Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whisky dla syna
#1
Hej,

Mam propozycję zabawy, pewnie większość się domyśli czemu mi to przyszło do głowy (jeszcze nie wiem czy syn córka, ale chodzi mi po głowie już i tak temat).
Co byście kupili dla syna na urodziny? Takie rzeczy są teraz popularne i myślę sobie, że jakby urodził mi się syn to kupiłbym mu butelkę jakiegoś dobrego SM i dał na 18-te urodziny. Żeby wypił, przekazał dalej, już jego sprawa.
No i co byście wybrali? Jako, że robią ludzie tak z winami ... to jest raczej proste. Kupuje się "wino" zlane w roku urodzenia i leżakuje się je do 18-tego roku życia dziecka po czym sprzedaje 18-letnie wino. Z whisky jest inaczej, bo .. no jak...
I co wybrać? czy kupić mu butelkowane w jego roku? czyli np. rocznik 2014? Czy zamówić wstępnie zlane w tym rcozniku i odkupić jest jak będzie 18-letnie? NO ale to musiałby, kupić beczkę rozlać i jedną butlę dać jemu. A możę zamówić mu beczkę w whiskybroker.co.uk?
Macie pomysły?
Odpowiedz
#2
Kup 40YO Brore rozlana 2014 wiec pasuje , daj mu lub jej jak będzie się chajtać . Kupia sobie mieszkanie Big Grin
Pozdrawiam Grzegorz

[Obrazek: MFW+drinking+whisky+Apple+Juice+_420e695...05c4f8.gif]

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ">http://www.youtube.com/watch?v=boanuwUMNNQ</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3
menran napisał(a):Kup 40YO Brore rozlana 2014 wiec pasuje , daj mu lub jej jak będzie się chajtać . Kupia sobie mieszkanie Big Grin

No bez przesady Smile Żart na bok, budżet do 400-500 zl
Odpowiedz
#4
menran napisał(a):Kup 40YO Brore rozlana 2014 wiec pasuje , daj mu lub jej jak będzie się chajtać . Kupia sobie mieszkanie Big Grin

Jeszcze na samochód wystarczy :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz
#5
Przedewszystkim gratulacje dla Ciebie i Twojej Zony Smile
Mozna by kupic jakas 18 letnia whisky lub jakas limitowana edycje z tego roku i trzymac przez to 18 lat ale tak jak wiadomo ta butelka bedzie 18 letnia ale dalej starze sie nie bedzie.
Fajny pomysl z ta beczka Smile Mi sie podoba i chyba bym ja kupil tylko teraz tez kwestia ceny ile taka beczka kosztuje i ile Ty chcesz na to przeznaczyc?
Gratulacje jeszcze raz i oby byl syn Wink Choc sam ma corke 1,5 roku i jestem najszczesliwym tata na swiecie Big Grin
Pozdro
Odpowiedz
#6
Oby, to najwazniejsze, by bylo zdrowe, ale jednak ja mam wizje na "syna" Big Grin No i dzieki.

Wiadomo, ze whisky nie bedzie bardziej leciwa jak juz kupie Smile Ale pomysl na butelkowana w 2014 i do tego 18-letnia juz jest. Może jeszcze się pokusić do wydania z "jego miesiąca" albo coś takiego. Może zbliżone coś tematycznie. Poszukać trzeba by jakiś punktów zaczepień i nie chodzi o to, żeby kupić tanio perełkę, żeby była droga za 18 lat jak mu dam, a żeby było jakieś powiązanie.

Co do beczki, to na mój budżet za droga, aczkowliek jakby rodzina się złożyła Big Grin To beczki w whiskybroker, które dopiero są rozlewane, bo raczej o takiej mówimy,żeby za 18-lat była 18-letnia to koszt ok 4-5k zł w zależności od destylarni i akurat dostępnej beczki i takie tam. Wraz z kosztem przechowania na najbliższy rok.
Odpowiedz
#7
Raczej najlepszy pomysł to 18-sto letni SM , najlepiej jakby był butelkowany w 2014. Poszukaj coś od Glendronacha / Benriacha może Springbanka
Odpowiedz
#8
Ja syna nie, ale córki oczekuję (w maju Big Grin ) i już po głowie i mnie i żonie taki patent chodził jakiś czas temu, więc pod beczkę mogę się podpiąć Tongue
A tak poważnie, to też w maxie 500-600zł bym wydał, tylko na co. Bardziej przychylałbym się do jakiejś 18-ki rozlewanej w 2014 i najlepiej w maju Wink
Odpowiedz
#9
No właśnie. Wydaje mi się, że fajnie byłoby znaleźć 18-latka np. butelkowanego w dzień urodzin. Wydaje mi się, że nie jest to aż takie niemożliwe, bo tych IB jest tak dużo i tyle robią Smile
Inną opcją jest miesiąc ten sam. Ewentualnie tak jak pisałem wcześniej, jakiś inny punkt zaczepienia. Może poszukać % odnośnie do wielkości w cm. albo coś takiego.
Odpowiedz
#10
Nie wiem czy w ogóle syn/córka to docenią, ale dla mnie opcja fajna Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości