Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ardbeg 10 yo Mystery 2
#1
Witam dzisiaj sobie zakupiłem tego oto 10 yo Ardbega i przed otwarciem z ciekawości sprawdziłem z jakiego jest roku . Co ciekawe akurat trafiła mi się butelka:

L9 203 6ML Black Mystery II (TEN - NEW) 700 French

I moje pytanie ile jest ta wersja warta bo nie wiem czy sobie otwierac czy może warto zaczekac albo sprzedac ? Z góry dzieki za info
Odpowiedz
#2
wychlej :mrgreen:
Odpowiedz
#3
surykatka napisał(a):wychlej :mrgreen:
Hehhehe konkretnie i prawdziwie Big Grin
Odpowiedz
#4
Czy naprawdę każdy, kto dostanie butelkę whisky starszą niż 2 lata, od razu podejrzewa, że jest właścicielem wartego fortunę unikatu?
Czekam na pierwszych spekulantów ze starymi etykietami ballantyny...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mojedegustacje.blogspot.com">http://mojedegustacje.blogspot.com</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5
franek napisał(a):Czy naprawdę każdy, kto dostanie butelkę whisky starszą niż 2 lata, od razu podejrzewa, że jest właścicielem wartego fortunę unikatu?
Czekam na pierwszych spekulantów ze starymi etykietami ballantyny...

Trochę tak jest, trzeba na to spojrzeć z punktu widzenia osoby, która się nie zna. Wystarczy się cofnąć do czasów jak samemu się raczkowało w temacie. Może i nie każdy myślał, że ma perełkę, ale tak samo to działało z samym degustowaniem. Jak się piło pierwszego IB, pierwszą 15-latkę, etc. etc.
Albo jak się dowiedziało, że Single Malt to coś innego niż ekskluzywny niebieski Johnnie - najlepszy z whisky w sklepach. etc
Odpowiedz
#6
franek napisał(a):Czy naprawdę każdy, kto dostanie butelkę whisky starszą niż 2 lata, od razu podejrzewa, że jest właścicielem wartego fortunę unikatu?
Czekam na pierwszych spekulantów ze starymi etykietami ballantyny...

Tak jak Rafał napisał wszytsko załeży od doświadczenia. Dla nas to poprostu podstawowy Ardbeg a dla innego whiskopijcy to coś z czym jeszcze nie miał do czynienia.

Mam Balentyne z lat 70,80 taka małą buteleczkę , którą kupiłem u nas na forum. I nawet mnie nie proście żebym ją rozsamplował Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#7
Prosimy :roll: :roll: Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości