Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza whisky single malt..? Jaka?
#11
ja na początek bym się nie rzucał na głęboką wodę czyli nic z Islay...

W cenie którą podałeś kupisz:
- Glenfiddich 18 YO
- Glenkinchie 12 YO
- Bushmills 16 YO
- Glenmorangie Lasanta 12 YO

są to bardzo fajne łychy na początek :twisted:
Odpowiedz
#12
Kupiłem ! Balvenie Dublewood 12, za 159.99zł.

Otwarcie koło 26 grudnia...

dzięki za pomoc
Odpowiedz
#13
no i fajnie, daj znać jak Ci smakowała. A jak zamierzasz ją pić ? z lodem, wodą czy może cola ? Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#14
bez lodu, bez wody, bez coliSmile

w temp. pokojowej...
Odpowiedz
#15
bez coli super, bez lodu super, ale proponuję odrobinkę wody, kropelkę może dwie, żeby bukiet się bardziej otworzył.
Na początku bez, pierwszy łyczek a potem lekko pokropić wodą niegazowaną.Smile
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#16
dzięki za rady!

co do szkła... nie mam profesjonalnego ale bede Was prosił o pomoc-w ciagu najblizszych dni wkleje fotke ze szkłem - wiem, że nieodpowiednim do takiego trunku ale moze podpowiecie co wybrac Smile
Odpowiedz
#17
fotek szkła nie wstawiałem, gdyż uznałem że nie ma takie potrzeby - poza koniakówkami nic nie nadawało się do degustacji Balvenie DoublewoodSmile

jakie wnioski ?

Jednak whisky to nie dla mnie trunek - nie czuje tego klimatu. Mimo, że lubię wypić sobie od czasu do czasu np Chivasa to konkretnijszy trunek zupełnie nie wywarł na mnie wrażenia. Nie znam się na tym i chyba nie będę wiedzy zgłebiał w tym temacie. Skupię się na alkoholach typu koniakSmile

Pozdrawiam Was i dziękuję za radySmile
Odpowiedz
#18
" zbłądził !!!! " ale jeszcze odnajdzie właściwą drogę Smile
ps. a whisky na pewno jest dla Ciebie tylko jeszcze nie znalazłeś tej właściwej, nie poddawaj się i szukaj dalej !!
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#19
Witam wszystkich serdecznie. Do niedawna pijałem koniaki i brandy bo mam ich sporo w barku. Ostatnio jednak dostałem flaszkę Glenliveta 12 z maluszkami 15 i 18. Wczoraj spróbowałem Dalmore 12. Przyznam ,że zaczynam się przekonywać. Najlepszy był Glenlivet 18. Myślę że byłbym zdecydowany popróbować więcej. Myślę zacząć od sampli. Zestaw jaki zaproponował Neptune (oczywiście coś zamiast Glenliveta) interesowałby mnie na początek. A może polecicie coś innego, nie koniecznie podstawowe.
Odpowiedz
#20
Tomek B napisał(a):Witam wszystkich serdecznie. Do niedawna pijałem koniaki i brandy bo mam ich sporo w barku. Ostatnio jednak dostałem flaszkę Glenliveta 12 z maluszkami 15 i 18. Wczoraj spróbowałem Dalmore 12. Przyznam ,że zaczynam się przekonywać. Najlepszy był Glenlivet 18. Myślę że byłbym zdecydowany popróbować więcej. Myślę zacząć od sampli. Zestaw jaki zaproponował Neptune (oczywiście coś zamiast Glenliveta) interesowałby mnie na początek. A może polecicie coś innego, nie koniecznie podstawowe.

Zapraszam do działu samplingu, czy to "Sampling na forum" czy sampling robiony przeze mnie. Na początek moim zdaniem wszystko jest dobre, żeby mieć co porównywać i z czym, to trzeba po prostu próbować. Na początek dobrze jest próbować różnych, żeby wiedzieć w co wolisz iść, co bardziej smakuje. Poszukaj po 2 sample z każdego rodzaju standardów beczek, z każdego regionu i już Ci się nazbiera trochę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości