Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejny złocisty - coś na sylwestra
#21
Koledzy powyżej - zwracam uwagę, że chłopak szuka whisky na zabawę sylwestrową, a nie na spokojną posiadówę w gronie maniaków single maltów. Wink
Co oznacza, że sample raczej odpadają. Raczej tak głupio siedzieć z jednym kumplem w rogu pokoju i wwąchiwać się z marsowym obliczem w kieliszek, próbując się doszukać różnic między Ardbegiem Uigeadail i Ardbegiem Corryvreckan; podczas gdy wszyscy inni tańczą, łoją wódę i śmieją się. I na dodatek palą w pokoju degustacyjnym. :mrgreen:
Przede wszystkim nie podałeś najważniejszej, moim zdaniem, informacji. Jakiego typu ma to być zabawa? Bo jeśli "typowy polski sylwester", na którym wszyscy będą wlewać w siebie wszystko, to nie ma co silić się na drogie whisky. Podobnie w przypadku, gdy będą tam ludzie, którzy, jak by to ująć, nie docenią trunku. Tj: postawisz butelkę na stole, wyjdziesz do łazienki, a po powrocie odkryjesz, że 400ml Twojego cennego single malta, Twoje koleżanki zmieszały z colą i piją sobie taką mieszaninę jak gdyby nigdy nic. W takim przypadku zaopatrz się w dwa litry Ballantinesa, czy czegoś podobnego, a resztę kasy przeznacz na single malty, ale dopiero po sylwestrze - na swój własny, prywatny użytek. Wink

Jeśli natomiast wiesz, że będą tam ludzie, którzy to docenią, wówczas proponowałbym zestaw, który już się tutaj wiele razy przewijał:
Glenfiddich 12 - w biedrze za 120
Glendronach 12 - chyba najlepsza whisky do 150zł
Laphroaig 10/Ardbeg 10 - jeśli, jak napisałeś, lubisz wszelkie AIPA, BIPA, IIPA itp... to to może być coś dla Ciebie. Generalnie torfowe whisky z Islay są tym dla whisky maniaków, czym extremely hopped single hop triple imperial ipa dla birofilów. Smile No i plus taki, że tego raczej nie da się z colą zmieszać, więc będzie trzymać koleżanki na dystans Big Grin

Pozdrawiam
Odpowiedz
#22
Tak dział sample jak najbardziej. Masz pewnien budżet, który w dziele sampli można w odpowiedni sposób wydać. Masz kilku gości wieć możesz im zrobić fajną degustację i możecie sobie popic popróbować a napewno się dobrze przy tym bawić.
Takie zestawienie będę robił w sobotę bo wpadają do mnie " ciotki - klotki " i zamierzam je trochę przekonać do czegoś innego niż whisky z colą. Dlaczego o tym pisze bo też brałem z działu sample żeby Cię przekonać i część od chlopaków. I tak za taką kwotę mam całkiem sporo whisky różnego rodzaju, różne smaki , różne regiony ( 1.5 litra whisky do rozlania ) .
U mnie degustujących będzie 5 osób. A rodzajów whisky podstawowych będzie 6 . Rozlewane po 20 ml do kielicha tak żeby ciocie się zapoznały, powiedziały co myslą czy coś czują. A jak zechcą to będzie dolewka .
Zatem polecam dział sample,chyba że chcesz mieć nową buteleczkę to trzeba kupic całą.

ps. przeczytałem posta powyżej i tak wszytsko zależy jak kto spędza sylwestra, czy skocznie ( proponowana Balentyna ) czy z TVP1 ( sample i inne wynalazki ) .
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#23
A na koniec oczywiście polecisz ciociom to forum :mrgreen:
Odpowiedz
#24
Każ się zalogować ciotkom-klotkom na forum to już my je przekonamy Wink Jeszcze się z ciociami wspólną degustację zrobi Big Grin
Tylko, żeby się nie skończyło jak u pchełki, która takie "nasiadówki" robiła, że zginęła na amen
Odpowiedz
#25
Neptune napisał(a):A na koniec oczywiście polecisz ciociom to forum :mrgreen:

Sądzę że po pierwszym SM , no może drugim pojawi się pytanie:
1. czy trzeba pić do końca :lol:
2. Czy mogą sobie coli nalać hehehe

Wiem jedno będzie smiesznie Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#26
Podpowiedź odnośnie sampli jest zawsze dobrą podpowiedzią, niezależnie od okoliczności. A co do pozostałych kwestii, to Macck pewnie wie o jaką imprezę sylwestrową chodzi, więc sobie poradzi. Wink
Odpowiedz
#27
Dzięki serdeczne za pomoc, coś wybiorę z tych wszystkich ciekawych rzeczy które mi podaliście :-)
Odpowiedz
#28
Jeszcze mi powiedzcie, gdzie zamawiacie swoje whisky? To znaczy jaki sklep ma najlepsze ceny?
Odpowiedz
#29
Widzisz my kupujemy wszedzie. Tak to juz jest ze jeden sklep ma cos w promocji a inny cos innego.
Liste sklepow masz w dziale ; ogolnie o whiski. A czego dokladnie szukasz to znajdziemy gdzie dana pizycja jest wdobrej cenie
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#30
Stwierdziłem że to będzie Glenfiddich 12, ale myślę że biedronkowe 120 zł to się chyba taniej nie da :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości