Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jack daniels holiday select
#11
karabin82 napisał(a):
polish_jd_collector napisał(a):
karabin82 napisał(a):butelka 0.7 rozlana w 2014 w destylarni Jacka.kupilem ja w naszym sklepie.chyba niema to róznicy czy butla pochodzi z uk czy u.s.a

Prawdopodobnie trochę źle podszedłem do tematu. Popatrzyłem na tą butelkę z punktu widzenia kolekcjonera a nie jako trunek do degustacji, bo jeżeli o to chodzi, rzeczywiście, nie ma najmniejszego znaczenia gdzie została ona kupiona. Kolekcjonersko wygląda to już zupełnie inaczej Wink
Wiec jezeli butelka pochodzi z poza naszego kraju to ma wieksza wartosc? Nie rozumie


Tak ma większą wartość dla kolekcjonera. dokładnie tak jak Tomek napisał. Ta butelka kupiona w Polsce ma pojemność 700ml natomiast kupiona i przywieziona z USA ma już pojemność 750ml. Chodzi również o banderole i inne dodatkowe rzeczy cenne dla kolekcjonera. Wszystko pozostałe bez zmian Smile
Odpowiedz
#12
waliza22 napisał(a):
karabin82 napisał(a):
Wiec jezeli butelka pochodzi z poza naszego kraju to ma wieksza wartosc? Nie rozumie
Tak ma większą wartość dla kolekcjonera. dokładnie tak jak Tomek napisał. Ta butelka kupiona w Polsce ma pojemność 700ml natomiast kupiona i przywieziona z USA ma już pojemność 750ml. Chodzi również o banderole i inne dodatkowe rzeczy cenne dla kolekcjonera. Wszystko pozostałe bez zmian Smile [/quote]

Tak jak Darek napisał, to są istotne rzeczy dla kolekcjonera JD. Ale jeżeli rozmawiamy o kwestii ceny, to też są spore różnice. Jak widziałeś pod podanymi powyżej linkami, wersja brytyjska kosztuje prawie 55 funtów, natomiast francuska kosztowała 75 euro a niemiecka 99 euro a nasza w dniu wejścia na rynek była po 198zł (to co podaje My Bottle Shop nie bierz zbytnio pod uwagę, bo oni mają kosmiczne ceny nie odzwierciedlające faktycznej wartości). Na chwilę obecną polską wersję bym wycenił na ok 250zł.
Odpowiedz
#13
Ok rozumiem.Czyli taka butelka z czasem biorac pod uwage ze to limitowana edycja powinna nabrac na wartosci? W koncu kiedys zapasy sklepowe sie skoncza Wink
Odpowiedz
#14
karabin82 napisał(a):Ok rozumiem.Czyli taka butelka z czasem biorac pod uwage ze to limitowana edycja powinna nabrac na wartosci? W koncu kiedys zapasy sklepowe sie skoncza Wink

Dla jakiegoś kolekcjonera być może, dla smakosza - wątpliwe Smile
Odpowiedz
#15
Nie jestem zagorzalym fanem Jacka ale go lubie.Ceny zachodnie sa bardzo podobne do naszy za ta butelke.Myslisz ze z tym Jackiem moze byc taka sytuacja jak z Green Label Johnnie Walker,przestana produkowac i wiekszosc ludzi o niej zapomni?
Odpowiedz
#16
bo nie wiem czy pic czy trzymac Smile
Odpowiedz
#17
karabin82 napisał(a):Nie jestem zagorzalym fanem Jacka ale go lubie.Ceny zachodnie sa bardzo podobne do naszy za ta butelke.Myslisz ze z tym Jackiem moze byc taka sytuacja jak z Green Label Johnnie Walker,przestana produkowac i wiekszosc ludzi o niej zapomni?

No ja myślę, że jednak 99 euro w Niemczech za tą butelkę a nawet 260 zł za naszą, to nie jest podobna cena hehe Ale pomijając ten fakt... nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem iż rok 2014 był ostatnim w którym Holiday Select został wypuszczony. Biorąc pod uwagę, że w każdej plotce jest ziarno prawdy, to któż to wie. Faktem natomiast jest, iż Destylarnia właśnie wypuściła produkt bardzo limitowany - Jack Daniel Sinatra Century. W chwili obecnej są one dostępne w wybranych DFS głównie na azjatyckich lotniskach. Na pozostałych będą dostępne w ciągu najbliższych kilku miesięcy a w USA w październiku. Jest to rzecz mega rzadka - tylko 100 beczek na setną rocznicę urodzin Franka Sinatry. Butelki będą o pojemności 1L i jest to jedyna taka okazja. Cena to $500. Doszły mnie słuchy, że do Polski ma trafić tylko 90 butelek w cenie ok 2000zł i to właśnie w okresie przedświątecznym.

[Obrazek: Bottle_shot_1_360x360.png]
Odpowiedz
#18
O kurka 2000 zł za Jacka ? Confusedhock: Ale jak ktoś lubi .... czy zbiera to nie ma wyjścia :lol:
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#19
Tak z ciekawości - oni leją do środka coś autentycznie wyjątkowego, czy też diabeł tkwi w limitowaniu butli i nikt tego nie otwiera, tylko stawia na kolekcjonerskie półki? Wink
Odpowiedz
#20
morgan82 napisał(a):O kurka 2000 zł za Jacka ? Confusedhock: Ale jak ktoś lubi .... czy zbiera to nie ma wyjścia :lol:

Zawsze są przynajmniej dwa wyjścia: albo się kupuje albo nie Big Grin A tak na poważnie, to jeżeli wierzyć informacjom z destylarni jakoby tylko 100 beczek zostało wyselekcjonowanych, to chociażby jako lokatę kapitału warto taką butelkę mieć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości