Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abc samplingu
#11
Ja od nich brałem już kilka razy buteleczki, zawsze były czyste i nie wydzielały żadnego zapachu. Nigdy ich nie myłem.

Może zadzwoń do nich lub napisz jeśli coś cię niepokoi. Albo po prostu umyj w ostateczności.
Odpowiedz
#12
kiedyś czytałem tu na forum, żeby płukać buteleczki i tak robię, chociaż nigdy nic niepokojącego nie zauważyłem.
Odpowiedz
#13
Zazwyczaj kilkukrotne płukanie bieżącą wodą, żeby pozbyć się wszelkich zbędnych aromatów.
Te Twoje są plastikowe, czy szklane?
Odpowiedz
#14
Ja jeszcze dodam, że do odmierzania ilości na sample używam laboratoryjnej pipety. Świetnie się to sprawdza - jest wygodnie i dokładnie.
Trzeba jedynie zwrócić uwagę aby jej średnica była taka aby wchodziła do szyjki butelek (niektóre są wąskie) i podziałka była do min. 50ml.
Odpowiedz
#15
Do odmierzania konieczne jest coś dokładnego, ja używam cylindra pomiarowego, jest dość wysoki i wąski i dość wyraźnie widać na nim zmianę objętości nawet 1ml.
Odpowiedz
#16
i samplowac trzeba koniecznie w upaly. wiecej zostanie do sprobowania Smile

w uproszczeniu rozszezalnosc cieplna 50% whisky, to okolo 0,0065/'C, czyli w butelce przy np. 30'C objetosc wzrosnie o okolo 4,5ml w stosunku do ustawowych 20'C.
(0.00065/'C x 10'C x 700ml = 4,48ml)

prosze wiec kolegow o wstawianie butelek do lodowki przed napelnianiem sampli dla mnie Smile
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#17
Dlatego właśnie organizuję samplingi w okresie wakacyjnym :twisted:

A nie długo jeszcze będą dużo droższe rzeczy.. och ile mi wtedy zostanie na dnie butelki :mrgreen:
Odpowiedz
#18
PawelWojcik napisał(a):i samplowac trzeba koniecznie w upaly. wiecej zostanie do sprobowania Smile

w uproszczeniu rozszezalnosc cieplna 50% whisky, to okolo 0,0065/'C, czyli w butelce przy np. 30'C objetosc wzrosnie o okolo 4,5ml w stosunku do ustawowych 20'C.
(0.00065/'C x 10'C x 700ml = 4,48ml)

prosze wiec kolegow o wstawianie butelek do lodowki przed napelnianiem sampli dla mnie Smile


Trzeba oszacować jeszcze niepewność pomiaru :ugeek:
Odpowiedz
#19
Cytat:Trzeba oszacować jeszcze niepewność pomiaru :ugeek:

.. i to najlepsza ze składowych :mrgreen:
Odpowiedz
#20
@surykatka - dzięki za info. No moim zdaniem zapach buteleczek nie jest neutralny. Ja kupiłem szklane oczywiście - ale w kolorze brązowym - po prostu - są tańsze. Podobają mi się z kolei zakrętki - są dużo lepsze od klasycznych buteleczek.

Po prostu je przepłuczę wodą i zobaczymy wtedy.

@fishmac - dzięki za info z pipetą. Ja używam strzykawki. Też miałem o to zapytać, bo niestety żaden z dostępnych mi lejków nie mieści się w buteleczkach. Widziałem jednak takie miniaturowe lejki w zestawach z piersiówką - myślę, że taki lejek może się przydać przy samplingu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości