Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolekcjowanie Whisky wersje z USA
#11
Nie ujmując oczywiście DW, śmię wątpić czy będą znać odpowiedź na to pytanie. Kiedyś może otworzę amerykańskiego devila i porównam go z europejskim wydaniem - kiedyś Wink Choć raczej pozostanę przy swoim stanowisku, że nie mieszają w recepturze Smile 750 ml to wymogi prawne jeżeli mnie pamięć nie myli. Włosi zanim weszli do UE też mieli butelki o takiej pojemności.
Odpowiedz
#12
Bartek napisał(a):Nie ujmując oczywiście DW, śmię wątpić czy będą znać odpowiedź na to pytanie. Kiedyś może otworzę amerykańskiego devila i porównam go z europejskim wydaniem - kiedyś Wink Choć raczej pozostanę przy swoim stanowisku, że nie mieszają w recepturze Smile 750 ml to wymogi prawne jeżeli mnie pamięć nie myli. Włosi zanim weszli do UE też mieli butelki o takiej pojemności.
U nas też tak było. Pojemności 0,25l i 0,75l po wejściu do UE zostały bezczelnie pomniejszone o 0,05l :evil:
Odpowiedz
#13
Ano. Część starszych ludzi do dzisiaj mówi na pojemności butelek wódki "ćwiartka" i "trzy czwarte" Wink
Odpowiedz
#14
Neptune napisał(a):Ano. Część starszych ludzi do dzisiaj mówi na pojemności butelek wódki "ćwiartka" i "trzy czwarte" Wink
To należę do "starszych"
Odpowiedz
#15
Więc tak Dom Whisky odpisał mi na połowę mojego e-maila który dotyczył czy Ardbeg Galileo 12000sztuk jest rozlewany w sumie na objętość 700ml i 750ml. A co do Inności brak odpowiedzi ale tak jak mówicie kiedyś cwiartka to była 0,25ml teraz już 0,20ml. Więc wydaje mi się że wersje z USA różnią się tylko objętością no i CenaSmile ale czekam na jeszcze jednego e-maila.

Pozdrawiam

P.S a kto tutaj jest Administratorem??
Odpowiedz
#16
PiotrG napisał(a):P.S a kto tutaj jest Administratorem??

Sendilkelm
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości