Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Konkurs] Napisz notkę, wygraj sampla ed. 1
#23
Ardbeg Uigeadail

Wiek: NAS
Nie filtrowana na zimno.
Moc : 54,2 % zawartości alkoholu

Barwa : rudo-złoto-miedziana

Zapach:

W pierwszym podejściu kieliszka pod nos czuję torf i dym charakterystyczny dla regionu wysp , ale według mojego odczucia szybko zostaje wyparty przez inne zapachy. Dalej pojawia się słodycz, nuty sherry, wisienki. Zapach przypomina mi sok z kartonu Tymbark wiśniowy. Dalej zapach wisienek przechodzi w zapach ze słoika babci ( syrop lekko sfermentowany ), nutka octowa. Po zakryciu szklaneczki nakrywką pojawia się nuta miodowa. Ale czy możliwe jest coś w zapachu warzywnego ? ( skórka z zielonego ogórka, por ? ).

Smak:

na początek słodkość, dymek, torfik wyparty przez nuty sherry, z tyłu pojawia się goryczka, lekko oleista., torf , ciemna czekolada która może dotyczyć tej goryczki, a alkohol dobrze ukryty. Może podpalone Toffi ?

Finisz: lekka gorzka czekolada, finisz średnio długi.

Po dodaniu wody zapach bardziej owocowy, ale czym dłużej pozostaje w kieliszku, smaki solne, powraca torf.
Gdy trochę pozostało w kieliszku na samym dnie, nawet po długim czasie wyczuwalny torf, może coś medycznego, i chyba coś ze mna jest nie tak ale zapach zupy ogórkowej Smile Tak po prostu czuję Smile

Komentarz:

Dla osób początkujących całkiem fajna propozycja , oczywiście jeżeli ktoś lubi tematy z wysp. Drugi warunek cena promocyjna niższa niż 300zł, a mianowicie fajna propozycja jak znajdziecie ją za 200 zł Smile oczywiście to tylko moja opinia .


Załączone pliki Miniatury
   
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości