The Taste of Whisky
Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólnie o whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA (/showthread.php?tid=724)

Strony: 1 2


Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - PiotrG - 05-23-2015

Witam jestem tu nowy na forum. Jestem trochę nowym kolekcjonerem i mam pytanie czy warto też Kolekcjonować Whisky oczywiście Scotch ale wersje na rynek USA różnią się tylko pojemnością butelki na 750ml. Czy mieszanką też?? Proszę o pomoc.

Z góry Dziękuje Pozdrawiam wszystkich miłośników tego szlachetnego trunku Big Grin


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - Bartek - 05-23-2015

Szkoci raczej nie kombinują tak jak producenci samochodów Wink Jeżeli dana butelka występuje pod tą samą nazwą możesz raczej spodziewać się tego samego. Choć Bowmore Tempest z jakiś względów w US musiał nazywać się inaczej.


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - PiotrG - 05-24-2015

Więc można śmiało też kolekcjonować Whisky wersje z USA a swoją drogą to dla czego w Stanach są butelki 750ml??


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - marcin s - 05-24-2015

wszystko można zbierać, pytanie chyba jaki jest cel, czy aby mieć czy aby zainwestować chyba każdy musi sam sobie odpowiedzieć


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - PiotrG - 05-24-2015

Kolekcja powiązana z inwestowaniem. Jeżeli wersje USA się różnią tylko i wyłącznie objętością to są 50ml lepsze od Butelek europejskich i 20% tańszeSmile


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - malthead - 05-24-2015

PiotrG napisał(a):Witam jestem tu nowy na forum. Jestem trochę nowym kolekcjonerem i mam pytanie czy warto też Kolekcjonować Whisky oczywiście Scotch ale wersje na rynek USA różnią się tylko pojemnością butelki na 750ml. Czy mieszanką też?? Proszę o pomoc.

Z góry Dziękuje Pozdrawiam wszystkich miłośników tego szlachetnego trunku Big Grin



Witamy serdecznie na forum. Smile

A w kwestii twojego pytania: Osobiście nie miałem dotychczas okazji wykonania bezpośredniego porównania wydań na rynek europejski i USA danego wypustu. Jestem jednak zdania, że takie wypusty różnią się - być może nawet znacząco. Każdy rynek posiada swoje specyfika więc, chcąc zapewnić odsprzedaż danego produktu na możliwie najwyższym poziomie, producenci starają się aby ich produkt w możliwie w jak najwyższym stopniu odpowiadał tym specyfikom. Mogę sobie więc doskonale wyobrazić, że na rynek X wybierane są beczki i batch'e o innych walorach smakowych niż np. na rynek europejski. Mogę sobie nawet doskonale wyobrazić, że produkcja na rynek USA (a jest to przecież ogromna część) jest wykonywana w dostosowany sposób, żeby prawdopodobieństwo, że produkt końcowy będzie możliwie jak najbardziej dopasowany do danych rynkowych wymogów.

Pozdrawiam


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - PiotrG - 05-24-2015

Panie Malthead no namieszał mi pan trochę w głowie bo w sumie myślałem że tylko różni się objętością. Najlepiej będzie jak napiszę e mila do sklepu Dom whisky i myślę że tam odpowiedzą mi na moje pytanie.


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - malthead - 05-24-2015

Smile Jak dla mnie może być per "TY" i mam nadzieje, że również akceptujesz taka formę. Wink

A co do maila to pisał bym (również) do redakcji uznanych czasopism w temacie - np. The Whisky Advocate albo Whisky Magazine albo nawet bezpośrednio do Destylarnii. Nie polegał bym tylko na odpowiedzi DW.

Jeszcze raz witamy na forum.


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - PiotrG - 05-24-2015

E-mail wysłany już do DW a tak jak piszesz napiszę jeszcze do Whisky Magazine. Bo to w Sumie dobre pytanie jest. Czym się różnią wypusty na Eu i USA. Pozdrawiam


Re: Kolekcjowanie Whisky wersje z USA - malthead - 05-24-2015

PiotrG napisał(a):E-mail wysłany już do DW a tak jak piszesz napiszę jeszcze do Whisky Magazine. Bo to w Sumie dobre pytanie jest. Czym się różnią wypusty na Eu i USA. Pozdrawiam

Jak dostaniesz jakieś odpowiedzi t naturalnie zaraz wrzucaj.

Pozdrawiam