The Taste of Whisky
Porównanie whisky - Wersja do druku

+- The Taste of Whisky (http://forum.ttow.pl)
+-- Dział: Uisge Beatha (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólnie o whisky (http://forum.ttow.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Porównanie whisky (/showthread.php?tid=1282)

Strony: 1 2


Porównanie whisky - whiskypit - 12-01-2016

Witam chce kupic whisky lub koniak na prezent i zastanawiam sie która będzie delikatniejsza i łagodniejsza w smaku, szukam czegoś nie palącego , łagodnego i przyjemnego w piciu dla kogos początkujacego , zastanawiam się nad tymi alkoholami
1. Whisky szkocka TALISKER SKYE SINGLE MALT
2. Whisky szkocka CARDHU SINGLE MALT
3. Martell VS
4. Remy Martin VSOP
5. Hennessy VS


Re: Porównanie whisky - Marek - 12-01-2016

Z całą pewnością Cardhu jest delikatniejsza. Ale na tym forum raczej nikt nie będzie jej rekomendował, min. ze względu na wspomnianą cechę.


Re: Porównanie whisky - Qbik - 12-01-2016

Uważam, że żadna whisky torfowa nie jest dobra na początek (Talisker). Chyba że obdarowywany wykazuje tendencje do kosztowania różnych dziwnych rzeczy które innych obrzydzają (np. czarne Haribo Wink Owszem możesz trafić w "10" i komuś od razu podejdą takie klimaty, jednak wiem z doświadczenia, że takie osoby są w zdecydowanej mniejszości.


Re: Porównanie whisky - Marek - 12-02-2016

A w/w koniaki bym sobie zupełnie odpuścił, zawartość w ogóle niewarta uwagi.


Re: Porównanie whisky - mooka - 12-03-2016

o tej cardhu faktycznie pisują że jest łagodna i kobieca, ale ja tak tego nie odczuwam - młody alkohol masowej produkcji nie może być łagodny Wink więc upatruję w tym marketingowe pozycjonowanie. gdyby nie fakt że w talisker skye trochę dymu jest ryzykowne dla kogoś kto nie pijał to bym to wybrał bo rekompensuje, a jeszcze lepiej talisker 10 - jest w podobnej cenie


Re: Porównanie whisky - whiskypit - 12-03-2016

Witaj MookaSmile
to moze Whisky Glenlivet Founder's Reserve widziałem ostatnio 0.7 w zestawie ze szklankami za 115zł moze to będzie łagodniejsze i delikatniejsze od cardhu


Re: Porównanie whisky - Erwin - 12-03-2016

Akurat cardhu 12 kupiłem w dobrej cenie, nie jest to nic szczególnego ale lepsze to niż wspomniany glenlivet , oczywiście to moje osobiste zdanie ( cardhu zapach owocowy -gruszkowy ,smak dla mnie nie zbyt ostry podobnie jak zapach), glenliveta nie piłem i pewnie się nie odwazę po tym co o nim czytałem


Re: Porównanie whisky - mooka - 12-03-2016

myślę, że w tym budżecie to będzie wszystko podobne i równie pijalne, gorsze niż cardhu na pewno nie będzie, a i szklaneczki masz w zestawie więc fajnie na prezent. chyba że glenfarclas 10 (bywa w tej cenie) to przynajmniej w mojej opinii ma o niebo lepszy zapach niż inne.


Re: Porównanie whisky - Qbik - 12-03-2016

Odpuść Glenliveta FR i wszystko z tej listy co wymieniłeś, a w zamian:

Glenfarclas 10yo jak pisał mooka - aktualnie z miniaturką 15yo we wszystkich Auchan za ok 130zł
Aberlour 12yo - wszystkie Carrefoury za 127zł
Glenffidich 12yo - wszystkie Biedry za 125zł


Re: Porównanie whisky - surykatka - 12-03-2016

Tak przekornie jeśli to ma być whisky, ja proponuję coś z Irlandii; bardzo przyjemnie pije się ich destylaty.. na przykład taki ogólnie dostępny Bushmills Black Bush czy Redbreast 12yo.. itd. Wink