Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glendronach i rozmiar beczek
#21
Hazelburn napisał(a):owe single caski składają się de facto z dwóch beczek, wcześniej przelanych do nowej beczki
rownie dobrze to mogla byc np. whisky trzymana kilkanascie lat w trzech beczkach po burbonie, ktora zalano (oczywiscie do pelna) 500-600 l sherry cask ma kilka lat.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#22
Nie, na pewno były w beczkach po sherry. Na pewno w beczkach z tego samego rocznika, i może nawet z tego samego dnia destylacji. Tylko, że to są beczki łączone i stąd ta duża ilość butelek. Ja jednak nic złego odnośnie jakości tych wypustów powiedzieć nie mogę.
Odpowiedz
#23
Hazelburn napisał(a):Nie, na pewno były w beczkach po sherry. Na pewno w beczkach z tego samego rocznika... ...

skad ta pewnosc?
http://myannoyingopinions.com/2014/02/1 ... ngle-cask/
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#24
Dokładnie. Dopóki jest odpowiednia jakość, nie ma się co czepiać.
Na WB butelki dodają użytkownicy, więc ślepo bym we wszystko co tam znajdziecie nie wierzył.
Odpowiedz
#25
Szan napisał(a):...

Malthead - atrybuty które podałem, są zaznaczone w formie ikonek, czy też obrazków. W załączniku jest zrzut ekranu z whiskybase z zaznaczoną ikonką która oznacza 'cask strength'. Generalnie w tym przypadku możemy chyba spokojnie przyjąć, że te wypusty to Cask Strength, no bo (tak na chłopski rozum) chyba bez sensu jest rozcieńczać do poziomu 49,8% (albo 51,3% czy 53,8% itd) zamiast do jakiejś okrągłej wartości.


Ikonki na stronie WB mają charakter bardzo ogólnikowy i w naszym konkretnym temacie oznaczają jedynie, że przedmiotowy wypust posiada większą moc. Sam opis do ikonki jest de facto nawet błędny ponieważ na etykietach butelek (sprawdzałem w domu) nie ma żadnych wzmianek o CS - jest to poniekąd również potwierdzeniem tego, że nie wszystkie informacje na WB są wiarygodne, bo uzupełniają je użytkownicy - pisali o tym inni.

Co do rozcieńczania, to nie do końca się zrozumieliśmy. Oczywiście, że raczej nikt nie chce rozcieńczać whisky do takich nieokrągłych poziomów. Ja miałem raczej na myśli dolewanie wody w celu uzupełnienia zawartości beczki.
Odpowiedz
#26
PawelWojcik napisał(a):
Hazelburn napisał(a):Nie, na pewno były w beczkach po sherry. Na pewno w beczkach z tego samego rocznika... ...

skad ta pewnosc?
http://myannoyingopinions.com/2014/02/1 ... ngle-cask/

Fajny link - widzę, że nie tylko ja się zastanawiałem nad tymi ilościami..Smile

malthead napisał(a):Ikonki na stronie WB mają charakter bardzo ogólnikowy i w naszym konkretnym temacie oznaczają jedynie, że przedmiotowy wypust posiada większą moc. Sam opis do ikonki jest de facto nawet błędny ponieważ na etykietach butelek (sprawdzałem w domu) nie ma żadnych wzmianek o CS - jest to poniekąd również potwierdzeniem tego, że nie wszystkie informacje na WB są wiarygodne, bo uzupełniają je użytkownicy - pisali o tym inni.

Jasne, nie we wszystkie informacje na WB trzeba bezgranicznie wierzyć - co do tego się zgadzamy. Ale też nie można zaraz stwierdzić, że brak wzmianki o CS na etykiecie jest 100% potwierdzeniem tego, że nie jest to CS. Bo te Glendronachy, to akurat są CS, jak możemy przeczytać w odpowiedzi destylarni z linka powyżej.
A z rozcieńczeniem, to rzeczywiście się nie dogadaliśmySmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości