Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Macallan 21 Fine Oak Bourbon & Sherry Cask
#1
do zamknięcia, dzięki
Odpowiedz
#2
z racji sporego zainteresowania :lol: postaram się wygrzebać coś z szafy i zdobyć jeszcze coś z serii fine oak, żeby docelowo przeprowadzić sampling 10,12,15 i 18 Smile
Edytuję ten post jak będą butle gotowe, chyba lepiej się przyjmą Smile
Odpowiedz
#3
Niedawno robilem sampling macallana fine oak. Nie mowie ze to zly pomysl ale moze byc ciezko zamknac butle bo pewnie niektorzy jeszcze nie zdazyli wypic sampelkow Smile proponuje bys otworzyl sampling przed zakupem zebys nie zostal z calymi.
Odpowiedz
#4
cubus napisał(a):Niedawno robilem sampling macallana fine oak. Nie mowie ze to zly pomysl ale moze byc ciezko zamknac butle bo pewnie niektorzy jeszcze nie zdazyli wypic sampelkow Smile proponuje bys otworzyl sampling przed zakupem zebys nie zostal z calymi.

Racja.

Poza tym zwróć uwagę na jedno: W samplingu 21FO proponowałeś cenę sampla 124,- zł za 50kę. Za butelkę wychodzi więc 1736,- czyli ca. 415 eur. Nie patrzę już na to, że na WB Marketplace jest ona dostępna w cenie 299,-, ale 124 zł za 50 kę to poziom rozsamplowanego Glengoyna 1972 od MoS, to niewiele mniej niż rozsamplowany Miltonduff 1969 GM i niewiele mniej od ceny za Tobermory 1972, który jeszcze znajduje sie w samplingu. Wszystko pozycje znacznie odbiegające od Macallan'a 21 Fine Oak.

Sądzę, że będziesz miał ciężko rozsamplować taka butelkę w takiej cenie.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
no wlasnie...
ja sie nie zdecydowalem, bo cena odbiega od "rynkowej".
i nie chodzi juz o stosunek cena/jakosc (rowniez kiepski w tym przypadku) ale o pewne zasady.
kupujac w tej cenie obrazil bym wielu kolegow, ktorzy robia na tym forum sampling bezinteresownie.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#6
PawelWojcik napisał(a):no wlasnie...
ja sie nie zdecydowalem, bo cena odbiega od "rynkowej".
i nie chodzi juz o stosunek cena/jakosc (rowniez kiepski w tym przypadku) ale o pewne zasady.
kupujac w tej cenie obrazil bym wielu kolegow, ktorzy robia na tym forum sampling bezinteresownie.


Bezinteresownie znaczy non-profit. Korzyść, którą otrzymuje się z samplingu to możliwość spróbowania danej pozycji (przy pomocy pozostałych uczestników samplingu).

Macallany to generalnie chyba nie najlepszy "materiał" na sampling, bo te (jeszcze) dostępne, jak wyżej napisał kolega, są kiepskie (czasem nawet bardzo) jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości, a te stare (trudno dostępne) mają ceny dość nieprzyjazne.
Odpowiedz
#7
cubus napisał(a):Niedawno robilem sampling macallana fine oak. Nie mowie ze to zly pomysl ale moze byc ciezko zamknac butle bo pewnie niektorzy jeszcze nie zdazyli wypic sampelkow Smile proponuje bys otworzyl sampling przed zakupem zebys nie zostal z calymi.

Dzięki za radę, w sumie pomyślałem, że skoro tak dobrze się przyjął Twój sampling, to mój też może mieć rwanie :lol: Myślę nad ściągnięciem 18tki, bo już mi żadna nie została.

Co do 21 to macie rację Panowie, wiem, że cena w stosunku do jakości jest znacząco za wysoka, ale postanowiłem zapytać Smile Nie widziałem wcześniej ceny na wb mp, raczej sugerowałem się ebayem (400-650 euro), bo w sklepach internetowych poza dw (2670 zł) jest nieosiągalna. Będę jej szukać w jakiejś ludzkiej cenie i jeśli się to kiedyś uda to chętnie ją tu otworzę. Pił ktoś z Was może 25 z tej serii ?? Znajomy ostatnio ją kupił z tym, że bardziej pod kątem inwestycyjnym niż konsumpcyjnym Smile
Odpowiedz
#8
lukus napisał(a):
cubus napisał(a):Niedawno robilem sampling macallana fine oak. Nie mowie ze to zly pomysl ale moze byc ciezko zamknac butle bo pewnie niektorzy jeszcze nie zdazyli wypic sampelkow Smile proponuje bys otworzyl sampling przed zakupem zebys nie zostal z calymi.


Co do 21 to macie rację Panowie, wiem, że cena w stosunku do jakości jest znacząco za wysoka, ale postanowiłem zapytać Smile Nie widziałem wcześniej ceny na wb mp, raczej sugerowałem się ebayem (400-650 euro), bo w sklepach internetowych poza dw (2670 zł) jest nieosiągalna. Będę jej szukać w jakiejś ludzkiej cenie i jeśli się to kiedyś uda to chętnie ją tu otworzę. Pił ktoś z Was może 25 z tej serii ?? Znajomy ostatnio ją kupił z tym, że bardziej pod kątem inwestycyjnym niż konsumpcyjnym Smile

Z ciekawości zapytam ile dał za tą 25 ?
Odpowiedz
#9
z tego co mi wiadomo to około 500 €.


PawelWojcik napisał(a):no wlasnie...
ja sie nie zdecydowalem, bo cena odbiega od "rynkowej".
i nie chodzi juz o stosunek cena/jakosc (rowniez kiepski w tym przypadku) ale o pewne zasady.
kupujac w tej cenie obrazil bym wielu kolegow, ktorzy robia na tym forum sampling bezinteresownie.

jedynie celem sprostowania; na samplingu przy podanej cenie byłbym stratny, bo jej cena wynosiła 429€, ale jak wyżej wspomniałem zdaję sobie sprawę, że stosunek jakość/cena jest ogólnie przy Macallanach ich wielką wadą i niestety tego nie uwzględniłem, a jedynie skupiłem się na tym, że flacha jest coraz rzadziej dostępna Smile Jak ją dorwę za 300 € to ponowię zapytanie, a w przypadku braku chętnych wezmę na użytek własny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości