Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abc samplingu
#1
Witam,
pytania dosyć banalne ale chcąc rozwiać moje wątpliwości muszę je zadać.
Jak samplujecie butelki?
Macie flaszkę do rozsamplowania, kupujecie małe butelki ( jakie i gdzie?) wkładacie do koperty czy wysyłka w paczce?
I jak rozlewacie do małych butelek? - lejecie na oko czy z jakimś przymiarem?
Co z oznaczeniem sampla - markerem po butelce czy kartka na taśmę ?

Dzięki za info Smile
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
#2
Cask Strength napisał(a):Witam,
pytania dosyć banalne ale chcąc rozwiać moje wątpliwości muszę je zadać.
Jak samplujecie butelki?
Macie flaszkę do rozsamplowania, kupujecie małe butelki ( jakie i gdzie?) wkładacie do koperty czy wysyłka w paczce?
I jak rozlewacie do małych butelek? - lejecie na oko czy z jakimś przymiarem?
Co z oznaczeniem sampla - markerem po butelce czy kartka na taśmę ?

Dzięki za info Smile

Zamów się, przekonasz Smile

A tak na serio to:

Ja kupuję już tylko 50ml i 100ml, mam już sprawdzonego sprzedawce, początkowo z allegro, a obecnie już dzownię po prostu i odbieram osobiście jak potrzebuję. Są sklepy z tym, ale najlepiej znaleźć coś z odbiorem osobistym, szczególnie jeśli dużo rozlewasz. Mam 2 miejsca do odbioru, bo w pracy u niego lub w domu.
Ja mierzę. Tzn. nie mam "miarki" dokładnej, ale mam kieliszki 50, czasami wlewam w jakieś naczynie kuchenne większe które ma miarkę, ale to jest mało wygodne. Nikt jeszcze się nie skarżył, że za mało lub coś, więc chyba jest ok. Czasami mam odmierzone i po prostu nalewam tyle samo do każdej następnej.
Najprostszym sposobem jest wycięcie kartki i przyklejenie taśmą, druk i też taśma, kupić kartki samoprzlepne i też druknąć lub napisać. Ja osobiście mam zrobione już naklejki "Smak Whiskty" więc na nich dopisuję co to jest i naklejam po prostu.
Odpowiedz
#3
Ja kupuje butelki tutaj. http://destylacja.com/pl/c/Butelki-mono ... ecarki/260
W zasadzie cena jest podwojona poprzez koszt dostawy :/
Ja mam miarkę od której odmierzam.
Kartka na taśmę.
Wysyłka w kartoniku, głównie paczkomatem.
Odpowiedz
#4
Jeśli można:

1.Kupuję całe butle
2.Buteleczki 100ml i 50ml są ogólnie dostępne np. przez allegro
3.Mam miarkę ze szkła laboratoryjnego-bo niektóre sample są dość drogie więc uczciwie jest jak będzie dokładnie, ja wolę lekko przelać niż komuś niedolać
4.Karteczki samoprzylepne w arkuszach w papierniczych sklepach i cieńkopis
5.Wysyłka w zależności od woli forumowiczów- inpost-paczkomaty,poczta,kurier...i od tego zależy pakowanie czy to będzie koperta gotowa czy własnoręcznie zrobiona paczka z opisem poczty lub nalepką kuriera/inpostu
6.Cenę butelki dzielę przez ilość sampli +przesyłka +buteleczka i gotowe
7.Sample oprócz dobrego zabezpieczenia w przesyłce warto okleić taśmą izolacyjną przy nakrętce

To chyba tyle w tym temacie
Odpowiedz
#5
Dzięki Sendi.
Czy te piersiówki do których link był w jakimś poście się sprawdzają?
http://destylacja.com/mobile/pl/p/PIERS ... 0-szt/1335

I jak z przesyłką?
W kopercie czy jako paczuszka?
Jeszcze jak ktoś ma doświadczenie z wysyłką do Uk albo z Uk do Polski będę wdzięczny za podpowiedź jak to lepiej wysłać.
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
#6
No właśnie, ja muszę sobie dokładną miarkę sprawić...

I też wolę przelać niż niedolać, najwyżej dla mnie zostanie 45-48ml a nie 50ml, prawie niezauważalne.
Odpowiedz
#7
Dzięki Tomek i surykatka.
Tak się przymierzam do jakiegoś samplingu ale te drobnostki techniczne nie dawały mi spokoju Smile
Nie ma złej whisky. Jest tylko dobra whisky i lepsza whisky.
Odpowiedz
#8
Dobrą opcją jest wspomniane wyżej oklejenie szyjki z nakrętką taśmą izolacyjną, wtedy na pewno nic się nie uleje w podróży Smile
Odpowiedz
#9
A buteleczki 50-100-200ml dostaniesz w każdym szanującym się sklepie winiarsko-gorzelniczym za 1-2zł.
Odpowiedz
#10
Witam!

Kupiłem polecane buteleczki na sample od Puro Cosmetics. Niestety okazało się, że buteleczki mają jakiś nieprzyjemny, lekko chemiczny zapach. Pytanie czy je umyć ? Czy myjecie buteleczki przed samplingiem i jakich środków do tego używacie ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości