Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stowarzyszenie ?
#31
Nie zebym reklamowal, ale konto w BGZ dla stowarzyszen jest za darmo.
#32
Proszę dopisać I mnie.
#33
Zrobione,

Jeszcze przydaloby sie wybrac zarzad i komisje rewizyjna... chociaz z tego co czytalem, to nie trzeba.
#34
Członkowie założyciele, zarząd, to chyba być musi. Poza tym spisać trzeba statut itd. Smile Poważne rzeczy Smile
#35
K@mil ma rację, zarząd, komisja rewizyjna jest wymagana
http://poradnik.ngo.pl/x/342823
#36
Najgorzej będzie się spotkać w 15 osób, żeby ustalić i zagłosować.
#37
Jak mus, to mus. Proponuję Bydgoszcz, każdy ma tu tak samo daleko Big Grin 8-) :mrgreen:
#38
Jak widać pomysł trafiony w 100 %. Co do nazwy fajne są co były podane ale zgadzam się z Rafałem żeby nie ograniczać się do single malt . Składka 120 zł jak najbardziej chociaż myślę że to może na okres próbny taka kwota a po jakimś czasie powinna być zwiększona o jakąś kwotę , co można na spokojnie ustalić. A teraz najważniejsze ,martwię się tym że tu trzeba wybierać radę i takie tam a ja jeszcze nie na miejscu. a jak to takie ważne wydarzenie przegapić. Confusedhock: oczywiście domyślam się że podczas takiego spotkania , butelczyna jakaś jest wskazana :lol: ale jak będą goniły terminy to nic nie wymyślę Smile

A teraz tak z o źródłach finansowania stowarzyszenia . Jednym z wielu sposobów jest oczywiście składka członkowska. Na początek takiego kapitału nie będzie za dużo z takich składek ale z czasem kto wie, więc można by było jakiś procent tego naszego budżetu przeznaczyć na zakup jednej , lub 2 butelek z potencjałem inwestycyjnym. Jeżeli by się udało zarobić nawet kilka stówek to zawsze można tą kwotę przeznaczyć na inne cele stowarzyszenia ( sampling, spotkania edukacyjo - degustacyjne itp. Taka działalność może być też jednym ze źródeł finansowania działalności stowarzyszenia. Możliwości są duże bo to nie jedna głowa a powiedzmy 15 Smile
"coco jambo i do przodu"
#39
Sendilkelm napisał(a):
menran napisał(a):Pomysł przedni . Może ograniczymy się tylko do single malt ? Polish Single Malt Association = PSMA ?
Oczywiście jeśli członkostwo z Londka będzie zatwierdzone Big Grin

Ja bym raczej nie sprowadzał do SM, dlatego, że blend albo cokolwiek może się kiedyś jakoś trafić. Wiadomo, że 99% to SM, ale po co od razu w nazwie mieć, że tylko SM ... i zamykać sobie w jakiś sposób pole.
Np. SMWS ma Scotch, a mają też japońce - wiadomo niby nikt na to nie patrzy, ale jednak jakoś tam to odbiega.
Ale Japonce to też SM a nazwa nie wyklucza niczego jest podkreśleniem głównego statutu działalności Big Grin
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
#40
Uuuu ależ się tu zadziało , pozytywnie się zadziało Big Grin
Oczywiście proszę o dopisanie mnie do listy członkowskiej :twisted:

Pomysł przedni i w przyszłości na pewno wyda zacne owoce Smile
[Obrazek: 35o11.jpg]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości