Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aberlour, Glendronach, Octomore, Longrow, Springbank
#31
Z Octomorami Paweł ma rację, są bardzo monotematyczne pomimo tych wszystkich eksperymentów destylarnii. Generalnie uważam iż ta destylarnia(mówię o całości produkcji) za dużo eksperymentuje z finiszami i tu chyba ich błąd, zamiast skupić się na jakości. Oczywiście mają bardzo ciekawe wypusty, ale wtedy z reguły ich cena i dostępność jest często odstraszająca.
Sporo mają również dobrych i często młodych rzeczy IB po sherry.

Jeśli by je(Octomory) próbować w zestawieniu to faktycznie te różnice są zauważalne i taki przegląd może coś wnieść. A tak nie ma aż tak spektakularnych różnic. A ceny starszych wypustów są trochę z dupy.

No może wyjątkiem w serii jest Octomore Orpheus, ale on potrafi niejednego zwalić z nóg.. zresztą ceną również :mrgreen:

A tak wogóle o tej destylarnii mógłby najwięcej powiedzieć Jurek, który jest wspólnikiem Daniela z BWM. Bardzo dużo tych podstawowych.. jak również tych drogich i rzadkich próbował, sporo też ich uzbierał. Z nim naprawdę byłoby o czym porozmawiać. Szkoda że nie jest zarejestrowany na forum i się nie udziela, byłby naprawdę skarbnicą wiedzy odnośnie tej destylarnii dla niejednej osoby.. w tym dla mnie również Wink
Odpowiedz
#32
Rafal napisał(a):poproszę Aberlour i Octomore po 50 ml

Rafale, niestety Aberlour sie skończył Sad
Odpowiedz
#33
to niech zostanie Octomore, chyba, że ktoś odstąpi 25 Aberlour
Odpowiedz
#34
@Rafal: podziele sie.
życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską whisky
Odpowiedz
#35
dzięki Paweł!
Odpowiedz
#36
ładnie sampling poszedł. Zapraszam jeszcze na końcówkę Springbanka i wspomnianego Octomora.

Z Octomorem rzeczywiście trochę tak jest, że każdy kolejny to właściwie powtórka. Nie miałem okazji nigdy porównywać dwóch obok siebie a także nie miałem okazji by próbować tych uznanych za świetne (np Orpheus - muszę odnaleźć sampla bo chyba powinienem mieć). Niemniej to dla mnie zawsze przyjemna whisky. Z chęcią więc zostawiam sobie z tej butelki więcej. To nie jest daily dram bo na takie rzeczy wg mnie musi być odpowiedni dzień/nastrój ale jak już jest to Octo nadaje się świetnie. Otworzę tą butelkę dziś jeśli się plany nie zmienią i mam nadzieję, że będzie fajna Smile

Brak Jurka na forum to rzeczywiście duży minus. Podziwiam gościa bo tyle ile on tych Bru spróbował to się w głowie nie mieści Smile Prawdziwy fan marki
Odpowiedz
#37
ups ale szybko poszło. jakby ktoś jeszcze chciał odstąpić te 3 sample z zamkniętych butli (czyli bez Octomore i Springbang 12) to będę wdzięczny
Odpowiedz
#38
Poproszę jeszcze po 25 ml Springbanka i Octo.
Odpowiedz
#39
Dużo paczek wczoraj poszło - do większości z Was. Dajcie więc znać jak dotrą czy wszystko gra. Dzięki i do następnego samplingu Wink
Odpowiedz
#40
Cześć,
Wszystko dotarło i ok Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości