Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regularny forumowy sampling.
#1
Chciałbym rozpocząć ideę samplingu (na razie) jednej butelki poprzez forum. Zasady są proste

1. wszyscy (czyli zainteresowana część) wybierają butelkę do samplingu (w przyszłości jak będzie nas więcej, to może dwie)
2. wybór raz w miesiącu (sampling w następnym)
3. wybór butelki w miarę łatwo dostępnej w Polsce
4. ekipa forum kupuje butelkę 0,7 i sampluje ją na 7 części po 100ml
5. koszty sampli pokrywane są przez nabywających
6. koszty butelek do sampli pokrywa ekipa forum
7. koszty transportu na terenie Polski dzielone są po 50% przez ekipę forum oraz nabywającego

Na razie poddaję takie coś dyskusji. Ideą jest to, aby część osób miała wkład w sampla, jak i to, aby te sample były dla Was tańsze, dlatego część kosztów pokryję ja (jako ekipa forum). Myślicie, że to może się sprawdzić? W sytuacji jeśli nie będzie 7 osób, pozostałe sample będą do rozdania lub zostaną dla mnie. W tym nie widzę problemu.
Odpowiedz
#2
Cześć,
Wydaje mi sie, że tylko jedna butelka, przy kosztach dostawy, to trochę słąbo się będzie kalkulować. Proponowałbym może rzadziej, a 2-3 butelki.
Odpowiedz
#3
Sprawdzić oczywiście się może, inicjatywa bardzo dobra.

Co do obiekcji kolegi powyżej:

Akcja w takiej formie jak ją przedstawił Sendilkelm faktycznie jest wycelowana głównie w mieszkańców stolicy. Nie trzeba płacić wówczas za kuriera, gdyż można przekazywać sobie sample osobiście. Oczywiście masz rację, że z przesyłką wychodzi niekorzystnie, szczególnie dla ludzi spoza Warszawy. Z drugiej jednak strony, samplowanie powiedzmy 3 butelek naraz też nie jest perfekcyjnym rozwiązaniem, gdyż nie każdy będzie mógł, lub chciał sobie pozwolić na wydatek rzędu 150-200zł za 300ml whisky, podczas gdy comiesięczny wydatek 50-60zł za sampla już tak nie boli. Oczywiście zakładając, że samplujemy butelki z wyższej półki, których samodzielnie ze względu na cenę byśmy sobie nie kupili (z drugiej jednak strony, nie widzę na dłuższą metę sensu samplowania podstawek za 150-200zl). Z proponowanych rozwiązań, to myślę, że zostańmy jednak przy tym comiesięcznym. Z zastrzeżeniem, że jeśli ktoś mieszka daleko, to miałby możliwość sobie takiego sampla zaklepać, i na życzenie wysyłka następowałaby powiedzmy dopiero przy którymś z kolejnych samplingów, kiedy już by się ich kilka nazbierało.
Odpowiedz
#4
Neptune napisał(a):Sprawdzić oczywiście się może, inicjatywa bardzo dobra.

Co do obiekcji kolegi powyżej:

Akcja w takiej formie jak ją przedstawił Sendilkelm faktycznie jest wycelowana głównie w mieszkańców stolicy. Nie trzeba płacić wówczas za kuriera, gdyż można przekazywać sobie sample osobiście. Oczywiście masz rację, że z przesyłką wychodzi niekorzystnie, szczególnie dla ludzi spoza Warszawy. Z drugiej jednak strony, samplowanie powiedzmy 3 butelek naraz też nie jest perfekcyjnym rozwiązaniem, gdyż nie każdy będzie mógł, lub chciał sobie pozwolić na wydatek rzędu 150-200zł za 300ml whisky, podczas gdy comiesięczny wydatek 50-60zł za sampla już tak nie boli. Oczywiście zakładając, że samplujemy butelki z wyższej półki, których samodzielnie ze względu na cenę byśmy sobie nie kupili (z drugiej jednak strony, nie widzę na dłuższą metę sensu samplowania podstawek za 150-200zl). Z proponowanych rozwiązań, to myślę, że zostańmy jednak przy tym comiesięcznym. Z zastrzeżeniem, że jeśli ktoś mieszka daleko, to miałby możliwość sobie takiego sampla zaklepać, i na życzenie wysyłka następowałaby powiedzmy dopiero przy którymś z kolejnych samplingów, kiedy już by się ich kilka nazbierało.

Co do braku sensu samplowania tanich podstawek ,to jest okolo 100 destylarni.
Jedna miesiecznie to daje nam 10 lat samplowania podstawek :mrgreen: :mrgreen:
Sam nie kupisz a tak sprobujesz Big Grin
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5
menran napisał(a):Co do braku sensu samplowania tanich podstawek ,to jest okolo 100 destylarni.
Jedna miesiecznie to daje nam 10 lat samplowania podstawek :mrgreen: :mrgreen:
Sam nie kupisz a tak sprobujesz Big Grin

Sendilkelm napisał(a):3. wybór butelki w miarę łatwo dostępnej w Polsce

I już ze 100 robi się nam 30 :mrgreen:
Odpowiedz
#6
No właśnie. Co do butelek z poza Polski, to musiałoby być to przy zbiorowym zamówieniu lub w jakiś inny łatwy sposób, a zamawiać co miesiąc zbiorowo pewnie też nie będziemy dlatego też na razie takie obostrzenie co do wyboru raczej musi być.

Faktem jest to, że wysyłanie 1 sampla jest drogie, o ile jest to sampel po 24zł, bo jeśli mówimy o czymś rzadkim, to raczej będzie to złotych 60, a wtedy sensu nabiera wysłanie 1 sampla. Opcja z samplowaniem raz na 2 miesiące, ale 2 butelki, jak i opcja z kolekcjonowaniem do wysłania jest całkiem fajna. Problem ze zbieraniem jest taki, że jak ktoś rezerwuje to dobrze by było, aby za sampla już zapłacił, pomimo tego, że dostanie go razem z następnym.

Można też pomyśleć o samplowaniu dwojako, czyli w zależności od humoru np. co miesiąc, a czasami co dwa, ale wtedy 2 butelki. Dodatkowo też myślę o tym, aby samplować zawsze 2 butelki, ale w tym jedną tańszą podstawkę. Załóżmy pakiet 45zł+22zł
Odpowiedz
#7
Co do drugiej butelki podstawki to pomysł dobry, ale to się musi forum rozrosnąć, by zwiększyć popyt.
Odpowiedz
#8
Neptune napisał(a):Co do drugiej butelki podstawki to pomysł dobry, ale to się musi forum rozrosnąć, by zwiększyć popyt.

Dlatego też jeśli macie jakiś znajomych ...

Ja staram się jak mogę Tongue
Odpowiedz
#9
Neptune napisał(a):jeśli ktoś mieszka daleko, to miałby możliwość sobie takiego sampla zaklepać, i na życzenie wysyłka następowałaby powiedzmy dopiero przy którymś z kolejnych samplingów, kiedy już by się ich kilka nazbierało.


To jest jakieś rozwiązanie. Co do kasy za sampla, a wysyłka za miesiąc też nie ma problemu (przynajmniej dla mnie).
Odpowiedz
#10
I to mialoby sens Big Grin
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości