Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Degustacja WhiskyLegend 28.02.15 Sobota
#51
Bowmore 30Y Sea Dragon
Odpowiedz
#52
Już niedługo napiszemy dłuższą relację na naszej stronie ale już dziś też napisze też kilka słów. Dla wielu największych zaskoczeniem był Kavalan ale ja byłem pewny, ze nawet w tak pięknym towarzystwie sprawdzi się wyśmienicie. Pamiętam jak byłem na Masterclass w trakcie festiwalu Jarka Bussa i nalali mi jej to świat się zatrzymał - cieszę się, że na WhiskyLegend 20 osób potwierdziło moje spostrzeżenia. Mam nadzieję, że poziom Kavalana będzie tylko rósł - pewnym zagrożeniem jest czekająca ich rozbudowa. Nie jestem pewien czy uda się im utrzymać jakość. Wygrał totalny faworyt - Ardbeg i tu nawet koledzy z Holandii podzielili nasz zachwyt. Od pierwszego powąchania było wiadomo, że wkraczamy w totalnie doskonały świat whisky. Glenfarclassy 3mają się mocno szczególnie ten z Family Cask. 2 ostatnie miejsca dla Springbanków były delikatnym zaskoczeniem ale średnia ocen w okolicach 5 to naprawdę nie jest zły wynik. Mam wielką nadzieję, że w następnym roku więcej z Was do nas dołączy - już się szykujcie Smile
Odpowiedz
#53
Tomek napisał(a):Mieliście jakąś laseczkę do polewania :twisted:
Pewnie najgorzej oceniłeś Bowmora

Tomku, Konia z rzędem nie dam bo nie mam, ale przy najbliższym spotkaniu zostanie Ci polanu porządny dram Bowmore Sea Dragon. Oceniłem na 4 gdyż dla mnie były pierwiastki i bardzo dobre i bardzo nikczemne. Niezbyt równa łycha. Ale niektórzy dawali nawet 7 punkcików.

Jak widać pierwsza odpowiedź była trafna.
Odpowiedz
#54
Daniel napisał(a):
Tomek napisał(a):Mieliście jakąś laseczkę do polewania :twisted:
Pewnie najgorzej oceniłeś Bowmora

Tomku, Konia z rzędem nie dam bo nie mam, ale przy najbliższym spotkaniu zostanie Ci polanu porządny dram Bowmore Sea Dragon. Oceniłem na 4 gdyż dla mnie były pierwiastki i bardzo dobre i bardzo nikczemne. Niezbyt równa łycha. Ale niektórzy dawali nawet 7 punkcików.

Jak widać pierwsza odpowiedź była trafna.

Ja mu dałem 6,5. Ogólnie to była jedna z najrówniej oceniana whisky. Były tylko dwie 4 a reszta między 5 a 7,5.
Odpowiedz
#55
Daniel napisał(a):
Tomek napisał(a):Mieliście jakąś laseczkę do polewania :twisted:
Pewnie najgorzej oceniłeś Bowmora

Tomku, Konia z rzędem nie dam bo nie mam, ale przy najbliższym spotkaniu zostanie Ci polanu porządny dram Bowmore Sea Dragon. Oceniłem na 4 gdyż dla mnie były pierwiastki i bardzo dobre i bardzo nikczemne. Niezbyt równa łycha. Ale niektórzy dawali nawet 7 punkcików.

Jak widać pierwsza odpowiedź była trafna.

To środa-czwartek jestem w Warszawie Smile
Odpowiedz
#56
Degustacja doskonale zaplanowana i równie dobrze zrealizowana - czapki z głów. Rzeczywiście część osób trochę zaniżyło ocenę Ardbega ( w tym ja) myśląc, że będzie później i czekając na wielkie uderzenie. Pachniał WYBORENIE i smakował też świetnie, choć moje wrażenie było takie, że finisz mógłby być dłuższy i to spowodowało, że dałem 8 a nie 9. Co ciekawe Kavalanowi dałem taką samą notę, choć nie odgadłem, że to Kavalan. Mnie najbardziej rozczarował Bowmore i Karu (dałem odpowiednio 4 i 5). Grzesiu powiedział, że oceniałem rygorystycznie (choć nie po holendersku Wink), ale myślę, że wynika to z BARDZO wysokiego poziomu spotkania piątkowego. Mam tylko prośbę do Grzesia, żeby nie spraszał więcej tego chama, co rozlewa whisky z zamkniętych destylarni Wink
Co nie mniej istotne od poziomu whisky - atmosfera była świetna. Osoby z branży były aktywne, acz nie dominowały, gospodarze zadbali o wszystkich i już przy drugim kieliszku przy stole było bardzo gwarno. Czysta przyjemność i świetny prognostyk na kolejne lata. Rzecz jasna już zgłaszam akces na WL 2016. Astronomom whisky raz jeszcze dziękuję i gratuluję z samego dna cygańskiego serca Wink
Odpowiedz
#57
Witamy ErykuCzternasty w skromnych SmakuWhisky progach Smile Smile
Odpowiedz
#58
Cytat:Mam tylko prośbę do Grzesia, żeby nie spraszał więcej tego chama, co rozlewa whisky z zamkniętych destylarni Wink

.. cóż za odważna samokrytyka Eryku Wink
Odpowiedz
#59
Bartek napisał(a):Witamy ErykuCzternasty w skromnych SmakuWhisky progach Smile Smile
Dziękuję za uroczyste powitanie ze strony tutejszego prominenta Wink Może i skromne, ale przyjazne Smile

surykatka napisał(a):
Cytat:Mam tylko prośbę do Grzesia, żeby nie spraszał więcej tego chama, co rozlewa whisky z zamkniętych destylarni Wink

.. cóż za odważna samokrytyka Eryku Wink
To nie samokrytyka tylko stwierdzenie faktu, a jak wiadomo, fakty trzeba ustalać Big Grin
Odpowiedz
#60
Ja też się cieszę, że jesteś! Co do WhiskyLegend za rok - Brory za 1000 euro już nie rozlejesz bo podamy ją w sobotę Wink Spoko bedzie co wspominać. Takie skandale tworzą historię. Umówmy się jednak, że nie przywieziesz więcej sampli z niepewnych źródeł, bo mówią, że dobre a potem wychodzi jak glen piach. :twisted:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości