Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to jest normalne ?
#1
Kurde zastanawiam się czy normalnym jest robić z forum internetowego taką błazenadę Smile

http://bestofwhisky.pl/forum/viewtopic. ... 4839#24839

. Facet chciał po prostu zamieścić ogłoszenie na pierwszym lepszym forum dotyczącym tematu whisky i to zrobił a dowiedział się że to nie miejsce na promocję takiego syfu. Nie twierdzę żę to co oferował to coś fajnego, ale bez przesady- dało się go poinformować w sposób min. kultralny. Czasem jak czytam tych ludzi to widzę oczyma wyobraźni nadentych starych dziadków co to sądzą że dobra whisky praktycznie się skończyła Smile i niewątpliwie większość jej właśnie oni wypili, a to co się ostało to musi kosztować min 300 euro żeby było w ogóle pijalne Smile

Wiem że wielu z Was ma tam znajomych i korzysta z forum czy bazy i nie jest moim celem urazić Was, ale dla mnie mało wprawionego amatora takie towarzystwo jest troszkę odstraszające Smile
Odpowiedz
#2
ja przyznam ci rację. nawet, jeżeli facet chciał "wykorzystać" przedmiotowe forum w celach odsprzedaży należało poinformować gościa jednoznacznie ale jednak w odpowiedni sposób. takie wyśmiewanie się z gościa jest po prostu nie na miejscu, tym bardziej, że reakcja była by zapewne zgoła odmienna, gdyby propozycją sprzedaży był np. benrinnes 26 TB - choć byćmoże i tu byśmy się dowiedzieli, że to fajne podstawki! zbyt często, moim zdaniem, w naszym kraju brak jest pokory, dystansu do siebie samego a tym bardziej poszanowania dla innych. co jeden to większy znawca i fachowiec, który się zna najlepiej.

mam ogromną nadzieję, że "nasze" forum nigdy nie pójdzie w tym kierunku.

pozdrawiam i zdrowych wesołych jeszcze raz dla wszystkich.
Odpowiedz
#3
Od lat Wojtku..... od lat Wink
Tez dziwie się komuś kto sprzedaje takie "coś" na forum tematycznym.
U nas takie posty po prostu są wykasowane , staramy się szerzyć kulturę nie tylko w piciu whisky Wink
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#4
Przede wszystkim, to nawet jak na blend to ta butelka to syf.
Po drugie, wyskakiwanie z taką butelką na BOW...no bez przesady. To tak jakby (sorry za przesadę, ale coś w tym jest) ktoś się pchał do domu aukcyjnego w Londynie i chciał wystawić jakiś Landszafcik z reniferem na płycie pilśniowej...
A i reakcja nie była przecież chamska, raczej umiarkowana i adekwatna do oferty.
Zawsze lepiej jest wiedzieć do kogo się zgłaszamy z ofertą, żeby nie pomylić adresu.
Odpowiedz
#5
Ja przyznam Ci rację połowicznie Wink
Mają w FAQ, i to już w pierwszym punkcie podkreślone, że zajmują się praktycznie tylko single maltami. Gdyby gość poświęcił chociaż te 3 minuty, żeby przeczytać zasady, to by może wiedział, że blendów (i to raczej kiepskich) nie sprzeda. Z drugiej strony... z drugiej strony, kto czyta FAQ Wink

No i oczywiście, że dało się to załatwić kulturalnie. Tylko, że tam tak po prostu jest. Dość powiedzieć, że to właśnie wszechobecna szydera z nowych była katalizatorem powstania naszego forum.
Odpowiedz
#6
Odniosłem się do tego konkretnego wątku, który jako przykład nie jest najlepszy. Nie będę u nich grzebał, ale dałoby się znaleźć inne przykłady delikatnie ujmując "braku pokory"
Odpowiedz
#7
Zamiast pisać że nikt nie szuka prezentu za 45 złotych, można było zamknąć temat jednym mądrze napisanym postem. Tym bardziej ze to admin pierwszy zabrał głos pod tematem.
Odpowiedz
#8
Ja sobie najpierw poczytałem obydwa fora i po tej lekturze nie miałem wątpliwości gdzie się zalogować, a gdzie nie.Jeśli ktoś bierze sobie za cel edukacje w temacie i propagowanie picia whisky to w taki sposób niczego nie osiągnie. Można to było elegancko wyjaśnić z ogłaszającym bez uciekania się do drwiny bo w ten sposób można stworzyć tylko środowisko wzajemnej adoracji. Na pewno ci ludzie mają dużą wiedzę w temacie i jak sądzę niektórzy piją whisky od kilkudziesięciu lat, ale chyba zapomnieli czasów, kiedy whisky kojarzyło się z luksusem w postaci kartonów z butelkami JW, Ballantinesa, czy wielkich reklamowych butelek Justerinini & Brooks. A w takich czasach dorastali, pili je i pewnie nikt z nich się z tego powodu nie nabijał. To po prostu chyba kwestia braku kultury. Co do samego blendu to ma on swoich amatorów. Jako że używam zwykle takich trunków do mieszania z colą to bardziej mi on odpowiada niż Chivas.
Odpowiedz
#9
WojtekBula napisał(a):Facet chciał po prostu zamieścić ogłoszenie na pierwszym lepszym forum dotyczącym tematu whisky i to zrobił a dowiedział się że to nie miejsce na promocję takiego
I to był jego błąd. Nie zamieszcza się oferty sprzedaży terravity na forum czekolad szwajcarskich, albo sprzedaży Bosmana na forum znawców piwa.
Jak dla mnie dobra odpowiedź na takie ogłoszenie. Nic chamskiego w niej nie ma. Dopóki nie został tu wprowadzony regulamin sprzedaży też podobne oferty były i też je zbijaliśmy.
Na BOW od zawsze panowały takie zasady, więc jak komuś one nie pasują, może go nie czytać. Albo to akceptujesz, albo nie.
Odpowiedz
#10
A ja przekornie się zastanawiam, czy jakby ten dewars 12yo faktycznie okazałby się za 45 pln, to czy niektórzy z tych panów nie wyciągneli by portfela. Tomek ma racje, że facet nie zorientował się gdzie kieruje swoją ofertę, ale czy to taka zbrodnia ?
Gdzie on ma sprzedać tą swoją terravite ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości