Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stowarzyszenie ?
#1
Co sądzicie o stowrzeniu pierwszego w Polsce stowarzyszenia miłośników whisky? Może już czas abyśmy zorganizowali się w bardziej formalną grupę z osobowością prawną?
Z tego co wiem potrzeba min. 15 osób. Jako stowarzyszenie moglibyśmy w ramach składek ( np. rocznych) zakupować różne rarytasy, organizować wspólne degustacje. Dla członków stowarzyszenia moglibyśmy negocjować rabaty w sklepach Wink

W przyszłości możemy zorganizować np. specjalny bottling tylko dla nas np. taką małą beczkę typu Octave rozlać tylko dla nas ( ok. 70-80 butelek) .

Co Wy na to ?

EDIT (2014-08-08 23:08)
Lista członków:
1. Hazelbrun
2. K@mil
3. Morgan82
4. Snoop
5. Sendilkelm
6. Bartek
7. mernan
8. mraiusz123
9. pchela1980
10. p4blo
11. piokiller
12. Pawel
13. Jurek - mój wspólnik Smile
14. Milady
15. Janek z Rybnika
16. kraks
17. sz.tk
18. k_udel
19. Rafik
20. Malthead
21. Daniel87
#2
Myślałem nad tym, więc ja jestem jak najbardziej za Smile
#3
Świetny pomysł! W kupie siła, jak mówi powiedzenie, także łączmy się Smile Jak potrzeba, mogę w czymś pomóc przy zakładaniu.
#4
Wchodzę w to Smile również dysponuję parą rąk w razie czego Wink
#5
Dobrze gada dać mu whisky Smile mogę tylko powiedzieć że też jest za. Trzeba by było tylko uzgodnić kwestię finansowo - składkową, bo wiadomo że różnej grubości mamy portfele i nie wiem czy będzie mnie stać na członkostwo Smile a sama idea bardzo dobra, a nawet rewelacyjna. A może ktoś się bardziej orientuje jak to wygląda formalnie założenia takiego stowarzyszenia ?

ps. a sam zacznę od podstawowych informacji Smile
http://poradnik.ngo.pl/x/340249
"coco jambo i do przodu"
#6
No to robimy to ! Smile

Jest specjalna ustawa o stowarzyszeniach- musimy ją przestudiować. Trzeba się zarejestrować w KRS, stworzyć status i władze. Kwestie składki musimy przedyskutować bo ja nie jestem osobiście za jakimiś wielkimi kwotami ale nie mogą też być za małe bo na samą rejestrację w KRS to chyba ze 200-300 zł potrzeba. Musimy się zastanowić nad siedzibą itd. Wszelkie sprawy papierkowe mogę wziąć na siebie ale może też jakieś pierwsze spotkanie członków warto by było zrobić...Smile suto zakroione jak na członków tego stowarzyszenia przystało! Jak macie jakieś pomysły i propozycje to dawajcie.
#7
Bardzo fajny pomysł. Dodatkowo jako stowarzyszenie można chyba zgarniać 1% podatku
#8
Właśnie, możemy porozmawiać ze znajomymi firmami, które nas wspomogą 1% podaku. No i nazwę trzeba wymyślić.
#9
No to działamy.

Z tym 1% podatku to ja bym się wstrzymał, jest wiele innych stowrzyszeń, które chyba tego bardziej potrzebują.
Jeśli trzeba coś załatwiać w Wawie, to wiadomo - jestem na miejscu Smile

Składki muszą być roczne, czy mogą być miesięczne? Myślę, że na początek zrobilibyśmy małe. tak aby yło na założenie + żebyśmy zebrali jakąś sumę, na wszelki wypadek.

Co do nazwy, to dawajcie propozycke Smile W całości po angielski, czy robimy polskie?
#10
Nazwa chyba powinna być międzynarodowa bo mając na myśli jakieś zakupy to polska nazwa może być niewygodna. Ja więc proponuję Polish Whisky Society.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości