Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glendronach 1994 & 2005
#1
Cześć, do rozlania mam 2 butle GD. Pierwsza z 1994 -19 letnia po PX casku oraz druga - młodsza (chociaz w smaku ponoć bardziej dojrzała niż na to wygląda) z roku 2005 bot 2017 leżakowana w beczce po sherry typu puncheon. Niezależnie od ilości chętnych butle będą rozlewane. Do ceny whisky doliczamy 2zl za buteleczkę oraz kw: paczkomat-12,- pp-16,-
Zapraszam.

Glendronach 1994 dostępne- 550ml
https://www.whiskybase.com/whiskies/whis...onach-1994
50ml-74zl


Glendronach 2005 dostępne- 425ml
https://www.whiskybase.com/whiskies/whis...onach-2005
50ml-65zl
Odpowiedz
#2
HOHOHO, ale zaszalałeś. 2005 w przeliczeniu na całą butelkę 910 zł, gdzie bez niczyjej łaski można go wylicytować, zapłacić prowizję, koszt ubezpieczenia, wysyłkę (nawet za pojedynczą butelkę), przewalutowanie, a i tak wyjdzie on w okolicach maksymalnie 700 zł, gdzie jest to opcja po najprostszej linii oporu, bez zwracania uwagi na koszty. Na zagranicznych grupach sporo ludzi oferowało tę butelkę i tak sporo taniej, nie mówiąc już o tym, jeśli ktoś miał możliwość zdobyć ją bezpośrednio z pierwszej ręki. W sumie mam podobne "ale" w stosunku do choćby Glenrothesa z tego wątku: viewtopic.php?f=14&t=1729,
gdzie również w przeliczeniu wychodzi on ~ 900 zł, a również jak w przypadku GD 2005 można go wylicytować i to za równowartość 600 zł, uwzględniając wszystkie koszty albo nawet kupić w jednym z dwóch sklepów, gdzie jest dostępny w cenach 106,95 i 120 euro.

Był niedawno wątek na temat samplingu idealnego, nie zabierałem tam głosu, bo choć uważam, że samplującemu należy się jak psu buda wynagrodzenie za poświęcony czas/nerwy/zamrożenie kapitału/organizowanie tej całej zabawy to jestem przeciwny działaniu na zasadzie "pół flaszki wypiję, a pół flaszki rozleję na sample, tak żeby to co wypiłem wyszło mi za darmo".
Odpowiedz
#3
Początkowo z tego co udało mi sie wyszukać w internecie ten gd2005 był do kupienia w destylarni za 80£- niestety nie było mnie tam wtedy:-) butelki wystawiam w cenach przybliżonych do ceny zakupu. Nie mam w zamyśle jakiegoś zarobku samplingowego. Nawet kupując większość whisky- kupuje je z myślą wypicia. Nie mniej jednak butelek już trochę mam, do tego kupuje sporo sampli i takie otwarte całe butle kurzą się u mnie prawie przez rok- dlatego wrzucam je tutaj- ktoś będzie chciał spróbować to weźmie- nie to nie. Co do tego gd2005 to jakoś nie udało mi się go znaleść w podanych przez Ciebie cenach- może słabo szukałem, nie wiem. Na szybko z tego co widzę na Wb to jest dostępny za około 210€- w innych sklepach już niedostępna (mowa o tej konkretnej beczce #1444)- i wiem dlaczego- bo jest na prawdę dobra! Wczoraj próbowałem i chyba nawet bardziej mi podeszła od dwudziesto kilku latek z batcha 15. Jak wejdę na kompa to wrzucę fakturę z SWA z dowodem zakupu obu but- może i przepłaciłem- ale warto byłoSmile Co do Glenrothes z poprzedniego tematu to po prostu poniósł mnie melanż aukcyjny i nadzwyczajnie w świecie przepłaciłem w ostatnim momencie mając nadzieje, ze whisky będzie wyjątkowa :-) Co do samplingu idealnego to moje takie nie będą bo nie wyszukuje i nie kupuje butelek z myślą o takim. Pozdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości