The Taste of Whisky

Pełna wersja: bestwhiskymarket.com
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Ja wygrzebałem dane z 3 regionów (czy prawidłowe to nie wiem):
Campbeltown - 32 zamknięte
Islay - 16 zamkniętych
Lowlands - 247 zamkniętych

Nie miałem danych z Highland i Speyside więc dodałem na oko 100.

Hazelburn bardzo fajny konkurs
snoop napisał(a):Ja wygrzebałem dane z 3 regionów (czy prawidłowe to nie wiem):
Campbeltown - 32 zamknięte
Islay - 16 zamkniętych
Lowlands - 247 zamkniętych

Nie miałem danych z Highland i Speyside więc dodałem na oko 100.

Hazelburn bardzo fajny konkurs

No można było podejrzewać, żę w Highland to najwięcej by było Smile Mają dane z Lowlands 247 można było spokojnie pokusić się o dodanie 200-300 Big Grin
Z paczątku miałem dodać 200-250 ale łącznie jakoś za dużo mi się wydawało. Zreszta i tak menran pomylił się o 1 więc... Confusedhock:
Przegrać z menranem to jak wygrać Big Grin
Gratuluję menran
hehe gratulacje dla wygranych , a ja coś złe liczyłem Smileno trochę mi zbrakło he
ja na początku oczywiście google Smile, no ale tam liczna zamkniętych destylarni to 35 i myślę to zdecydowanie za mało. Później szukałem dalej i wyskoczył mi link lost distyllery com z zamknięntymi , podzielonymi na regiony, do każdej dodane opisy kiedy , i co produkowane, gdzie była , taki krótki opis, i kiedy zamknięta. Zacząłem dodawać regionami i zrobiło się ok 145, potem dodałem jeszcze 4, które znalazłem przy okazji a nie były tam uwzględnione. A tu masz babo placek, tyle jeszcze mi umknęły.
Daniel a w tej książeczce to są podane z nazwami , daty otwarcia i zamknięcia czy jak ?
Jak tak to zaje..fajna ta książeczka ( chodzi mi o tą mapkę ), gdzie to można dostać ?
i podziękowania dla orgnizatora , bardzo fajny konkurs
Tak są podane daty otwarcia i zamknięcia, nawiska właścicieli,region , miato itd. miejsce położenia (GPS) o ile jest zanany, bo dokładne położenie niektórych destylarni nie jest znane. Niesamowita kopalnia wiedzy. Podałem nazwę strony alba-collection.de tam chyba można wysyłkowo kupić tę mapę a książeczka jest w środku.

Cieszę się, że konkurs się podobał Smile
Bardzo fajny konkurs Big Grin
Naprawdę myślicie ze strzeliłem i trafiłem ? Big Grin
Mi wyszło 632 destylarnie z czego dwie Assery i Glenisland nie zostały jednoznacznie określone jako malt . Wiec podałem około 630 .
Pisałem ze wietrze mały podstęp a Wy nadal liczyliście destylarnie których produkty dostępne sa na rynku. Daniel napisał wszystkie Wink
Wiec Danielu dziękuje za ciekawy konkurs i poproszę Glenturreet 1980 33YO TWA " Old Times Diving" 42,8%- refill hogshead Big Grin

Dane zaczerpnięte z "List of Distilleries in Date order of Fundation" "Scotch Whisky Industry Record" . Kiedyś na to wpadłem i dlatego wiedziałem Big Grin
Milej lektury życzę.

Daniel czy mógłbyś konkretnie podać która to mapa bo maja kilka ?
a oto i źródło szacunku mego - http://www.buxrud.se/lost.htm
Gratulacje dla zwycięzców Smile
Ta moja mapa kosztuje niecałe 15EUR i ma chyba wymiar 100x70 cm jakoś tak...
To i ja gratuluje dwóm pierwszym Panom w konkursie Smile
U mnie to była zupełnie przypadkowa liczba którą gdzieś zobaczyłem Smile może dlatego III mam Big Grin
snoop co wybrałeś?
kalais84 napisał(a):a oto i źródło szacunku mego - http://www.buxrud.se/lost.htm
Gratulacje dla zwycięzców Smile
W twoim opracowaniu brakuje 204 lat.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20