Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WhiskyFoto vs. FotoWhisky
#11
Cytat:I z tego co wiem, to jedna z osób ma Canona

A Canonem da się wogóle robić zdjęcia? Wink
Odpowiedz
#12
surykatka napisał(a):
Cytat:I z tego co wiem, to jedna z osób ma Canona

A Canonem da się wogóle robić zdjęcia? Wink

Ja nim wbijam gwodździe
Odpowiedz
#13
No teraz to na pewno nie przyjdzie :lol:
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#14
Można by coś takiego zmontować, pleksa w sumie potrzebna tylko Smile
[Obrazek: mc.gif]
Odpowiedz
#15
No wlasnie od pol roku sie szykuje do kupienia pleksy do zdjec Smile Moze to dobra okazja
Odpowiedz
#16
Chyba jestem zbyt dużym amatorem, ale mogę Wam pokibicować bo coś czuję, że takie spotkanie może skończyć się dobrą degustacją Wink ewentualnie wezmę nikona i coś strzelę... Paweł wiem, że trochę cyka, ale musi jeszcze zacząć czytać forum Wink
Odpowiedz
#17
Odświeżam wątek odnośnie WhiskyFoto. Już z konkretami. Wink Zobaczymy czy ta formuła się przyjmie bo różne mogą być potrzeby. Jak się nie przyjmie ta to może wypracujemy inną.

WhiskyFoto - jako whiskymywife postanowiliśmy częściowo zasponsorować to wydarzenie.

Zapewniamy ładną i klimatyczną salę z pięknym widokiem na Warszawę z 22 piętra.
Zapewniamy kawę, herbatę, wodę ... i jakąś małą whisky.
Zapewniamy trochę sprzętu studyjnego i foto (to co mamy pasuje do Canona Wink
Zapewniamy trochę ciekawej whisky do fotografowania i akcesoriów związanych z whisky (denka, szkło, jęczmień, torf, etc.)
Zapewniamy dla osób, które zdecydują się przyjechać dzień wcześniej miejsce do pracy w godzinach 8.00-15.00 (To dla Ciebie Cubus i innych oczywiście też).
Ilość osób - maks 8.
Czas trwania: 15.00 - ... (maks 23.00).
Termin: Najlepiej 22 ewentualnie 29 maj.

Oczekujemy że warsztaty będą foto ale też uczestnicy przywiozą ze sobą trochę ciekawej whisky (może być w samplach 100ml - podzielimy się)
Mile widziane również wszystkie elementy i rekwizyty pozwalające realizacje własnych zamierzeń fotograficznych.

Sam warsztat widzimy bardzo na luzie jednak z ideą gdzie każdy ma własną "godzinkę" na wymyślanie i ustawianie kompozycji i etc. (Żeby każdy miał równy dostęp).

Ktoś zainteresowany? Co jeszcze potrzebujemy?
Odpowiedz
#18
Nareszcie znalazłem chwilę by odpisać...
Ja się chętnie piszę ale najbardziej 29 maja.

Dziękuję Danielu za miejsce. Może się przydać choć może po prostu w pociągu popracuje. To już pomyślę bliżej terminu.

Formuła mi się podoba. Nic bym nie zmieniał. Niestety niewiele będę miał do przywiezienia bo kolekcja dopiero rośnie ale coś wymyślę.
Odbiór moich fotek jest raczej pozytywny więc wezmę ze sobą komputer i mogę poopowiadać jak to wszystko potem ogarniam - jeśli ktoś byłby zainteresowany w ogóle. Chętnie też posłucham innych w temacie wywoływania rawów czy obróbki ogólnie bo to daleka droga przede mną jeszcze. Proponuje więc by nie tylko fotografować bo to tylko część tematu. Wywołanie i podstawowa obróbka to też istotna sprawa.

pomysły:
- zabrać kable do wyciagania fotek z aparatów - wspólne wywoływanie rawów
- zorganizowac podkłady - drewno, tafla szkła, papier teksturowany, folia itp
- może lista co uczestnicy chcieliby zrobić? np ja przymierzam sie do fotek z odbiciami (butelka na szkle)

no i pytanie na koniec bo w sumie nikt się nie odezwał: czy są chętni poza Danielem i mną? Smile Hej Nikoniarze! :lol:
Odpowiedz
#19
dzięki za informacje. będziemy ogarniali potrzeby. Szkło i podkłady jakieś da się załatwić. Bliżej terminu napisz co potrzeba.

Podoba mi się pomysł z obróbką.

Ja mam jeszcze 1-2 osoby więc warsztaty się pewnie odbędą Wink nawet jeśli będzie nas 4-5 osób.

a dla chętnych przegląd zdjęć z Limburga https://plus.google.com/photos/11506870 ... uJDdi8GGOA 360 sztuk Wink więc dla chętnych i wytrwałych.
Odpowiedz
#20
Mnie na chwilę obecną 29 maja odpowiada. Tylko byłbym po pracy - pewnie ok 16:30-17:00

CO do obróbki to niestety kompa do obróbki ze sobą nie zabiorę, ale jeśli będzie ktoś kto ma: Capture NX + PS, to mogę pokazać też co nieco. Tak naprawdę z tym co będziemy imeli to 10% to pstrykanie 90% to obróbka. Jeśli byłyby pro lampy to z 10% zrobiłoby się 40% oświetlenie a 60% obróbka Smile

Jeśli chodzi o foto butelek to nie mając sprzętu oświetleniowego w zasadzie z jedną, dwoma lampami nic nie zdziałamy, więc mam nadzieję, że zastane będzie do 21:00, żebyśmy mogli z niego korzystać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości