Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amrut cz.1: Intermediate Sherry Matured / Single Cask PX
#1
Witam,

Chciałbym zaproponować Wam udział w moim pierwszym samplingu. Pierwszy sampling planowałem zrobić trochę później i miało to być coś innego. Nie mniej jednak czas biegnie a pozycji to spróbowania nie ubywa.
Chciałbym Wam zaproponować dzisiaj dwa wypusty z egzotycznej, indyjskiej destylarni Amrut. Butelek jeszcze nie mam. Zamówię i sampling dojdzie do skutku jeżeli zbiorą się chętni. Ze względu na fakt, że (1) mam ograniczone możliwości czasowe, (2) ostatnio butelki w ramach samplingów zamykają się trochę wolniej podzieliłem sampling Amruta na kilka części. W pierwszej części chciałbym zaproponować dwa wypusty, które leżakowały w beczkach po sherry. Jeżeli będzie zainteresowanie wypustami tej destylarni to na pewno zaproponuję kolejne części samplingu tej destylarni.

Dlaczego akurat Amrut? Są dwa powody:
(1) wynika z mojej fascynacji Indiami. Jakiś czas temu byłem w Indiach ale wtedy jeszcze nie interesowałem się na tyle whisky aby próbować na miejscu. No a teraz jako wielbiciel Indii i whisky nie wyobrażam nie spróbować whisky z tego kraju
(2) chciałbym sprawdzić jak smakuje whisky z innych regionów świta niż Szkocja czy Japonia.

Zapraszam do udziału w samplingu.

1. Intermediate Sherry Matured
http://www.whiskybase.com/whisky/18340/ ... termediate
Cena: 26,5 zł / 50 ml (plus szkło i wysyłka)

Chętni:
sebastian_ka: 150 ml
Tomek B: 50 ml
cubus: 150 ml
tomaj676869: 2 x 50 ml
malthead: 50 ml
krystian326: 50 ml
Cask Strength: 50 ml
p4blo: 100 ml
-----------------------------
Zamknięta


2. Single Cask PX Sherry 0,7L
Cena: 34 zł / 50 ml (plus szkło i wysyłka)

Brak tego konkretnego cask no na whiskybase więc info podaję poniżej:
Bottler Distillery Bottling
Bottling serie Single Cask
Vintage 2009
Bottled 2013
Casktype PX-Sherry Cask
Casknumber 2694
Strength 56,5 % Vol.
No of bottle / Number of bottles 056/328

Chętni:
sebastian_ka: 150 ml
Tomek B: 50 ml
cubus: 200 ml
tomaj676869: 2 x 50 ml
malthead: 50 ml
Cask Strength: 50 ml
p4blo: 100 ml
-----------------------------
Zamknięta

Pozdrawiam,
Sebastian
Odpowiedz
#2
Jeżeli lubisz mocne pozycje i ostre przyprawy (będąc w Indiach zapewne wielu z nich próbowałeś) to obydwie butelki przypadną Ci do gustu. Amrut to jedna z dwóch destylarni w Indiach produkujących single malty i jak na tak niełatwy klimat (porównywalny do tego, z którym mierzy się Kavalan na Tajwanie) radzą sobie całkiem poprawnie. Wielkim fanem ich wyrobów nie jestem, niestety moc nie jest tak dobrze skryta i czuć te procenty, ale moim zdaniem warto ich sprawdzić zwłaszcza w samplingu.
Odpowiedz
#3
Jeśli Bartek twierdzi , że warto to spróbujmy . Ja wezmę po 50.
Odpowiedz
#4
Tomek, to tylko moje zdanie Wink Lubię eksperymenty tak samo jak leciwe szkockie. Oczywiście jak już je sprawdzisz to daj znać co Ty o nich sądzisz. W mojej tabeli whisky z nowego świata, Amrut jest wysoko, ale przegrywa jednak sporo z Kavalanem.
Odpowiedz
#5
Bartek napisał(a):Tomek, to tylko moje zdanie Wink Lubię eksperymenty tak samo jak leciwe szkockie. Oczywiście jak już je sprawdzisz to daj znać co Ty o nich sądzisz. W mojej tabeli whisky z nowego świata, Amrut jest wysoko, ale przegrywa jednak sporo z Kavalanem.
Bartku ja również lubię eksperymentować a poza tym wszystkiego trzeba spróbować żeby wyrobić sobie własną opinię. Na razie mało chętnych więc nie wiadomo czy sampling dojdzie do skutku.
Odpowiedz
#6
ja obu po 50ml poproszę. Ciekawy sampling. Szkoda mi było póki co kasy na wyskoki pełnobutelkowe poza Szkocję więc chętnie spróbuje tych i następnych w samplu.
Odpowiedz
#7
Biore po 50 :-)
Odpowiedz
#8
Po 50 ml i dla mnie. Spróbujemy co to za gagatki.
Przetrzymaj mi proszę do spotkania albo do następnego samplingu.
Odpowiedz
#9
Puscicie mnie z torbami :-D
Odpowiedz
#10
Szykowałem ciekawy, również egzotyczny choć mniej kontrowerysjny sampling, ale to już kolejny głos o puszczaniu z torbami. Chyba się z nim wstrzymam bo nie chcę żeby Wasze żony/partnerki zaczęły się interesować ile wydajecie na whisky Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości