Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jedzenie i whisky - jakie są Wasze doświadczenia
#1
Witajcie,

Zastanawia mnie jakie są Wasze doświadczenia z łączeniem jedzenia i whisky. Macie może jakieś ulubione połączenia whisky z konkretnymi daniami lub przekąskami? Do zadania tego pytania zainspirował mnie dzisiejszy post K@mila: viewtopic.php?f=11&t=450&p=20186#p20183. Przypomniał mi o moich próbach łączenia whisky z jedzeniem. Otóż zdarza mi się wypić dram whisky przed jedzeniem i po jedzeniu. W szczególności whisky z dymnym posamkiem zaostrzają mi apetyt. Do jedzenia najczęściej piłem wino lub piwo. Kiedyś zdarzyło mi się, że z odrobiną niedopitego Laphroaiga usiadłem do obiadu. Torfowy smak całowicie zabił smak potrawy. Od tamtego momentu od czasu do czasu zdarzało się eksperymentować z łączeniem whisky i jedzenia.
Do tej pory udało mi się znaleźć dwa połączenia które naprawdę mi smakują. Są to:

1. Whisky z torfowym posmakiem z wędzonymi rybami - Laphroaig

2. Whisky z posmakiem sheery z ciastem - Dalmore 12, Glenfarclas 15

A jakie są Wasze doświadczenia? Zdarza Wam się zasiadać z whisky do jedzenia?

Pozdrawiam,
Sebastian
Odpowiedz
#2
Whisky japońskie z sushi -super.
Dymne klimaty z wędzonymi rybami.
Dzisiejsza Bunna, słodko-dębowa z serem przypasowała równie dobrze.
Odpowiedz
#3
Gorzka czekolada z sherried typu A'bunadh, Glenafarclas 105 - bardzo przyjemna rzecz.
Odpowiedz
#4
Fakt, czekoladowe tematy też się fajnie komponują. Wczoraj podwójnie czekoladowa muffinka poszła z Pulteneyem Smile
Odpowiedz
#5
Coś dymnego (dziś akurat Lagavulin 16) z grilowanym łososiem
Odpowiedz
#6
Tomek B napisał(a):Coś dymnego (dziś akurat Lagavulin 16) z grilowanym łososiem
i teraz to i jeść i pić się chce hehe i ciekawy temat .
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#7
Temat rzeka Smile łączenie whisky z jedzeniem to też swego rodzaju sztuka. Mi bardzo smakuje czekolada pod praktycznie każdą whisky z wykluczeniem torfów.
Taliskery/Lagi pod pieczonego łososia bomba! Powinni do każdej butelki torfiaka dorzucać filecik. No i oczywiście sery... deska z serami, do tego sherry lub fajny dym i można siedzieć w nieskończoność Smile
Odpowiedz
#8
Jak się pije to się nie je i odwrotnie . Ale co polecają do bułki z serem Wink
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#9
menran napisał(a):Ale co polecają do bułki z serem Wink

Herbatę Wink
Odpowiedz
#10
menran napisał(a):Jak się pije to się nie je i odwrotnie . Ale co polecają do bułki z serem Wink
Brat wrócił ze Szkocji i opowiadał, że w wielu pubach widział tubylców przekąszających do whisky haggisa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości