Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porównanie whisky
#1
Witam chce kupic whisky lub koniak na prezent i zastanawiam sie która będzie delikatniejsza i łagodniejsza w smaku, szukam czegoś nie palącego , łagodnego i przyjemnego w piciu dla kogos początkujacego , zastanawiam się nad tymi alkoholami
1. Whisky szkocka TALISKER SKYE SINGLE MALT
2. Whisky szkocka CARDHU SINGLE MALT
3. Martell VS
4. Remy Martin VSOP
5. Hennessy VS
Odpowiedz
#2
Z całą pewnością Cardhu jest delikatniejsza. Ale na tym forum raczej nikt nie będzie jej rekomendował, min. ze względu na wspomnianą cechę.
Odpowiedz
#3
Uważam, że żadna whisky torfowa nie jest dobra na początek (Talisker). Chyba że obdarowywany wykazuje tendencje do kosztowania różnych dziwnych rzeczy które innych obrzydzają (np. czarne Haribo Wink Owszem możesz trafić w "10" i komuś od razu podejdą takie klimaty, jednak wiem z doświadczenia, że takie osoby są w zdecydowanej mniejszości.
Odpowiedz
#4
A w/w koniaki bym sobie zupełnie odpuścił, zawartość w ogóle niewarta uwagi.
Odpowiedz
#5
o tej cardhu faktycznie pisują że jest łagodna i kobieca, ale ja tak tego nie odczuwam - młody alkohol masowej produkcji nie może być łagodny Wink więc upatruję w tym marketingowe pozycjonowanie. gdyby nie fakt że w talisker skye trochę dymu jest ryzykowne dla kogoś kto nie pijał to bym to wybrał bo rekompensuje, a jeszcze lepiej talisker 10 - jest w podobnej cenie
Odpowiedz
#6
Witaj MookaSmile
to moze Whisky Glenlivet Founder's Reserve widziałem ostatnio 0.7 w zestawie ze szklankami za 115zł moze to będzie łagodniejsze i delikatniejsze od cardhu
Odpowiedz
#7
Akurat cardhu 12 kupiłem w dobrej cenie, nie jest to nic szczególnego ale lepsze to niż wspomniany glenlivet , oczywiście to moje osobiste zdanie ( cardhu zapach owocowy -gruszkowy ,smak dla mnie nie zbyt ostry podobnie jak zapach), glenliveta nie piłem i pewnie się nie odwazę po tym co o nim czytałem
Odpowiedz
#8
myślę, że w tym budżecie to będzie wszystko podobne i równie pijalne, gorsze niż cardhu na pewno nie będzie, a i szklaneczki masz w zestawie więc fajnie na prezent. chyba że glenfarclas 10 (bywa w tej cenie) to przynajmniej w mojej opinii ma o niebo lepszy zapach niż inne.
Odpowiedz
#9
Odpuść Glenliveta FR i wszystko z tej listy co wymieniłeś, a w zamian:

Glenfarclas 10yo jak pisał mooka - aktualnie z miniaturką 15yo we wszystkich Auchan za ok 130zł
Aberlour 12yo - wszystkie Carrefoury za 127zł
Glenffidich 12yo - wszystkie Biedry za 125zł
Odpowiedz
#10
Tak przekornie jeśli to ma być whisky, ja proponuję coś z Irlandii; bardzo przyjemnie pije się ich destylaty.. na przykład taki ogólnie dostępny Bushmills Black Bush czy Redbreast 12yo.. itd. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości