Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Degustacja WhiskyLegend 28.02.15 Sobota
#31
O kurde, 3 miejsce Kavalana? Nieźle. Wrzućcie proszę wszystki miejsca.
Odpowiedz
#32
I wszystkie oceny wszystkich uczestników Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#33
Wieczorkiem wrzucę relację ...
Odpowiedz
#34
Trzymamy za słowo mistrzu Danielu :O
Odpowiedz
#35
No kurde, też jestem ciekaw.
Odpowiedz
#36
morgan82 napisał(a):I wszystkie oceny wszystkich uczestników Smile

... Tylko po co? nie każdy z uczestników miał dobre rozeznanie w ocenianiu, niektórzy mieli chyba zbyt dobre. Np. nasz gość z Holandii - Nol, degustuje od 21 lat. W domu ma ponad tysiąc sampli i rzecze, że od kilku lat nic nie kupił. Faktycznie, na spotkanie z nami same starocie przywiózł. Wink no ale kto by chciał o starociach słuchać, w każdym razie "before" wysoko postawił poprzeczkę.

A czemu o Nolu ... jedną rzecz ocenił na "1" gdy inni dawali "8" Wink Więc może warto spojrzeć wyłącznie na notki osób, które znacie. Pełna lista oczywiście będzie ale kidy indziej i gdzie indziej Wink. Coś muszę zostawić na stronę bo nikt nie wejdzie.

Prawda jest taka, że degustacja BARDZO się udała. Sprawdziła się zarówno whisky - były olśnienia jak i rozczarowania. Sprawdziła się również formuła - to dzięki niej były olśnienia i rozczarowania. I chyba trochę zaniżona punktacja bo każdy czekał na Ardbega żeby dać mu jak najwyższą notę, więc wcześniejsze oceniał z rezerwą ... tak tak, a Ardbeg już dawno był a inni czekali.

Generalnie cokolwiek śmy nie polali odzywały się głosy - to musi być tym razem Glenfarclas Wink

Sprawdzili się ludzie. Bardzo. A powiem szczerze, że o to się obawiałem. Było kilku whiskomaniaków - jak Wy, było kilka osób z branży, było kilka osób, które degustują z nami jakiś czas, ale tego typu format był dla nich po raz pierwszy. No i goście z Holandii na imprezie po Polsku. Ale na koniec podawali punktację już w naszym języku Wink.

Olśnienia to na pewno Glenfarclas 1973. Na tej imprezie, w tamtym momencie dla mnie w przedziale między 9, a 10. Dość powiedzieć, że najczarniejsza whisky wieczoru i jak wjechała to wszyscy zamilkli. Moje oczekiwania co do tego Family Caska nie były aż tak wysokie. Kilka osób poszukuje butelki i jest pytanie kto pierwszy kupi ją w zawyżonej nieco cenie w sklepie xxxx. Sampli nie ma, proszę nawet nie pytać. Wink sorry. (Chyba, że w komplecie to proszę bardzo). Nie sprzedajemy. Glenfarclas zajął drugie miejsce w ogólnej średniej. Ja na 9, McCoy na 9, Rozen na 9, Mariusz na 8, Wiktor W. (niektórzy znają) na 9 i inni bardzo wysoko.

Ardbeg też był zjawiskowy. I ... absolutnie zjawiskowy w czasie. Zostawiony na trochę w kieliszku po pierwsze zmienił się nie do poznania, a po drugie na jeszcze lepsze! Przemiana totalna. A po czasie kilka osób mówiło tak: nie dałem mu najwyższej oceny bo rezerwowałem skalę na później. Wink Ardbeg jest zjawiskowy i sampli nie ma. A wierzcie mi, wiem co w tej chwili mówię ... Ja na 9, McCoy na 9,5 Rozen na 9, Mariusz na 7,5 Wiktor na 8
cdn.
Odpowiedz
#37
Daniel napisał(a):
morgan82 napisał(a):I wszystkie oceny wszystkich uczestników Smile

... Tylko po co?
.

A np. po to żeby zerknąc jak kto oceniał. Jak mówisz kolega co ma tyle sampli ocenił coś na 1 a inni na 8 Smile ( trochę duża ta różnica ) warto mieć porówanie i samemu wyciągnąć wnioski.
Ale poczekam aż pojawi się więcej inforamcji.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#38
morgan82 napisał(a):
Daniel napisał(a):
morgan82 napisał(a):I wszystkie oceny wszystkich uczestników Smile

... Tylko po co?
.

A np. po to żeby zerknąc jak kto oceniał. Jak mówisz kolega co ma tyle sampli ocenił coś na 1 a inni na 8 Smile ( trochę duża ta różnica ) warto mieć porówanie i samemu wyciągnąć wnioski.
Ale poczekam aż pojawi się więcej inforamcji.

racja. krew mnie zalała bo zrobiłem już dla Was rozpiskę do pozycji 6 i ... zniknęło ;(
Odpowiedz
#39
hmm. Piszę na nowo. Powyższe 2 pozycje są dla niektóeych spokojnie na 9,5 - jestem przekonany. Numer trzy już dzieli mała przepaść bo powyższe nawet dla mnie sa pomiędzy 9 a 10, a kolejne nawet jeśli gdzieś dałem 9 (a dałem) to raczej powinno być 8,75 Wink

Trzy -średnia 7,38, Kavalan Fino - gdyby nie degustacja w ciemno w życiu ta legendarna whisky z Tajwanu, wyśmiewana tu i ówdzie takich ocen by nie dostała. Cóż, nam się akurat trafiła fajna beka. Chociaż nie wszyscy podzielają entuzjazm.
Ja na 7,5 McCoy na 8 Rozen na 7,5 Mariusz na 5 Wiktor na 8,5
Odpowiedz
#40
Cztery - 7,11 - Glenfarclas 46yo Old & Rare. Typy na Glenfarclasa pokazywały się co chwila i tym razem trafione. Ten mi przypominał zmiennego 68 theosop, tylko był mniej intensywny i mniej bogaty, ale ten kierunek.
Ja na 8 McCoy na 7,5 Rozen na 8 Mariusz na 6 Wiktor na 7
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości