Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Single Malt - Irlandia
#1
Pił ktoś może takie egzemplarze ?

Connemara Peated Single Malt - 123 zł
Gorzelnia: Cooley Distillery
Kraj pochodzenia: Irlandia
Pojemność: 700 ml
Zawartość alkoholu: 40%
Leżakowanie:

i

The Tyrconnell Single Malt - 105 zł
Gorzelnia: Andrew A. Watt & Co.
Kraj pochodzenia: Irlandia
Pojemność: 700 ml
Zawartość alkoholu: 40%
Leżakowanie:
Odpowiedz
#2
Ja nie piłem, ale jak masz możliwość to daj znać jak to pachnie, smakuje. Większość pewnie i tak skupia się na szkockiej, ja jak mam okazje to czasami irlandzką czy bourbon spróbuję, ale to raczej wiadomo.... żeby porównać.
Odpowiedz
#3
A co, myślisz że irlandzka ustępuje szkockiej ?
Odpowiedz
#4
nie lubię pić napisał(a):A co, myślisz że irlandzka ustępuje szkockiej ?

Nie wiem, bo nie pijam irlandzkiej. Za mało tego jest, żebym mógł już odpowiedzieć na to pytanie, a gdy mam wybrać na co wydaje kasę, to zazwyczaj i tak skłaniam się w kierunku szkockiej SM.
Odpowiedz
#5
jako ze mieszkam w Irlandii i sila rzeczy pijam irlandzka whiskey to:
Connemara - lekki zapach dymu, slodkawa, karmelowa. niezbyt wyrazista, finisz dosc krotki i plaski. w tej cenie mozna kupic. nawet poczatkujacy wypije i serce nie krwawi, jak kots ochrzci ja cola czy innym rozcienczalnikiem.
Tyrconell - plaski, bez wyrazu, na poczatku wali alkoholem. Nos (wg mnie oczywiscie): leciutko torfowy i bez wyrazu. Jezyk - wanilia, torf, piekacy. Wanilia slabo wyczuwalna. Finisz - slodkawy i krotki. Szkoda pieniedzy.
Z irlandzkich polecilabym cos z Single Pot Still - Powers John Lane 12yo albo Writers Tears. Bardzo przyjemne whiskey.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.pchela1980.flog.pl">www.pchela1980.flog.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
#6
witam sąsiada z Galway, bardzo dobry opis, a może jeszcze do tego polecić Redbreast 12.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#7
witam sasiada Smile (i sasiadka jestem)
redbreast jak najbardziej. fanom karmelu - greenspot.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.pchela1980.flog.pl">www.pchela1980.flog.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
#8
aaa własnie tak myślałem że już się znamy sąsiadko Smile , hyymmm z BOW Smile
ps. sample doszły bo się zastanawiałem czy nie przechwycą na granicy jakieś mądre głowy " celniki "ehehe
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#9
doszly doszly i czekaja az katar mi w koncu minie Big Grin bedzie kominek ksiazka i samplowanko Big Grin kurcze z CWSa zamowilabym sobie writers tears, ale przesylka to kolejne 10 e w obrebie kraju. poczekam az sie kiedys do stolycy rusze...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.pchela1980.flog.pl">www.pchela1980.flog.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz
#10
pchela1980 napisał(a):jako ze mieszkam w Irlandii i sila rzeczy pijam irlandzka whiskey[...]
Szczęściarz... Wink Akurat żadnej z powyższych nie miałem okazji spróbować. Opinie? Ciekawi mnie zwłaszcza Tyrconnell. Niby popularna, ale jakoś nie zdarzyło się.
Wszelkie opinie są moimi subiektywnymi odczuciami, opartymi na doświadczeniach i doznaniach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości