Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powitanie, czyli przedstaw się - wątek dla nowych
#41
Witaj Smile
Ja tak jak Tomek lubuję się raczej w mocnej sherry, więc do "codziennego" sączenia są to Balvenie 12 Doublewood (obowiązkowo wersja 43%), GlenDronach 15 Revival i Glenfarclas 15. Czasem przyjdzie ochota na torf, to wtedy Caol Ila 12, Ardbeg 10 i Uigeadail, a czasem na "zwykłą i klasyczną" whisky, to Glenfiddich Solera i Old pulteney 12.
A i możesz się podzielić subiektywną opinią na temat tego Benriacha i Laphroaga PX, bo tych nie miałem przyjemności spróbować Wink
Odpowiedz
#42
Solera tez mi sie spodobala, przyjemna i smaczna, chetnie bym sie jej teraz napil Smile Glendronacha niestety pilem tylko 12yo, takze Revival jest na mojej liscie zyczen.

Poki co mam na tyle ograniczone wyodrebnianie smakow, ze nie robie jeszcze odrebnych notatek z degustacji, ale przy tak niewielkiej ilosci wypitych single maltow jeszcze pamietam co mi podeszlo a co raczej nie i dlaczego Wink Zarowno Benriach'a 15yo Madeira jak i Laphroig'a PX Cask mialem tylko w samplach po 100ml. BenRiach bardzo ciekawy, slodki, deserowy, sherry i czekolada. Z tego co wiem jest dosyc sporo roznych dostepnych wersji finiszowanych i chetnie sprobuje innej.
Laphroig'a PX Cask troche trudno mi ocenic bo nie pilem zadnego innego Laphroiga, nawet podstawki 10yo. Z tego co pamietam na forum BOW ocenili go bardzo nisko, ale mi sie spodobal. Ciekawe polaczenie aptecznego torfu i slodyczy sherry. Nastawiam sie teraz na sprobowanie podstawki ktora z tego co widzialem zazwyczaj jest chwalona, a ze wzgledu na cene szkoda jej nie sprobowac i wersji quarter cask, chyba ze sie uda gdzies zamowic 18yo to bardzo chetnie. Jeszcze co do wersji PX Cask to z tego co pamietam bylo dosc duze zroznicowanie cenowe jesli chodzi o sklepy polskie i zagraniczne. Na zagranicznych mozna bylo dostac ja jakos w granicach 100 USD, a w polskich sklepach byla wystawiona po ok 600 PLN (teraz sprawdzilem i aktualnie juz jest po 399 PLN w znanym sklepie z Jastrzebiej Gory)

PS. Duza jest roznica pomiedzy Glenfarclas'em 15yo a Glenfarclas'em 1997-2012 CS, pomijajac inna moc % tych butelek?
PS2. Jak oceniacie Glenfarclasa 105? Slyszalem kilka opinii ze jest kiepski i sluzy do dobijania gosci, ale skoro jest okazja zakupu sampla to wole sam sprobowac i ocenic. Ciekawi mnie jednak wasze zdanie
Odpowiedz
#43
Jak zainteresowany Laphroaigiem 10, to mogę udostępnić sampla (50,100, lub 200ml)
Co do GFarclasów to dzisiaj wieczorem planowałem większą degustację właśnie whisky po sherry, więc wieczorem na świeżo opisze moje subiektywne doznania. Big Grin
Odpowiedz
#44
kraks napisał(a):PS2. Jak oceniacie Glenfarclasa 105? Slyszalem kilka opinii ze jest kiepski i sluzy do dobijania gosci, ale skoro jest okazja zakupu sampla to wole sam sprobowac i ocenic. Ciekawi mnie jednak wasze zdanie

Jak dla mnie jest OK. Trzeba tylko trochę wody dolać.
Odpowiedz
#45
Witam Wszystkich Forumowiczów.

Mam na imię Konrad i jestem Nowy Smile

Niecałe 3 lata temu zainteresowałem się tematem whisky. Lubię wszystko co związane z Whisky, degustacje ( narazie tylko takie początkujące ), książki, filmy itp , forum np takie jak Wasze. Lubię wszystko co związane jest z tematyką " wody życia" i staram się jak najwięcej dowiedzieć na ten temat. Zbieram też buteleczki ( oczywiście pełne) Tongue , dużo próbuję. To tyle zanudzania. Jeszcze raz witam Wszystkich.
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#46
Witamy serdecznie Smile
Jakieś preferencje dotyczące ulubionych whisky?
Odpowiedz
#47
Z tego co próbowałem a na razie były to raczej podstawowe wersje , podobały mi się klimaty a sherry . Bardzo na chwile obecna cenie Glendronachy, Mortlach 16 z Flora & Fauna tez mi się super podobał. Ostatnio bylem na degustacji dla początkujących z ISlay i bardzo podobał mi sie Lagavulin 16 i Laphroaig Quarter Cask. Jak widać tematy dymne i torfowe bardzo mi się podobają Big Grin
"coco jambo i do przodu"
Odpowiedz
#48
Witamy
Odpowiedz
#49
Witam,

Chciałbym się przywitać w poprawnym wątku, co by nie zaburzyć odwiecznego porządku świata.

Przygodę z SM zacząłem przeszło dwa lata temu, gdy w lokalu na imprezie urodzinowej kolegi chciałem kupić Ballantine'sa, ale spytałem "czy mają coś lepszego?" - dostałem Taliskera 10 yo. I od tego czasu, kosztując kilkanaście SM klimaty torfowe są mi najbliższe.

Więcej informacji na temat whisky zbieram albo na znanym forum ŁUK Wink, z blogu pewnego Tomka z Poznania oraz z książki "Whisky - Leksykon smakosza" D. Wisharta. Od niedawna śledzę także wpisy na tym forum.

Jeśli chodzi o źródło whisky to obecnie stawiam na sample, czasem jak znajdę w lokalu jakąś podstawkę, której nie piłem to się skuszę na drama.
Odpowiedz
#50
Witam Morgana82 i ShareKhana,

Fajnie, że wpadliście. Im nas więcej tym łątwiej będzie samplować to co akurat chcemy, bo wiadomo, że niektórzy coś pili i często ne wszyscy daną butelkę chcą.
Przy okazji zachęcam do dodawania notek degustacyjnych w odpowiednim dziale wg tamtego regulaminu.

Jeśli chodzi o informacje na temat whisky, to coraz więcej jest miejsc do degustacji jak i miejsc w sieci do poszerzania wiedzy. Fajnie, że rynek whisky w Polsce się rozwija, ja mam nadzieję, że dzięki temu będzie większa konkurencja i więcej sklepów będzie miało przystępne ceny i większy wybór.
Obecnie mam trochę zawirowań w pracy, ale od września zmieniam i nie będę chyba robił projektów w domu, więc będę miał znów więcej czasu na forum, bloga i kanał FB. Przy okazji jeśli ktoś chce, pomóc, ma jakieś pomysły, co do publikacji na FB czy jakiś akcji zorganizowanych to oczywiście jesteśmy otwarci Smile Im, więcej informacji i większa popularność tym więcej możemy zyskać zniżek, wejść na degustacje i tego typu rzeczy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości