Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aparat foto
#1
Jako, że niektórzy z nas/Was prowadzą bloga, widzę że jakieś pojęcie o fotografii mają Tongue Może też są tacy, którzy znają się stricte na tej kwestii właśnie.
Stoję przed zakupem aparatu foto. Przez ostatnie pół roku używałem SONY NEX 5N z kitową optyką. Teraz muszę go zwrócić i kupić coś dla siebie. Odpowiadał mi ten Soniacz, na moje skromne potrzeby. Z minusów: słaba lampa, zagmatwane menu, brak wizjera.
Na czym mi zależy? Nie musi być lustrzanka. Zmienna optyka. Żeby nie była to żadna wielka kobyła Smile
Czego używacie sami? Co polecacie?
Pozdr.
Odpowiedz
#2
Temat rzeka...naprawdę
Ale pewnie znajdą się na forum osoby które sensownie doradzą
Odpowiedz
#3
Ja co nieco wiem, ale tylko o lustrzankach i tylko o Nikonach, więc raczej nie pomogę.
Ja wiem jedno, ja nie wybrałbym hybrydy z tego względu, że to jeszcze nie lustrzanka, a koszty są i tak bardzo dużo, więc dla mnie odpada. Jeśli chodzi o małpy, to chyba nie ma większej różnicy co się weźmie, jeśli nie masz pełnej kontroli, a napakowane megapiksele na małą matryce, to nie może być dobrze, więc każdy jest prawie taki sam.
Odpowiedz
#4
Cytat:Ja co nieco wiem, ale tylko o lustrzankach i tylko o Nikonach, więc raczej nie pomogę.
Ja wiem jedno, ja nie wybrałbym hybrydy z tego względu, że to jeszcze nie lustrzanka, a koszty są i tak bardzo dużo, więc dla mnie odpada. Jeśli chodzi o małpy, to chyba nie ma większej różnicy co się weźmie, jeśli nie masz pełnej kontroli, a napakowane megapiksele na małą matryce, to nie może być dobrze, więc każdy jest prawie taki sam.

Gdybyś to ty zadał to pytanko to mielibyśmy chyba o czym pogadać-ta sama stajnia Wink
Odpowiedz
#5
surykatka napisał(a):Gdybyś to ty zadał to pytanko to mielibyśmy chyba o czym pogadać-ta sama stajnia Wink

Wiem, pamiętam z marcowej degu Smile
Odpowiedz
#6
Tam było niewiele z mojej szklarni...i dziwnym trafem wyjątkowo ciebie praktycznie nie uchwyciło...może tak mają admini- są niewidzialni dla paparazzi Wink
Odpowiedz
#7
Może ...

WIele, niewiele pamiętam, że był Nikon, bo na to zwracam uwagę. Z kolei Daniel z WMF ma Canona Smile
Też się zastanawiałem czy nie wziąć sprzętu, teraz w listopadzie na pewno wezmę. Może nawet uzgodnimy co ze szklarni, żeby nie dublować i nie nosić Smile

Wracając też do tematu, Kamil czego oczekujesz dokładnie od aparatu i jak bardzo chcesz się angażować w obsługę i wiedzę, bo jeśli masz robić zdjęcia na AUTO, to bez sensu jest kupować nawet amatorską lustrzankę - która to auto i tak ma.
Odpowiedz
#8
Kamil ,zbyt mało sprecyzowałeś do czego ten aparat ma służyć (oczywiście wiem ze do robienia zdjęć :lol: )
Ja osobiście od 10 lat pracuje na Nikonie i tu mogę być nie obiektywny (przyzwyczajenie) Ale jeśli chodzi o ergonomie , dostępność do funkcji i menu to ma najlepsza.
Nawet moi znajomi robiący na Canonach mażą ze Canon wprowadzi kiedyś taka ergonomie jak Nikon.
Ale do rzeczy , jeśli masz zamiar robić zdjęcia tylko do netu i na bloga to nie potrzebna Ci matryca wieksza niż 10 mil/pix. Ale oczywiście nie opchnięta na łepku od szpilki.
Rozejrzyj się za jakimś modelem Canona lub Nikona oczywiście lustro z wymienna optyka. I warunek musi mieć matryce CMOS innej nie kupuj .
Za rozsądne pieniądze kupisz dobra lustrzankę (starszy model lub używaną) i zawsze będzie to lepiej niż jakiś kombajn z upchniętymi pixelami na malej powierzchni.
Jakość zdjec będziesz miał o niebo lepsza , a dzięki wymiennej optyce uzyskasz to co chcesz (glebie ostrości itp).
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#9
Aparat do codziennego (teraz jak się wykluła córeczka Big Grin ) użytku, no i do foto na bloga. Jestem typowym amatorem w tej kwestii i nie podchodzę do fotografii jak do religii Smile Jednak nie jadę w całkowitym auto i lubię poszperać i pokombinować w ustawieniach tak, żeby było cacy do danej fotografowanej sytuacji.
Tak jak napisał menran, chciałym mieć wymienne szkiełko dla poprawy głębi. Po różnych przygodach z poprzednimi aparatami warunkiem jest nowy sprzęt z gwarancją.
W lustrzankach lekko przeszkadza wielkość body.
Odpowiedz
#10
Popieram Grzegorza. Bardzo ważną rzeczą, o czym wiele osób nie wie, jest odpowiednia ilość Mpix w stosunku do fizycznego rozmiaru matrycy i nie wierz, że ktoś na komórce ma 36 Mpix i robi świetne zdjęcia, a że 36Mpix to można plakaty drukować. Niestety sztuczne napychanie ilości pixeli na małej matrycy ma bardzo duże wady, szczególnie w powiększeniu. Wychodzą szumy przy jakiejkolwiek manipulacji zdjęcia

Co do ergonomii, to też tak słyszałem, wiem to z autopsji no i taka opinia ogólnie chodzi. Jeśli chodzi o jakość, to nie słuchaj nikogo, bo to bujdy. I nikon i canon robią tak samo dobre zdjęcia - dużo zależy od operatora Smile
No i właśnie hybryda jest takim niedorobionym aparatem właśnie, bo ma być stosunkowo mała, ale mieć wymienną optykę i Mpix. I to się trochę kłóci. Kupujesz aparat kompaktowy, żeby się mieścił w kieszeni, ale nosisz do niego torbę szkieł. A i nieporęcznie się to trzyma Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości