Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
miniaturki Jack Daniels
#11
Strasznie i na dłuższą metę nie da się nic zrobić
Odpowiedz
#12
ron napisał(a):Irytujące to jest...

wku.wiające i to bardzo. Praktycznie zawsze te same wątki i totalnie głupawe wpisy. Trzeba takie chwasty rwać gdzie się da i jak się da.
Odpowiedz
#13
W kwestii miniaturek Jacka... Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów, więc gdyby któryś z szanownych forumowiczów wybierał się do niżej wymienionych krajów, to bardzo bym prosił o sprawdzenie, czy można tam gdzieś dostać mini JD

1. Boliwia
2. Irlandia
3. Laos
4. Malezja
5. Malta
6. Peru
7. Serbia
8. Szwecja

Z góry bardzo dziękuję Smile
Odpowiedz
#14
Do żadnego z tych krajów się nie wybieram. Tak z ciekawości zapytam czy to są jakieś specjalne edycje JD wypuszczane tylko w tych krajach?
Odpowiedz
#15
sebastian_ka napisał(a):Do żadnego z tych krajów się nie wybieram. Tak z ciekawości zapytam czy to są jakieś specjalne edycje JD wypuszczane tylko w tych krajach?

To zależy co rozumiemy pod pojęciem "specjalne edycje". Dla mnie, jako kolekcjonera, są to swego rodzaju edycje specjalne, bo chociaż wszystkie to BL, to różnią się tym właśnie, że pochodzą z danego kraju. Świadczyć o tym może albo nadrukowana nazwa i adres importera na etykiecie, albo banderola danego kraju, albo w ostateczności naklejka z nazwą importera na buteleczkach tzw. "International". Oczywiście także każda mini ma inny numer na etykiecie. Nawet mini z tego samego kraju co jakiś czas mają inny numer i świadczy to o tym, że w etykiecie lub kształcie buteleczki nastąpiła jakaś zmiana. To tak w największym skrócie ale mam nadzieję, że udało mi się choć trochę rozjaśnić tą sprawę.
Odpowiedz
#16
Wow, to tak w sumie to już raczej nie jesteś kolekcjonerem, ale wstąpiłeś na poziom wyższy czyli komplecista.
Mój kolega kolekcjonuje płyty jednej grupy i potrafi mieć 17 wersji tej samej płyty tyle że wydanej w różnych krajach.
To chyba coś tak jak Ty.
Odpowiedz
#17
Hehe, niewątpliwie określenie "komplecista" nacechowane jest zdecydowanie bardziej pozytywnie niż maniak czy świrus a i z takimi się spotkałem Wink
A tak na serio, to sam mam świadomość, że może to być traktowane jako swego rodzaju "zboczenie", chociaż znam kolekcjonerów JD, którzy na serio są maniakami numerków.
Odpowiedz
#18
SingleMaltMinisMan napisał(a):Niedawno sprzedałem Mastera za niezłą kwotę , obecnie nikt ze znajomych nie posiada go na sprzedaż. Swoją drogą w ostanich miesiącach sporo kolekcjonerów rzuciło się na ten japoński wypust. Pamiętam jak kilka lat temu na amerykańskim eBayu chodziły po 100PLN za sztukę. W kolekcji posiadam jeszcze kilka wersji ze stajni JD's , ale nic ponadczasowego , kilka wersji No.7 ( jedna japońska ) , SB , zielony z Włoch , Master i kilka Gentelman'sów. Niestety ani jednego dubla na handel.


Sorry za odgrzewanie starego tematu, ale być może w tzw. międzyczasie jednak jakieś duble się u Ciebie pojawiły, albo może zapadła decyzja o pozbyciu się posiadanych minisów? Smile Jeżeli tak, to bardzo proszę o PW
Odpowiedz
#19
Jakby ktoś miał proszę pw
Odpowiedz
#20
Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć z jakich lat może to być?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości