zakup nie przejdzie Smile

Butelka za 500 zł ? nie wiadomo czy ją pić czy sprzedać ?

Zdecydowanie chyba sample są lepsze, 35,70 zł za 50ml jest do przełknięcia Smile

Natomiast jeśli ktoś jest w temacie to kupno w celu inwestycyjnym jest bardzo dobrym pomysłem
Nie dość że można na tym zarobić to jeszcze można posmakować bardzo dużo różnych zawartości Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości