Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spotkania i degustacje w Krakowie
#1
Cześć,
mieszkając w Krakowie odczuwam zdecydowany brak spotkań/degustacji whisky. Od dłuższego czasu staram się śledzić publiczne wydarzenia ale jest ich niestety bardzo mało. Jeszcze do niedawna trochę takich spotkań było w Podgórskim Salonie Degustacyjnym ale ostatnio w tym temacie przycichło i obecnie jedynie MP Alkohole na Mogilskiej coś organizują. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o festiwale, tylko o spotkania w gronie do 20 osób.

Zastanawiam się więc czy może źle szukam czy jednak faktycznie w Krakowie mało co się dzieje? Nie ukrywam, że z zazdrością obserwuje przez internet poczynania Boat City Whisky Club w Łodzi czy tastingi w Trójmieście i Warszawie.

Jeśli w Krakowie działa grupa osób lubiących whisky, która spotyka się raz na jakiś czas na wspólne degustacje to zwracam się z prośbą: zostawcie jakieś namiary ;-)
Odpowiedz
#2
Raczej kiepsko szukasz.. w Krakowie bywają różne ruchy. Przekop rzetelnie bazę forum. Bo i bywały "Krakowskie Tortury" i pół priv incjatywy, jak również sporo bywało i jest/będzie wyjazdów w teren z incjatywy Smaku/BOW/Priv.. itd..
Odpowiedz
#3
Surykatka dobrze prawi, w Krakowie też sie dzieje Wink Powoli zbliża się również ogłoszenie terminu spotkania forumowego :-D
Odpowiedz
#4
Jest tych spotkań trochę.. bo i w Krakowie, spotkania forum TTOW, spotkania klubu coroczne.. czy wreszcie imprezy organizowane przez sąsiednie forum BOW. Czy chociażby festiwale i spotkania przy whisky przy ich okazji.

Nawet ostatnio rozmawiałem kilka razy z Loomem z Krakowa o wskrzeszeniu "Krakowskich Tortur".. problem w tym że ludzie dużo piszą i mówią, a jak co do czego przyjdzie to jest problem żeby komplet ludzi zebrać, bo tylko wtedy da się pewne założenia spotkania osiągnąć.
Odpowiedz
#5
Hej!

Ja bardzo chętnie się wybiorę na krakowskie spotkanie Smile A kolejne spotkanie TTOW ma być w Krakowie?
Odpowiedz
#6
Najbliższe spotkanie standardowo Warszawa, ale może w przyszłości opuścimy granice mazowsza Wink
Odpowiedz
#7
Powoli i mozolnie powstaje pewna inicjatywa w Krakowie, jednak na chwilę obecną ciężko powiedzieć cokolwiek konkretnego, ponieważ w niektórych kwestiach wygląda to jak rodzenie kamienia nerkowego, jednak dzięki właściwym ludziom na właściwym miejscu (mam nadzieję) będzie to szło Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek, więc jeśli ktokolwiek chciałby dołączyć to proszę o info na priv, a prześlę stosowne zaproszenie do grupy na fb i wyjaśnię +/- dotychczasowe inicjatywy podjęte przez członków grupy. Docelowo (mam po raz drugi nadzieję) wykrystalizuje się pewna grupa osób ceniąca sobie cykliczne spotkania przy (oby jak najlepszej) whisky, w przyjaznym gronie. W ramach tzw. "open days" panuje zasada "you are all welcome", z jednej strony to plus, bo przecież każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z whisky, jednak chyba chodzi też o to, żeby nie doprowadzić do spotkań opartych o jakiś napad na market, więc (po raz trzeci mam nadzieję), że odpowiednia aktywność właściwych osób, w tym wszystkich, których poprzez ten anons matrymonialny zapraszam, spowoduje, że w KOŃCU w Krakowie będzie działo się COKOLWIEK sensownego poza kilkuosobowymi spotkaniami albo jakimiś śmiesznymi degustacjami dla koneserów w smokingach z cygarem w papie i blendem w łapie Smile
Odpowiedz
#8
Lukus fajna inicjatywa, trzymam kciuki za rozkręcenie się Waszych spotkań i rosnący poziom głównych bohaterów ;-) Dawaj znać w tym wątku jak Wam idzie i kiedy kolejne planowane spotkania.
Odpowiedz
#9
Lukus, pokażesz jak to działa? Brakuje mi takich kumpelsko-oddolnych spotkań degustacyjnych w Warszawie, grupa znajomych z którymi się umawiam w domu jest niewielka i często się wykrusza, więc chciałbym uczestniczyć w organizacji podobnych spotkań w Warszawie. Na Facebooku Tomasz Stachewicz.
http://rudeduchy.pl/ - kolejny blog o whisky
Odpowiedz
#10
tomash napisał(a):Lukus, pokażesz jak to działa? Brakuje mi takich kumpelsko-oddolnych spotkań degustacyjnych w Warszawie, grupa znajomych z którymi się umawiam w domu jest niewielka i często się wykrusza, więc chciałbym uczestniczyć w organizacji podobnych spotkań w Warszawie. Na Facebooku Tomasz Stachewicz.

Myślę, że da radę jakoś temu zaradzić Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości