Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amrut cz.1: Intermediate Sherry Matured / Single Cask PX
#11
Bartek napisał(a):Szykowałem ciekawy, również egzotyczny choć mniej kontrowerysjny sampling, ale to już kolejny głos o puszczaniu z torbami. Chyba się z nim wstrzymam bo nie chcę żeby Wasze żony/partnerki zaczęły się interesować ile wydajecie na whisky Smile

Litosci chociaz 2 tygodnie odpoczynku :-)
Odpowiedz
#12
Bartek napisał(a):Szykowałem ciekawy, również egzotyczny choć mniej kontrowerysjny sampling, ale to już kolejny głos o puszczaniu z torbami. Chyba się z nim wstrzymam bo nie chcę żeby Wasze żony/partnerki zaczęły się interesować ile wydajecie na whisky Smile

dla własnego bezpieczeństwa może by warto zamknąć forum dla niezarejestrowanych. Żony patrzą! Smile
Odpowiedz
#13
Bartek napisał(a):Szykowałem ciekawy, również egzotyczny choć mniej kontrowerysjny sampling, ale to już kolejny głos o puszczaniu z torbami. Chyba się z nim wstrzymam bo nie chcę żeby Wasze żony/partnerki zaczęły się interesować ile wydajecie na whisky Smile


Zawsze można powiedzieć, że ta whisky to taka tam koleżanka.... :mrgreen:

A co Bartku planowałeś za egzotykę Big Grin
Odpowiedz
#14
malthead napisał(a):
Bartek napisał(a):Szykowałem ciekawy, również egzotyczny choć mniej kontrowerysjny sampling, ale to już kolejny głos o puszczaniu z torbami. Chyba się z nim wstrzymam bo nie chcę żeby Wasze żony/partnerki zaczęły się interesować ile wydajecie na whisky Smile


Zawsze można powiedzieć, że ta whisky to taka tam koleżanka.... :mrgreen:

A co Bartku planowałeś za egzotykę Big Grin

przegląd Karuizawy? :lol:
Odpowiedz
#15
Blisko Tongue
Odpowiedz
#16
To ja też się pisze na 50 tej pierwszej raz się żyje :-)
Odpowiedz
#17
Bartek napisał(a):Blisko Tongue

co by to nie było będzie bankrut coś czuję Big Grin ale ja się piszę Big Grin
Odpowiedz
#18
cubus napisał(a):
Bartek napisał(a):Blisko Tongue

co by to nie było będzie bankrut coś czuję Big Grin ale ja się piszę Big Grin
Ty lepiej siano na butle życia odkladaj :-)
Odpowiedz
#19
haha no tak Smile ale butla do stania a pić coś trzeba Big Grin
Odpowiedz
#20
Bartek napisał(a):Jeżeli lubisz mocne pozycje i ostre przyprawy (będąc w Indiach zapewne wielu z nich próbowałeś) to obydwie butelki przypadną Ci do gustu. Amrut to jedna z dwóch destylarni w Indiach produkujących single malty i jak na tak niełatwy klimat (porównywalny do tego, z którym mierzy się Kavalan na Tajwanie) radzą sobie całkiem poprawnie. Wielkim fanem ich wyrobów nie jestem, niestety moc nie jest tak dobrze skryta i czuć te procenty, ale moim zdaniem warto ich sprawdzić zwłaszcza w samplingu.

Bartek, trochę poczytałem o charakterystyce tych whisky i przyznam, że miałem pewne obawy czy brać się za ten sampling. Nie chcę tutaj nikogo zniechęcać ale niektóre opinie były wręcz miażdżące. Ale były i wręcz przeciwne. Np. Ruben, Intermediate Sherry ocenia na 91/100. Nie chcę stawiać jego opinii jako wyznacznik ale bardzo często biorę pod uwagę jego ocenę przed zakupem czegoś, czego jeszcze nie próbowałem. Nie mniej jednak, podobnie jak Ty, uważam że warto spróbować, tym bardziej, że cena za sampel jest dla mnie akceptowalna.

Bartek napisał(a):Szykowałem ciekawy, również egzotyczny choć mniej kontrowerysjny sampling, ale to już kolejny głos o puszczaniu z torbami. Chyba się z nim wstrzymam bo nie chcę żeby Wasze żony/partnerki zaczęły się interesować ile wydajecie na whisky Smile

Eh... Odkąd trafiłem na to forum moje miesięczne limity wydatków na whisky zmieniałem już kilkukrotnie. Jakikolwiek ten limit by nie był to i tak jest ograniczony i doskonale rozumiem tych co boją się, że "pójdą z torbami", sam to no narzekałem. Coraz ciekawsze rzeczy są samplowane i czasami naprawdę trudno się powstrzymać. Odkąd zdałem sobie sprawę, że świat whisky nie kończy się na tym co można znaleźć na półkach hipermarketu, wiem że dużo jeszcze przede mną do spróbowania. Od pewnego czasu whisky SM to jedno z moich poważniejszych zainteresowań. Praktycznie nie ma dnia aby nie czytał o whisky. Moja lista pozycji do spróbowania cały czas rośnie.
Jeżeli chodzi o mnie to zazwyczaj i tak zostawiam jakąś rezerwę na ciekawsze samplingi. Ale nie wiem czy ta rezerwa wystarczy to już drugi Bartek, który kusi ciekawym samplingiem w ostatnim czasie Wink

PS. Zwiększyłem swój udział do 100 ml. Pozostało po 400 ml. Tak więc zachęcam wahających się jeszcze Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości